Konya Müteahhitler Birliği

Konya Müteahhitler Birliği

KOMÜT'den Budapeşte'ye müteahhitlik hizmeti ve mimari yapılar incelemek için ziyaretler yapıldı. Hem müteahhitlik hizmeti hem de mimari yapılan inceleyerek bilgi aldılar ayrıca gelişmeler ve potansiyelini değerlendirdiler.

Konya Müteahhitler Birliği KONESOB'u ziyaret etti!

Konya Müteahhitler Birliği (KOMÜT) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirci ve Yönetim Kumlu üyeleri, KONESOB'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Şaban Topal: Konya'da herkesi ev sahibi yapmak istiyoruz!

KONYA Müteahhitler Birliği yönetim kurulu, merkez binalarında basın mensupları ile kahvaltılı programda bir araya geldi. Toplantıda Konya Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri Şaban Topal, konuşma yaptı.

Konya Müteahhitler Birliği yeni hizmet binası açıldı!

Konya Müteahhitler Birliği Başkanı Ekrem Demirci, "KOMÜT sektörümüzde yaşanan sorunlara çözüm üretebilmek ve sektör temsilcilerini yakınlaştırmak amacıyla kurulmuştur" dedi..

Konya Müteahhitler Birliği'nden toplantı!

Konya Müteahhitler Birliği'nden Vali Erol'a ziyaret Konya Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Konya Valisi Muammer Erol'u ziyaret etti. Başkan Ekrem Demirci konuşma yaptı..

Konya Müteahhitler Birliği ilk toplantısını gerçekleştirdi!

Kısa adı KOMÜT olan Konya Müteahhitler Birliği yüksek katılımla gerçekleştirilen ilk toplantısını yeni hizmet binasında yaptı. Toplantıda üyelere komisyonların görev dağılımı ve çalışma alanlarıyla ilgili bilgiler verildi.

Konya Müteahhitler Birliği kuruldu!

Kısa adı KOMÜT olan Konya Müteahhitler Birliği kuruldu. İlk toplantısını hizmet binasında yapan birliğin başkanlığını Ekrem Demirci üstlendi. Birliğin ilk toplantısı yönetim kurulu ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Konya Müteahhitler Birliği ilk toplantısını yaptı!

Kısa adı KOMÜT olan Konya Müteahhitler Birliği kuruldu. İlk toplantısını hizmet binasında yapan birliğin başkanlığını Ekrem Demirci üstlendi. Ahmet Özcan Caddesi'ndeki yeni hizmet binasında faaliyetlerine başladı.

Veli Karademir: Müteahhitliği inşaattan anlayan kişiler yapmalı!

Konya Müteahhitler Birliği Başkanı Veli Karademir yaptığı açıklamada müteahhitlik kanununun en kısa zamanda çıkarılması gerektiğini belirterek, müteahhitliği inşaattan anlayan kişilerin yapması gerektiğini de dile getirdi

Türk müteahhitler yurt dışı projelerinde 18 milyar dolarlık sözleşme imzaladı!

Türkiye Müteahhitler Birliği merkezinde inşaat sektörünün 2019 yılı performansını ve gelecek dönem hedeflerinin anlatıldığı toplantı düzenlendi...

Konyalı müteahhitler inşaat sektörünü değerlendirdi!

Konya Müteahhitler Birliği (KOMÜT) Başkanı Adem Bulut ve (KOMÜT) yönetim kurulu üyeleri gerçekleştirdikleri basın toplantısında inşaat sektörünün durumu ve geleceği üzerine değerlendirmeler yaptı.

Türk müteahhitler Kore, Japonya ve Çin'e açılıyor!

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün,"Kore, Japonya ve Çin firmalarıyla iş birliği için görüşme halindeyiz. Bu çerçevede yeni hamleler bekliyoruz" dedi...

Türkiye Müteahhitler Birliği ile işbirliğimiz artarak sürecek!

Türkiye’nin köklü kurumlarından Türkiye Müteahhitler Birliği, 67. Kuruluş Yıldönümü’nü bir resepsiyonla kutladı.

Adana Müteahhitler Birliği'nden Hüseyin Sözlü'ye destek!

Adana Müteahhitler Birliği tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’ye destek olmak için bir toplantı gerçekleştirildi.

Hasan Yalçın, Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri oldu!

Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreterliği görevini 16 Ocak 2019 tarihi itibariyle Hasan Yalçın üstlendi...

Kamuya iş yapan müteahhitler korunmalı!

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, kamuya iş yapan müteahhitlerin mali açıdan korunmasını talep etti. 

Konya'da yeni yılda konut fiyatları artacak!

Konya Müteahhitler Birliği (KOMÜT) Başkanı Şaban Topal, şu anda konut fiyatlarında artış yaşanmadığını ancak yılbaşından sonra konut fiyatlarında yükselme olabileceğini kaydetti.

Türk müteahhitler dünyanın birçok yerinde proje yapıyor!

Avrupalı Uluslararası Müteahhitler Birliği Genel Kurulu, 4-6 Ekim’de İzmir’de düzenlendi. Toplantıda konuşan Türk Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, ''Türk müteahhitler dünyanın birçok yerinde proje yapıyor'' dedi.

Türk müteahhitler dünyada söz sahibi!

Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği 2018 yılı Sonbahar Konferansı ve Genel Kurulu toplandı. Toplantıda konuşan Mithat Yenigün, Türk ve Avrupalı müteahhitlerin üstlendikleri iş toplamının 230 milyar dolar olduğunu söyledi.

Türk ve Güney Koreli müteahhitler işbirliği yapacak!

Türk müteahhitler, Güney Kore Müteahhitler Birliği ile mutabakat imzaladı. Anlaşmaya göre, iki ülke ortak proje üreterek, global piyasada iş birliği yapacak.

Türkiye Müteahhitler Birliği ve Güney Kore Müteahhitler Birliği'nden anlaşma!

Türk inşaat sektörünün önde gelen firmalarını temsil eden Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Güney Kore Müteahhitler Birliği (CAK) ile önemli bir işbirliği mutabakat zaptına imza atıyor.

Murat Bayrak: Müteahhitler dönüşüm istiyor!

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, çarpık yapılaşma sorununa değindi. Bayrak, yapılaşmanın önüne kentsel dönüşümle geçileceğini belirtti. 

Konya Müteahhitler Birliği

Konya Müteahhitler Birliği Konya Müteahhitler Birliği

KOMÜT Başkanı Ekrem Demirci ve Genel Sekreter Şaban Topal ve üyeleri 30 kişilik heyet ile yurtdışı iş hacimlerini arttırmak için ve ticari hacmi, potansiyeli görme ve analiz etmek için 12-18 Ekim arasında Avrupa ülkelerini ziyaret ettiler 6 ülkeyi gezen heyet elçilikler ve ticari ateşeler ile görüşmelerde bulunarak hem müteahhitlik hizmeti hem de mimari yapılan inceleyerek bilgi aldılar ayrıca gelişmeler ve potansiyelini değerlendirdiler. Ziyaretlerin çok verimli olduğunu söyleyen heyet birçok ülkede daha ARGE ve tespitler yaparak Konya'yı ve ülkemizi geleceğe daha iyi hazır kıyacaklarını söylediler. Gezi'de Osmanlının izlerine hayran kaldılar Heyet hem ticari görüşmelerin yanı sıra tarihi yerleri de gezerek Osmanlı'mı izine rastlayarak Avrupa'ya birçok konuda yaptırımlarını gördüler ve oradaki rehberlerden tarih olayları dinlediler.Anadolu'da...