koronavirüs ofisleri nasıl değiştirdi

koronavirüs ofisleri nasıl değiştirdi

Evden çalışmanın kalıcı hale gelmesiyle birer birer terk edilen plazalar köklü bir dönüşümün arifesinde. Plazaların yerlerini hanların alacağını belirten Avi Alkaş, “Plazaların üst katları çalışan yurdu olacak” dedi.

Anadolu modern hanlarla tanışacak!

Geçen yılın başında 7 bin metrekareye yayılan Han Levent ile sektöre giren HAN Spaces, 2021'de toplamı 10 bin metrekareyi aşan 5 yeni proje daha hayata geçirecek. Bunlardan 3'ünü yılın ilk çeyreğinde hazır hale getirecek.

Ofislerin yarısı han tipine dönecek!

Han Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, pandemiyle birlikte dönüşümün hızlanacağını ve mevcut ofislerin en az yarısının han tipine döneceğini söyledi.

Koronavirüs AVM sektörünü nasıl etkiledi?

Türkiye'nin önde gelen varlık yönetim şirketlerinden biri olan Esas Gayrimenkul CEO'su Cem Eric, Türkiye'de AVM sektörünün koronavirüs salgınından nasıl etkilendiğini açıkladı.

Koronavirüs lüks konut fiyatlarını nasıl etkiledi?

Koronavirüs nedeniyle  geçtiğimiz yıl finans ve ticaretin merkezi olan şehirlerde lüks konut fiyatlarında düşüş yaşandı. Bu düşüş yaşandığı kentler Hong Kong, Dubai, New York ve Londra oldu. 

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler için başvuru nasıl yapılır?

Önceki gün İzmit'te temeli atılan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler'e İzmit halkı tarafından yoğun ilgi bulunuyor. Peki, İzmit Çınar Evler  için başvuru süreci nasıl? İzmir Çınar Evler'de konut fiyatları ne kadar? İşte detaylar...

Koronavirüs mimariyi nasıl etkiledi?

NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, koronavirüs salgını nedeniyle mimari anlayışında yaşanan büyük değişimleri anlattı.

Kira yardımı için başvuru süreci nasıl olacak? 

Koronavirüs ile mücadele kapsamında esnafa verilecek olan kira yardımı ile ilgili başvuru süreci belli oldu. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak.

Pandemi süreci gayrimenkul sektöründe çalışan kadınları nasıl etkiledi?

Gayrimenkulde Kadın Liderler(GKL) Platformu, sektörde çalışan kadınların pandemi sürecinden nasıl etkilendiğini açıklayan rapor yayınladı. 

Emlak sektörü pandemi sürecinden nasıl etkilendi?

Mars GYO ortaklarından olan Samet Hızalan, emlak sektörünün pandemi sürecinden nasıl etkilendiğini anlattı. 

Koronavirüs Türk çimento sektörünü nasıl etkiledi?

Deloitte Türkiye işbirliğinde “Yeni Koronavirüsün Türk Çimento Sektörüne Etkileri Raporu” hazırlandı. Rapor göre, sektörle ilgili yol haritası hazırlanacak. Sektör temsilcileri, ''2020 yılı bizim için asla kayıp bir yıl olmayacak'' diyor. 

Riskli yapı süreci nasıl sürdürülecek?

Riskli yapılarla ilgili süreç, "tespit başvurusu", "risk tespiti", "riskli yapıların yıktırılması" ve "yıkım sonrası uygulama" olmak üzere, 4 ana aşamadan meydana geliyor.  Peki bu işlemler nasıl yürütülüyor?

Gayrimenkul sektörü koronavirüsten nasıl etkilendi?

Koronavirüs salgınıyla birlikte konutta doğaya dönüşler hızlandı. Arsa yatırımları arttı. Peki gayrimenkul sektörü Kovid-19'dan nasıl etkilendi? İşte detaylar...

Ofislerde koronavirüs dönüşümü!

Normale dönüşte ofislerin tasarlanması başlı başına bir iş haline geldi. Peki koronavirüs salgını ofisleri nasıl değiştirecek? Açık ofislere geçişte nasıl bir yol izlenmeli? İşte detaylar...

Gayrimenkul danışmanları Kovid-19 sürecinde nasıl hareket etmeli?

Koronavirüs salgını sürecinde gayrimenkul danışmanları nasıl hareket etmeli? Gayrimenkul Danışmanı Onur İrtem, "Konfor alanınızın dışına çıkın, fark yaratın" dedi...

Koronavirüs Türkiye'de konut fiyatlarını nasıl etkiledi?

Koronavirüs konut sektörünü de etkilemeye devam ediyor. Peki sektör salgından nasıl etkilendi? Konut fiyatları arttı mı? İşte koronavirüsün konut sektörüne etkileri...

koronavirüs ofisleri nasıl değiştirdi Haberi

koronavirüs ofisleri nasıl değiştirdi

Kovid-19 salgını ile beraber hayatımıza giren uzaktan çalışma kavramı iş yaşamında köklü değişikliklere de neden oldu. Sabah'tan Feride Cem'in haberine göre; alışveriş merkezi yatırımcılığı ve perakende sektörünün duayen isimlerinden Han Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, çalışma yaşamında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına dikkat çekti. 

Hibrit olarak isimlendirilen karma çalışma modellerinin önümüzdeki döneme damga vuracağını öngördüğünü vurgulayan Alkaş, "Uzaktan çalışma birçok kurumda kalıcı hale getirilse de getirilmese de hem bireylerin hem de kurumların ofis ihtiyacı sürecek" dedi. Büyük şehirlerde yaygın olarak bulunan ofis ve plazaları da ciddi bir değişim ve dönüşümün beklediğine dikkat çeken Alkaş'a göre; bu dönüşümden bir döneme damga vuran AVM'ler de nasiplenecek. 

DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR

Alkaş'a göre bir dönemin en popüler çalışma mekanlarından olan şehir merkezlerindeki...