konya rüzgar enerjisi

konya rüzgar enerjisi

Konya'da boş araziler rüzgar enerjisine açılacak. Konya İl Genel Meclisi, rüzgar enerjisinin yaygınlaşması için tescili mümkün olan boş arazilerin rüzgar enerjisinde kullanılabilmesi için karar aldı...

Konya'da boş arazilerde rüzgar enerjisi üretilecek!

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 8. birleşiminde enerjiyi gündemine aldı. Birleşimde, son yıllarda Karapınar başta olmak üzere ülke genelinde pek çok bölgede yaygınlaşmaya başlayan rüzgar enerjisi sahalarının tespiti gündeme geldi...

Türkiye'nin rüzgar enerjisinde kurulu gücü 7 bin 615 megavata ulaştı!

Türkiye'de yılın ilk 6 ayında 246 megavatlık rüzgar enerjisi santrali devreye alındı. Türkiye'nin rüzgar enerjisinde kurulu gücü bu yılın ilk 6 ayında 246 megavatlık santralin işletmeye alınması ile 7 bin 615 megavata ulaştı.

Çılgın projeler rüzgarın yönünü değiştirdi!

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Ataseven . Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi projeler nedeniyle bölgedeki bazı rüzgar santralların taşındığını ifade etti. 

Ekore Rüzgar Enerjisi Anonim Şirketi kuruldu!

Ekore Rüzgar Enerjisi Anonim Şirketi 50 bin TL sermaye ile 15 Aralık 2017'de Selçuk Karaaslan tarafındankuruldu.

Türkiye rüzgar enerjisi santralinde Avrupa liginde!

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, "Türkiye, geçen yıl bin 387 megavatlık santralin işletmeye alınmasıyla birlikte Avrupa'da en fazla rüzgar kapasitesini devreye alan üçüncü ülke oldu." dedi.

Türkiye'nin 2023 hedefi 20 bin MW rüzgar enerjisi üretmek!

Almanya'nın liman kenti Hamburg'da, "Hamburg Rüzgar Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı ve Avrupa Rüzgar Konferansı" Almanya Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Ekore Rüzgar Enerjisi Anonim Şirketi kuruldu!

Ekore Rüzgar Enerjisi Anonim Şirketi, 50 bin TL sermaye ile 2015 yılı, 18 Ağustos 'ta İstanbul İl 'i Maltepe, Altayçeşme Mahallesi, Samanyolu Sokak 'ta kuruldu.

Teknik Rüzgar Enerjisi Üretim Dağıtım ve Pazarlama Anonim Şirketi kuruldu!

Teknik Rüzgar Enerjisi Üretim Dağıtım ve Pazarlama Anonim Şirketi, Arda Yüksel Müdürlüğü'nde 50 bin TL sermaye ile 17 Ağustos'ta Kartal, Orta Mahallesi, Yalnız Selvi Caddesi'nde kuruldu.

2001 yılında İSKİ, rüzgar enerjisinden elektrik üretecekmiş!

2001 yılında İSKİ, rüzgar enerjisinden yararlanmak amacıyla bir proje başlatmış. İTÜ ile yürüteceği projeyle baraj havzalarına rüzgar enerjisi tribünleri kuracakmış ve ihtiyacı olan elektriğin yüzde 20'sini buradan karşılayacakmış.

Türkiye rüzgar enerjisi alanında dünyanın merkezi olacak!

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, Türkiye'de rüzgâr türbini ve teknik ekipmanların yapımında son yıllarda artış olduğunu söyledi.

Petkim Rüzgar Enerjisi Santrali imar planı askıda!

Rüzgar Enerji Santrali, Enerji Yatırım Bölgesi, Günübirlik Tesis Alanı, Orman Alanı, Ağaçlandırılacak Alan, Park ve Dinlenme Alanı kullanımlarının bulunduğu 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi askıya çıktı.

Soma Rüzgar Enerjisi Santrali imar planı askıda!

“Soma Rüzgar Enerjisi Santrali”ne ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifi 24 Nisan'da askıdan inecek...

Rüzgar enerjisi santralleri hakkında yönetmelik tam metni!

Rüzgar enerjisi santrallerinin rüzgar gücü izleme ve tahmin merkezine bağlanması hakkında yönetmelik 25 Şubat 2015 tarihinde 29278 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Rüzgar enerjisi santralleri hakkında yönetmelik tam metni...

Türkiye rüzgar enerjisi yatırımında ilk 10'a girdi!

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği 'nden ( TÜREB ), 2014 yılında rüzgar enerjisi yatırımlarında Türkiye'nin, Avrupa'da beşinci, dünyada onuncu sırada yer aldığı bildirildi.

konya rüzgar enerjisi Haberi

konya rüzgar enerjisi

İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarının 8. birleşiminde son yıllarda Karapınar başta olmak üzere ülke genelinde pek çok bölgede yaygınlaşmaya başlayan rüzgar enerjisi sahalarının tespiti gündeme geldi. 

İmar ve Bayındırlık Komisyonunca merkez Selçuklu ilçesine bağlı Meydan, Çandır ve Güvenç köylerinde rüzgar enerjisine dayalı hazırlanan Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planlan, komisyon üyesi Remzi Korkut tarafından Meclise sunuldu. 

Korkut, ilgili kurumların yetkilileri ile birlikte yaptıkları inceleme sonucunda Meydan, Çandır ye Güvenç köylerindeki söz konusu araziler için çalışma başlattıklarını belirtti. Bu arazilerde ilgili alanların tahsis amacımn değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Korkut, hazine adına vakıf meralarının tescillerinin vakıf adına yaptırılması, tescil yapılan kurumdan muvafakat alınması şartı ile imar plan teklifinin tamamlanması halinde onaylanmasının uygun olduğunu bildirdi. 

Müzakere edilen İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu, kabul...