Konya Akşehir arıtma tesisi

Konya Akşehir arıtma tesisi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Akşehir Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi yapımına devam ederken Ereğli’ye bağlı Zengen Mahallesinde ise Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin yapımını tamamladı.

Konya Akşehir’deki 14 okul için yıkım kararı!

Konya Akşehir’de deprem güvenliği çalışması kapsamında okul binalarının beton kesit kolonlarından numune alınıp, inceleme yapıldı. İncelemelerin ardından bölgedeki 14 okul için yıkım kararı alındı.

Konya Akşehir'deki 12 okul hakkında yıkım kararı!

Konya'nın Akşehir ilçesinde bulunan 12 okulla ilgili yıkım kararı verildi. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce okul müdürleriyle düzenlenen toplantının ardından veliler de konu hakkında bilgilendirildi.

Konya Akşehir'de 14.5 milyon TL'ye icradan satılık et entegre tesisi!

Akşehir İcra Dairesi Müdürlüğü, Konya İl, Akşehir İlçe, 262 Ada, 52 Parselde yer alan et entegre tesisi ve arsasını 14 milyon 474 bin 219 TL'ye icradan satıyor...

Konya'nın 21 mahallesi için yeni imar planı revizyonu!

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçedeki mühendis, mimar ve müteahhitlerle bir araya geldi. 

Akşehir Gölü kesin korunacak hassas alan ilan edildi!

Konya ve Karaman illeri sınırları içerisinde yer alan Akşehir Gölü kesin korunacak hassas alan ilan edildi...

Konya Akşehir'de 11.3 milyon TL'ye satılık 4 iş yeri!

Konya Akşehir Belediyesi, Meydan Mahallesi'nde bulunan 4 iş yerini ihale ile satıyor. İhale 25 Ekim'de yapılacak..

Konya Hıdırlık Dağ Oteli inşa edilmeyi bekliyor!

Konya'nın Akşehir bölgesinde bulunan Hıdırlık Dağ Oteli 9 yıldan beri inşa edilmeyi bekliyor. Bölge halkı, turizme büyük katkısı olmasını bekledikleri otelin yapımının devam etmesini istiyor. 

Konya Akşehir'de imar planı revizyonu askıya çıktı!

Konya Büyükşehir Belediyesi, 1/100.000 ölçekli Konya İli Çevre Düzeni Planı ve 1/25.000 ölçekli Alt Bölge Nazım İmar Planlama çalışmalarının ardından Akşehir merkeze ait 1/5000 ölçekli nazım imar planını yeniden düzenleyerek bir ay süre ile askıya çıkarmasını sağladı.

Akşehir'de 6 milyon 534 bin TL'ye icradan satılık akaryakıt istasyonu!

Konya İl, Akşehir İlçesi'nde yer alan akaryakıt istasyonu ve hizmet binası 6 milyon 534 bin TL'ye icradan satışa çıkarıldı.

Konya Akşehir Adalet Sarayı'nın ihalesi yapıldı!

Konya Akşehir'de inşa edilecek Adalet Sarayı'nın ihalesi gerçekleşti. İhaleyi Sütiçen Mimarlık firması kazandı. Projenin yapım ihalesinin 1 yıl içerisinde yapılması planlanıyor.

Konya Akşehir Şehir Konağı hizmete açıldı!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Aile Sanat ve Eğitim Merkezi olarak kullanılacak Akşehir Şehir Konağı’nın açılışı geçtiğimiz gün gerçekleşti.

Konya Kanyon Cafe hizmete açıldı!

Konya Akşehir'de üniversite öğrencileri için Kanyon Cafe hizmete girdi. Açılışa Üniversite Öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Konya Akşehir ve Zengen'deki arıtma tesisleri tamamlandı!

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Akşehir Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi yapımına devam ederken Ereğli’ye bağlı Zengen Mahallesinde ise Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin yapımını tamamladı.

Konya Akşehir arıtma tesisi

Konya Akşehir arıtma tesisi Konya Akşehir arıtma tesisi


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğünün 6360 sayılı yasa kapsamında hizmet alanına giren yerleşim birimlerinde yürüttüğü atıksu arıtma tesisi projeleri bir bir hayata geçiriliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yasa ile hizmet alanına giren yerleşim yerlerinde atıksuların çevreye olan olumsuz etkilerini bertaraf etmek ve arıtılmış suyun tekrar değerlendirilmesi amacıyla atıksu arıtma tesisleri kurduklarını söyledi. Bu kapsamda Akşehir ilçe merkezinde yürütülen Akşehir Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi inşaatında yüzde 40 yapım oranına ulaşıldığını kaydeden Başkan Akyürek, Ereğli ilçesine bağlı Zengen Mahallesinde ise biyolojik arıtma tesisi inşaatının tamamlandığını dile getirdi.


AKŞEHİR ATIKSU ARITMA TESİSİ AKŞEHİR GÖLÜNÜ KORUYACAK


Günlük 15 bin 102 metreküp kapasiteli Akşehir Atıksu Arıtma Tesisi ve 36 kilometrelik kanalizasyon şebekesinin çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Akyürek, yüzde 85’i AB hibesi, kalan kısmı...