konya kentsel dönüşüm son durum

konya kentsel dönüşüm son durum

Konya'nın Şükran Mahallesi'nde devam eden çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dönüşümle birlikte kentte bulunan tarihi surlar gün yüzüne çıkıyor. 

Konya'da kentsel dönüşüm ve ulaşım konuşuldu!

Mimarlar Odası Konya Şubesi yönetim kurulu kentsel dönüşüm ve ulaşım gündemiyle toplandı. Konya'nın oluşacak yeni kent merkezi üzerine konuşulanlar ve yapılacaklarla yapılması gerekli olan projeler değerlendirdi.

Konya'da kentsel dönüşüm hızlandı!

Konya’da başlatılan kentsel dönüşüm ataklarıyla birlikte Meram, Karatay ve Selçuklu ilçeleri cazibe merkezi oldu. Sedat Altınay, hayata geçirilmeye başlanan projelerle birlikte yıkık ve virane mahallelerin yaşanabilir konut sahalarına dönüşeceğini söyledi

Konya'daki kentsel dönüşüm emlak fiyatlarını artırdı!

Konya'da kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi. Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, dönüşüm nedeniyle emlak fiyatlarının arttığını belirtti.

Mustafa Söğütlü: Konya adeta şantiye alanı gibi!

Söğütlü İnşaat’ın genç ve yetenekli Genel Müdürü Mustafa Söğütlü , Konya kentsel dönüşüm konusunda oldukça başarılı olduğunu belirtti. Söğütlü: “Konya şehri adeta bir şantiye alanı gibi” dedi.

Konya'daki kentsel dönüşüm arsa fiyatlarını artırdı!

Konya'da kentsel dönüşümün etkisiyle hızla gelişen inşaat sektörü arsaların değerini de artırdı. Aynı şekilde hızlı şehirleşme ile birlikte konut yapımına uygun imarlı arsalarda azalmaya başladı.

Rifat Yüzbaşıgil: Konya'da kentsel dönüşüm hızlanacak!

Konya’daki imar planı, çok katlı yapılaşma ve kentsel dönüşümle ilgili İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Rifat Yüzbaşıgil açıklamalarda bulundu. Yüzbaşıgil "Kentsel dönüşüm hızlanacak" dedi

Konya'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor!

Konya'da restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

Konya Karapınar'da kentsel dönüşüm hızlandı!

Konya Karapınar'da Çetmi-Pınarbaşı Kentsel Dönüşüm inşaat alanını inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Yaka, ''İlçemizin çehresine artı değer katacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hayırlı olmasını diliyorum'' dedi. 

Konya Karapınar'da kentsel dönüşüm yıkımı başladı!

TOKİ'nin Konya'nın Karapınar ilçesinde başlayacağı Çetmi Pınarbaşı "Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi" için binaların yıkımına başlandı.

Konya kentsel dönüşümle değişecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da hayata geçirilecek millet bahçeleri, çevre düzenlemeleri, dar ve orta gelirliler için yeni yapılacak konutlar, kentsel dönüşüm, belediyelere teknik ve mali destek hakkında konuştu.

Ereğli'de kentsel dönüşüm alanında yıkımlar başlıyor!

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, kentsel dönüşüm alanlarındaki metruk binaların yıkım çalışmalarına başladı. 

Ereğli'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Kentsel Dönüşüm Ofisini ziyaret ederek çalışmalar hakkında son durumu öğrenmek adına bilgiler aldı.

Konya'da kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor!

Konya'nın kalbinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Konya'da kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkı ve destekleriyle Meram Belediyesinin kentsel dönüşüm projesi için çalışmalar devam ediyor.

Ereğli'de kentsel dönüşüm hızla sürüyor!

Konya Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, belediye tarafından ilçeye yeni bir kimlik kazandırmak amacıyla başlatılan kentsel dönüşüm projesinin vatandaşa anlatılması için kurulan Kentsel Dönüşüm Ofisi’ni ziyaret etti.

Konya Uluırmak Dönüşüm Projesi'nde 130 yapı yıkıldı!

Konya’nın merkez Meram İlçe Meram Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Proje kapsamında 148 adet yapının 130’u yıkıldı.

Gölbaşı Mevlana Kapı Kent Girişi kentsel dönüşüm imar planı askıda!

Ankara Gölbaşı İlçesi, Karaoğlan Mahallesi Konya Yolu Mevlana Kapı Kent Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanına ilişkin imar planı değişikliği askıda...

Konya'nın 2 mahallesinde kentsel dönüşüm tepkisi!

Konya'nın Pınarbaşı ve Çetmi Mahalleleri'nde 2014 yılında hayata geçilmesi planlanan kentsel dönüşüm projelerinde hala adım atılmaması tepkilere neden oldu.

Konya'da kentsel dönüşüm projeleri tam gaz!

Konya'da Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Larende Yokuşu'nda yıkımlar başladı. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru kentsel dönüşüm projelerini yerinde inceledi.

konya kentsel dönüşüm son durum Haberi

konya kentsel dönüşüm son durum

Konya'ya bağlı Şükran Mahallesi’nde yürütülen dönüşüm çalışmalarının yanında tarihi ve kültürel dokunun yeniden ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalar da devam ediyor. Yenihaberdencom'da yer alan habere göre; konuyla ilgili açıklama yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Titizlikle ve hassas bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında tarihi zenginliklerimizi de özenle koruyarak projeye dahil etmeye devam ediyoruz. Ortaya çıkarılacak ata yadigarı tarihi Konya kale surları da bunlardan biri olacak” dedi. 

‘GELECEĞE, BİR AÇIK HAVA MÜZESİ MİRAS BIRAKMAK İSTİYORUZ’ 

Şükran Dönüşüm Projesi’nin, tarihi değerleri koruyacak biçimde şekillendiğini ifade eden Başkan Kavuş, devam eden hafriyat ve kazı çalışmaları ile özellikle ortaya çıkarılacak ata mirası kale surlarıyla birlikte yükselecek dönüşümün, turizme de önemli katkı sunacağını ifade etti. Tarihi yapılarla birlikte uyum içinde gerçekleştirilecek projenin bölgenin estetiğine uygun bir şekilde...