leasing sektörü

leasing sektörü

Leasing sektörü büyümeye devam ediyor. Finansal kiralama alacakları bu yıl ilk altı aylık dönem itibarıyla yüzde 24 büyüyerek 47,4 milyar TL seviyesini gördü.

Leasing sektöründe iş ve inşaat makinelerine talep güçlü!

DenizLeasıng Genel Müdürü Kahraman Günaydın, "İş ve inşaat makineleri, sektör açısından her zaman rekabetin yüksek olduğu ve tüm leasıng şirketlerinin aktif olduğu bir alan" dedi.

Şenol Altundaş: Bu yıl leasing sektöründe gayrimenkul öne çıkacak!

Aklease Genel Müdürü Şenol Altundaş, leasing sektörünün bu yıl 2015 yılında olduğu gibi gayrimenkul sektörünün işlemlerine ağırlık vereceğini söyledi, iş makineleri sektörü de öne çıkan sektörlerden biri olacak.

Leasing sektöründe gayrimenkul işlem payları yüzde 30 oldu!

Geçen yılın aynı döneminde 745 milyon TL civarında kar yazan banka dışı finans sektörünün karlılığında finansman şirketlerindeki karşılık düzenlemesi etkili oldu.

Garanti Leasing gayrimenkul sektörüne odaklandı!

Döviz kurlarındaki sert yükseliş nedeniyle leasingde TL payı rekor seviyelere çıkarken, şirketler üretim araçları almak yerine gayrimenkul işlemi yaparak borcunu uzun vadeye yaymaya çalışıyor.

Leasing altın yıllarına geri dönecek!

KDV indirimi ile 2014'e dopingli giren leasing sektöründe, iş hacminin tavan yaptığı 2007 yılına dönülmesi öngörülüyor. İşlem hacminin 2013'te 7 milyar dolar, 2014'te ise 8 milyar doların üzerine çıkacağı tahmin ediliyor...

Leasing sektöründe 6 milyar dolarlık işlem hacmi bekleniyor!

Bir taraftan iş makinelerinin finansal kiralama modeliyle alımında KDV'nin yüzde 18'den yüzde 1'e inmesi, bir taraftan köprü, otoyol ve metro inşaatları leasing sektörüne moral verdi...

Finansal kiralama ve inşaat sektörü bir araya geliyor!

“Leasing ve KOBİ’iler birlikte güçlü yarınlara -İnşaat Sektörüne Leasing Desteği “ buluşması 25 Ocak Perşembe günü,İstanbul Ticaret Merkezi Ege Salonu’nda gerçekleşecek ve inşaat sektörü temsilcileri bir araya gelecek...

Leasing desteği inşaat sektörü için can simidi oluyor!

Finansal Kurumlar Birliği 25 Ocak 2018 tarihinde, İstanbul Ticaret Merkezi Ege Salonu’nda gerçekleşecek “Leasing ve Kobiler Birlikte Güçlü ve Güvenli Yarınlara” buluşmasında inşaat sektörü temsilcileri ile bir araya gelecek. 

Leasing sektöründe kiralama alacakları arttı!

Leasing sektörü büyümeye devam ediyor. Finansal kiralama alacakları bu yıl ilk altı aylık dönem itibarıyla yüzde 24 büyüyerek 47,4 milyar TL seviyesini gördü.

Şenol Altundaş: Bu yıl leasing sektöründe gayrimenkul öne çıkacak!

Aklease Genel Müdürü Şenol Altundaş, leasing sektörünün bu yıl 2015 yılında olduğu gibi gayrimenkul sektörünün işlemlerine ağırlık vereceğini söyledi, iş makineleri sektörü de öne çıkan sektörlerden biri olacak.

Gayrimenkul ve emlak sektörü 27 Haziran'da Erbil'de buluşuyor!

Gayrimenkul ve emlak sektörü 27-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Irak'ın en güvenli şehri Erbil'de buluşacak...

Gayrimenkul Sertifikası inşaat sektörü için yeni finansman aracı!

Ertük Mavuk, Gayrimenkul Sertifikası'nın inşaat sektörü için yeni bir finansman aracı haline geldiğini ifade etti...

İnşaat sektörü 2013'ün ilk 3 ayında yüzde 30 büyüme gösterdi!

Geçen yıl gaz-fren tartışmaları ile yüzde 1'in altında büyüme şoku yaşayan inşaat sektörü bu yılın ilk 3 ayında piyasadaki canlanmanın tadını çıkarıyor.

MÜSİAD, Yatırımcı Gözüyle Enerji Sektörü paneli düzenledi!

ICCI 2013 – 19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında MÜSİAD tarafından gerçekleştirilen özel oturumda “Yatırımcı Gözüyle Enerji Sektörü” konulu panel düzenlendi...

Aydınlatma sektörü İstanbulLight'ta buluştu!

İstanbulLight 8. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarının açılışı sektörü bir araya getirdi…

Ev perakendeciliği sektörü yükseliyor!

Ev perakendeciliği sektörü, gelişen gayrimenkul sektörünün ilerlemesiyle yükselişe geçti...

Larry Oberly: 2013 konut sektörü için iyi yıllardan biri olacak!

RE/MAX Global Franchise ve İş Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Larry Oberly, 2013 yılının konut sektörü açısından hafızalardaki en iyi yıllardan biri olacağını belirtti...

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 10,9 arttı!

Hizmet sektörü güven endeksi yüzde 2,6, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 7,1 ve inşaat sektörü güven endeksi yüzde 10,9 arttı

Türk Yapı Sektörü Raporu 2012 yayımlandı!

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından her yıl hazırlanan Türk Yapı Sektörü Raporu yayımlandı...

leasing sektörü Haberi

leasing sektörü

Leasing sektöründe fınansal kiralama alacakları, bu yıl ilk altı aylık dönem itibarıyla yüzde 24 büyümeyle 47,4 milyar TL seviyesine ulaştı. Dolar bazında da küçük de olsa büyüme var. Aktif toplamı 50 milyar TL’nin üzerine çıkan sektörde kârlılık da büyüdü ve önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 611 milyon TL’ye ulaştı. 

Bu dönemde sektörün öz kaynak kârlılığı yüzde 15,3 ve aktif kârlılığı yüzde 2,5 olarak gerçekleşti. Sektörün geri dönmeyen kredi (NPL) oranı ise yüzde 5,4 seviyesinde. 128 şube ve bin 472 çalışanıyla hizmet veren leasing sektöründe ilk altı ayda işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 oranında arttı ve 10,4 milyar TL olarak gerçekleşti. Sektörde yıl sonunda işlem hacminin 22 milyar TL’yi aşması bekleniyor.

2017 yılı işlem hacmine...