kripto para düzenleme 2021

kripto para düzenleme 2021

Kripto para piyasalarında yaşananlar bütün ülkelerin gündemlerinde ilgiyle takip ediliyor. Türkiye genelindeki 5 milyonu aşkın kripto varlık sahibi de, piyasalara ilişkin ülkedeki nasıl düzenlemeler yapılacağını merak ediyor. 

Kripto para tartışmalarında sular durulmuyor!

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Aytunç Erkin bugünkü köşesinde kripto para piyasalarını kaleme aldı.

Kripto para piyasasına lisans ve sermaye şartı gelmeli!

Kripto para yatırımcılarının 5 milyonu geçtiği Türkiye’de Thodex vurgunu gündemde bomba etkisi yarattı. Uzmanlar bir daha bu gibi mağduriyetlerin oluşmaması amacıyla ilk olarak lisans ve sermaye şartının koyulmasını ayrıca kripto varlıkların saklama koşullarının düzenlenmesi gerektiğini belirtiyor. 

Cumhurbaşkanlığı'ndan dikkat çeken kripto para uyarısı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından 'kripto varlık alım satım platformlarına ilişkin uyarılar' başlığı altında bir video yayınlandı. Videoda kripto para piyasalarında dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı.

İstanbul'da kripto para dolandırıcılığı: 10 milyon TL'lik vurgun!

Kripto para piyasalarında yaşananlar gündemden düşmezken, dolandırıcılık olayları da her geçen gün artıyor. İstanbul’da aralarında bir polis memurunun da yer aldığı toplamda 8 kişinin “paranızı kripto para borsasında değerlendirip kâr payı vereceğiz” vaadiyle vatandaşları dolandırdığı ileri sürüldü.

Kripto para piyasalarını neler bekliyor?

Kripto para piyasalarında dalgası seyirler, değer artışları ve düşüşleri devam ediyor. Peki kripto para piyasalarını neler bekliyor? Albcoin Araştırma Müdürü Helin Çelik, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kripto paralarda düşüş devam ediyor!

Kripto para piyasalarında sert düşüş devam ediyor. Kripto para biriminin atası olan Bitcoin 35 bin dolara düştü.

Kripto paralar nasıl düzenlenmeli?

Kripto paralar son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Ülkemizde de yaşanan vurgunlarla gündemde bomba etkisi yaratan Thodex vurgunu, kripto paralardaki düzenleme ihtiyacını yeniden gözler önüne serdi. Peki kripto paralar nasıl düzenlenmeli?

Kripto para madencileri Elon Musk'la çalışmak isteyecek iddiası!

Son zamanlarda kripto paralar gündemden düşmüyor. Tesla CEO'su Elon Musk da yaptığı açıklamalarla kripto para piyasalarını sallıyor. Musk'ın kripto para madenciliği faaliyetinde bulunan bir şirketle yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı.

Kripto para piyasalarında ilk düzenlemeyi yapan ülke kazanacak!

Kripto para piyasası küresel çapta gündemden düşmüyor. Uzmanlara göre, kripto para piyasalarında gerekli düzenlemeyi ilk yapan ülkeler kazanan olacak.

Denetimler birçok kripto para borsasını yok edebilir!

Kripto para borsalarına ilişkin denetim ve düzenleme detaylarıyla ilgili ülkeler adım atıyor. Güney Kore’de kripto para borsalarıyla ilgili yeni bağımsız denetim şartı getirileceği belirtildi.

Ekonomistlerden kripto para uyarısı!

Kripto para piyasalarında son zamanlarda fiyatlar ani şekilde yükseliyor ve düşüyor. Nobel ödüllü ekonomistler kripto para piyasasını değerlendirdi.

Merkez Bankası'nda kripto paralara yönelik düzenleme!

Henüz hukuki altyapısı bulunmayan kripto para borsaları için düzenleme yolda. Merkez Bankası kripto para borsasına yönelik vergi düzenlemesi yapmak için harekete geçti. 

Kripto paralarda düşüş devam ediyor!

Çin'in yasaklarının ardından kripto para birimlerindeki sert düşüş devam ediyor. Kripto para piyasası yeni haftaya kötü başladı. 

Kripto para şirketinden Bitcoin dağıtımı!

Kripto para şirketi BlockFi, düzenlediği ödül kampanyası ile yanlışlıkla milyonlarca dolar değerinde Bitcoin dağıttı. 

Kripto para piyasasında düşüş devam edecek mi? 

Çin'de yerel finansal kurumların ödeme sistemlerinin kripto para hizmet vermesini yasaklaması sonrasında kripto paralarda sert düşüş yaşanmaya başladı. Peki kripto paralarda düşüş devam edecek mi? İşte ayrıntılar...

kripto para düzenleme 2021 Haberi

kripto para düzenleme 2021

Kripto para piyasalarında yaşananlar bütün ülkelerin gündemlerinde ilgiyle takip ediliyor. Herhangi bir otoriteyle bir bağı bulunmayan kripto paralara olan bakış açıları ülkelerin coğrafi konumlarıyla bağlantılı olarak değişiklik gösteriyor. Türkiye genelindeki 5 milyonu aşkın kripto varlık sahibi de, piyasalara ilişkin ülkedeki nasıl düzenlemeler yapılacağını merak ediyor. 

Florida’da gerçekleştirilen Bitcoin 2021 Konferansı, ülkelerin kripto para piyasalarına bakışlarındaki farklılığı gözler önüne serdi. Konferansta, Orta Amerika bulunan El Salvador’un Bitcoin'i ulusal para şeklinde onaylayacak ilk ülke olmak için hazırlık yaptığını, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele duyurdu. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, konuyla ilgili açıklamasında ülkenin blokzinciri teknolojilerini kullanarak modern finansal altyapılar meydana getireceğini söyledi. Bitcoin, El Salvador'un resmi para birimi olan ABD doları ile beraber kullanılabilecek. El Salvador Başkanı, Bitcoin'in yurt...