konut kredisi 2020

konut kredisi 2020

Nakit parası yeterli olmayan ve konut kredisi kullanarak ev almak isteyen binlerce vatandaşa müjdeli haber geldi. Bu kapsamda, konut kredisinde peşinat oranının yüzde 10'a düşürüldüğü açıklandı...

Konut kredisi faizleri arttı mı?

Merkez Bankası'nın faiz indirimleri bundan önce kredi ve mevduat faizlerini aşağı çekerken Corona virüs ve Rusya ile Suriye gerginliği nedeniyle bu kez arttı. Kredi ve mevduat faizlerinde indirim beklenirken konut kredisi faizleri düştüğü en alt düzey olan yüzde 0.94'ten yüzde 0.99'a çıktı...

Tüketici kredilerinin 203 milyar 858 milyon TL‘si konut!

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, Şubat ayının ilk haftası 2 trilyon 691 milyar 713 milyon TL’ye ulaştı. Söz konusu kredilerin 203 milyar 858 milyon TL ‘si konut kredilerinden oluşuyor.

İki ayda 250 bin kişi konut kredisi kullandı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde düzenlenen "Osmaniye İş Dünyası Buluşması" programına katıldı. Berat Albayrak; "Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız sayısı şu birkaç aylık süreçte 250 bine ulaştı" dedi...

2020 Mart sonunda konut kredisi faizleri ne oldu?

Koronavirüse karşı alınan ekonomik tedbirler sonrası Mart sonunda konut kredisi faizleri ne kadar oldu? En uygun konut kredisi hangi bankada?

Belçika'da koronavirüs nedeniyle konut kredisi ödemelerine erteleme!

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından ekonomik olarak etkilenenlerin konut kredisi ödemeleri Eylül 2020'ye kadar ertelendi.

Konut kredisi nedir 2020?

Ev almak isteyen vatandaşların en çok arattığı konular arasında yer alan konut kredisi nedir 2020?

Konut kredisi nasıl çekilir 2020? 

Konut kredisi kısa zamanda birikim yapmadan konut sahibi olmak için en fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunuyor. Peki konut kredisi nasıl çekilir?

Konut kredisi faiz oranları düşecek mi Mart 2020?

Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı sonrasında gözler bankaların kredi faiz oranlarında indirime gidip gitmeyeceğinde. Peki konut kredisi faiz oranları düşecek mi? 

Konut kredisi faiz oranları Mart 2020!

Bankaların konut kredisi faizleri 2019’un ikinci yarısı itibariyle ekonomideki dengelenme ile hızla düştü. Geçtiğimiz hafta kredi faiz artışları durdu. Peki Mart’ın ikinci haftasında en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

Konut kredisi faiz oranları Mart 2020!

Kredi faiz oranlarında hareketlilik devam ediyor. Merkez Bankası'nın politika faizindeki indirimleriyle tekrar hareketlenen süreç, bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirimler yapmasını sağladı. Peki konut kredisi faiz oranları mart 2020'de ne kadar oldu? İşte merak edilen sorunun cevabı...

Ziraat Bankası sıfır konut kredisi hesaplama 2020!

Ziraat Bankası artan konut kredisi faizlerine rağmen sıfır konutlar için aylık yüzde 0.79 faiz oranı ile kredi sunmaya devam ediyor...

HalkBank ikinci el konut kredisi hesaplama 2020!

HalkBank sıfır konut kredisi faizlerindeki indirimin ardından ikinci el konutlar içinde kredi faiz oranlarını düşürdü. Bankadan ikinci el konut kredisi hesaplama ne kadar oluyor?

Ziraat Bankası ikinci el konut kredisi hesaplama 2020!

Sıfır konutlar için aylık yüzde 0.79 ile en uygun faiz oranlarını sunan Ziraat Bankası ikinci el konutlar içinde kredi faiz oranlarını düşürdü. Ziraat Bankası ikinci el konut kredisi hesaplama ne kadar oldu?

Konut kredisi nasıl alınır 2020?

Bankalarda kredi faizlerinin düşmesiyle birikimi olmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yöneldi. Vatandaşlar konut kredisini nasıl alacakları hakkında araştırma yapıyor. Peki konut kredisi nasıl alınır?

Konut kredisi hacmi Ocak sonunda 202 milyar TL yükseldi!

BDDK tarafından yayımlanan haftalık verilere göre bankacılık sektörünün konut kredisi hacmi Ocak sonunda 2020 milyar TL'ye yükseldi. Aynı dönemde takipteki kredi oranı da yüzde 0,7 arttı.

2020 Şubat'ın ilk haftasında konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Bankaların kredi faiz oranları 2020’de de düşüşüne hız kesmeden devam ediyor. Peki konut kredisi faizleri şubat ayına nasıl başladı?

konut kredisi 2020

konut kredisi 2020 konut kredisi 2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nda ekonomiyi ilgilendiren, 19 maddeden oluşan tedbir paketini duyurdu. 

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüsün etkisi konut sektöründe de kendini gösterdi. Bu kapsamda hükümetin açıkladığı ekonomik pakettle birlikte, ev almak isteyenler için müjdeli haberler geldi. Konut kredisi kullanacakların önündeki en büyük engel olan kredi sınırı sorununa, ekonomik paketle birlikte çözüm getirildi. 

Yüzde 10 peşinat yetiyor

Peşinat indiriminden önce ev almak isteyenler bankaya yaptıkları kredi başvurusunda almak istedikleri ev için ekspertizin belirlediği ev değerinin ancak yüzde 80’i kadar kredi kullanabiliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüse karşı tedbir paketi ile bu oran yüzde 90'a kadar yüksebilecek. Bu kapsamda müştelerin elinde yüzde 10 peşinat olması konut kredisi kullanmak için yeterli hale geldi. 

Duyanlar bankaya koşuyor

Hayallerindeki eve yüzde...