17 / 08 / 2022

Kutsan Çelebican kim

Kutsan Çelebican kim

Yapı Kredi Koray GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Kutsan Çelebican kimdir? Kutsan Çelebican daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Kutsan Çelebican'ın biyografisi...

Kutsan Çelebican kimdir? 

Yapı Kredi Koray GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Kutsan Çelebican kimdir? Kutsan Çelebican daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Kutsan Çelebican'ın biyografisi...

Future Park otel projesini kim işletecek?

Future Park projesinde yer alan 232 odalı otel bölümü işletmesi için 5 büyük dünya markasından alınan tekliflerde sona gelindi. Peki Future Park otel projesini kim işletecek?

İşte Kim Kardashian ve Kanye West'in evi!

Dünyaca ünlü ABD'li rapçi Kanye West ile 2012 Nisan ayından beri birlikte olan Kim Kardashian Mayıs 2014'te İtalya'nın Floransa kentinde evlendi. Çift 20 milyon dolarlık bir malikanede yaşıyor..

Yapı kullanma iznini kim verir?

Yapı kullanma izin belgesi, ruhsatlı bir projenin, inşaat çalışmaları bittikten sonra, söz konusu yapıda oturumun başlaması için alınıyor. Peki, bu izin nasıl alınır? Yapı kullanma iznini kim verir?

Yapı kullanma izin belgesi harcı kim öder?

İnşaat çalışmaları bitmiş bir yapının yasal olarak kullanılabilmesi için yapı kullanma izin belgesinin alınması gerekiyor. Bu belge için harç ödemesi yapılıyor. Peki, yapı kullanma izin belgesi harcı kim öder?

Dükkanda kiracı varsa çevre temizlik vergisini kim öder?

Belediye Gelirleri Kanunu gereğince ödenmesi gereken vergiler arasında yer alan çevre temizlik vergisinin mükellefiyeti, binanın kullanımı ile başlıyor. Peki, dükkanda kiracı varsa çevre temizlik vergisini kim öder?

Konut tapu harcını kim öder?

Tapu harçlarını Harçlar Kanunu’na bağlı 4 sayılı tarifede belirtilen kişiler ödemek ile mükellef oluyor. Peki, devri gerçekleşen konut tapu harcını kim öder? Alıcı mı satıcı mı?

Veraset ilamını kim çıkarabilir?

Veraset ilamı, mirasçıları ve mirasçıların haklarını gösteren belge olarak karşımıza çıkıyor. İlam, Sulh Hukuk Mahkemesinin yanı sıra noterden de çıkarılabiliyor. Peki, veraset ilamını kim çıkarabilir?

2015 emlak vergisini kim nasıl ödeyecek?

Emlak vergisi, Türkiye sınırları içinde bulunan binalar, arsa ve araziler 1319 sayılı Kanun hükümlerine göre vergiye tabi tutuluyor. Peki emlak vergisi nasıl ödeniyor? 2015 emlak vergisini kim nasıl ödeyecek?

Apartman aidatından kim sorumlu?

Apartman aidatları kapıcı, bekçi, kaloriferci ve bahçıvan gibi ortak giderler için bağımsız bölümde ikamet eden kimselerden alınıyor. Peki, dairede kiracı olması halinde apartman aidatından kim sorumlu olur?

Satılan evin emlak vergisini kim öder?

Emlak vergisi, taşınmaz malların tümü için belediyeye ödenmesi gereken vergi oluyor. Peki bir eviniz olduğunu ve yıl içerisinde sattığınızı düşünelim. Satılan evin emlak vergisini kim öder?

Nazım imar planını kim hazırlar?

Nazım imar planı, onaylı halihazırdaki haritalar üzerinde ve kadastral durumu işlenmiş olan arazi parçalarının kullanış biçimlerini detaylı gösteren plan olarak biliniyor. Peki, nazım imar planını kim hazırlar?

Tapu harç bedelini kim öder?

Tapu dairesinde gerçekleşen alım satım işlemleri için tapu dairesinde belli oranlarda harç ödemesi yapılıyor. Peki, tapu harç bedelini kim öder? Tapu harcı kimin sorumluluğunda, alıcının mı yoksa satıcının mı?

Kutsan Çelebican kim Haberi

Kutsan Çelebican kim

Kutsan Çelebican kimdir? 
Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlayan Kutsan Çelebican, 1969'da Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanlan Kurulunda Hesap Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına adım attı. 

1979-1982 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hazine Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından atandığı Dünya Bankası (IBRD) İcra Direktör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1987'de Koç Topluluğuna katılmış ve Finansman Koordinatörlüğü, Başkan Yardımcılığı, Finansman Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunduğu Koç Topluluğundan 2001 yılı Aralık
ayında emekliye ayrıldı. Çelebican, uzun zamanlar boyunca kendi finansman danışmanlık şirketini yönetti.

2013-2019 yıllarında Koç Holding Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Ayrıca, Nisan 2008-Nisan 2012 tarihleri arasında Koç Holding Yasal Denetçilik görevine devam etti. 2012-2018 yıllarında Tüpraş ve Arçelik’te Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışan Kutsan Çelebican, 2018 tarihinden beri Aygaz bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi...