Limak Yatırım yurtdışı yatırımları

Limak Yatırım yurtdışı yatırımları

Çimento grubunu birleştirerek 2. büyük çimento fabrikası olan Limak Yatırım, sektörde Afrika’ya yöneldi. Elektrik dağıtımında da gözünü yurtdışına çeviren şirket, hedeflerini büyüttü.

Ebru Özdemir: Başarının temeli merak ve disiplin!

Dünya Kadınlar Günü Paneli'nde  konuşan Limak Yatırım ve Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, ''Türkiye'nin Mühendis Kızları Üniversite Programı’nın burs ve çok yönlü desteklerinden 4 yılda 310 kız öğrenci faydalandı" dedi.

Ebru Özdemir: 2020 başarılı bir yıl olacak!

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, 2020 yılının ülke ve inşaat sektöründe başarılı bir yıl olacağına işaret ederek, "Yurt içi ve yurt dışında büyük ölçekli enerji altyapı ve üstyapı inşaat projelerini üstlenmeyi hedefliyoruz." dedi...

İnşaat ve altyapı sektöründe kadın oranı yüzde 16'da kaldı!

İstatistiklere göre, inşaat ve altyapı sektöründe kadın oranının yüzde 16'da kaldığını anımsatan Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, enerji sektöründeki kadın oranının ise yüzde 19 olduğunu anlattı.

Limak'tan Üsküp'e 250 milyon euroluk karma proje!

Limak Yatırım, Üsküp'te hayata geçirdiği ‘Diamond of Skopje’ projesi için 250 milyon Euro yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şehrin ilk karma kullanımlı projesi olacak projede satışa sunulan konutların amorti süresi 13-14 yıl olarak açıklandı.

Yeni Havalimanı Türk müteahhitlere önemli kapılar açacak!

İstanbul Yeni Havalimanı (İYH) konsorsiyumunda yer alan Limak Yatırım Havalimanları Direktörü Haldun Fırat Köktürk, "Yeni Havalimanı Türk müteahhitlere önemli kapılar açacak" dedi.

Limak Holding'den Makedonya'da 250 milyon euroluk yatırım!

Limak tarafından, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te başlatılan 250 milyon euro değerindeki Limak Diamond Karma Kullanımlı Üstyapı Projesi'ne ilişkin tanıtım etkinliği gerçekleştirildi.

Mega projeler zamanında açılacak!

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Çanakkale Köprüsü gibi büyük projelerin hızla ilerlediğini belirtti. Özdemir, dev yatırımların zamanında açılacağı söyledi.

Limak'ın Kıbrıs'taki 200 milyon dolarlık oteli açıldı!

Limak Holding, yurtdışındaki ilk otelini açtı. KKTC'de inşa edilen Limak Cyprus Deluxe Hotel, 200 milyon dolar yatırım bedeline sahip.

Kanal İstanbul, Limak'ın kadrajında!

Limak Yatırım Başkanı Ebru Özdemir, Kanal İstanbul dahil her türlü altyapı projesi ile ilgilendiklerini söyledi. Limak geçtiğimiz günlerde Çanakkale Köprüsü için 3 milyar euroluk kredi sözleşmesi imzaladı...

Limak yeni köprü yapacak mı?

LİMAK Yatırım Başkanı Ebru Özdemir, 1 milyar Euro’luk kredilerinin daha olduğunu belirterek, "Bu yüzden ‘bir küçük köprü mü yapsak’ diye düşündük" dedi.

Limak, halka arz için hazırlanıyor!

Limak Holding'e bağlı Limak Yatırım'ın en geç gelecek yıl halka arz edileceği açıklandı.

Limak Yatırım halka arz edilecek!

Limak Holding'e bağlı Limak Yatırım, hisse senedi piyasalarındaki düşüş sonrası 2011'de askıya aldığı halka arz planını hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Limak'tan 2 milyar dolarlık yatırım hamlesi!

Limak Holding enerji, çimento, havalimanı, inşaat ve turizmde 2 milyar dolar yatırım yapacak. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 4,1 milyar dolar cirolu grubun bu yıl yüzde 20 büyüme hedefiyle yeni yatırımları devreye alacağını belirtti.

Limak Yatırım yurtdışı yatırımları

Limak Yatırım yurtdışı yatırımları Limak Yatırım yurtdışı yatırımları

Çimento grubunu birleştirerek 2. büyük çimento fabrikası olan Limak Yatırım, sektörde Afrika’ya yöneldi. Elektrik dağıtımında da gözünü yurtdışına çeviren şirket, hedeflerini büyüttü.


Limak Yatırım’ın yurtdışı faaliyetleri devam ediyor. Hedeflerini büyüten şirket, çimentoda Afrika pazarına yöneldi. Elektrik dağıtımında da yurtdışı pazarına açılmak isteyen şirket, 2017 hedeflerini bu doğrultuda belirledi. Afrika pazarında özellikle çimentosektöründe çok sayıda proje potansiyeli olduğunu söyleyen Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “Çimento alanında Afrika’ya özel önem veriyoruz. Elektrik dağıtımında da yurtdışına açıldık. Yani iyi yaptığımız işleri hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyütmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


DÜNYA’nın sorularını cevaplandıran Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, havaalanı yapımında konsantrasyonu bozmamak için Sabiha Gökçen’i Malezyalılara sattıklarını, bu konuda herhangi bir ülkeye odaklanmadıklarını, dünyanın neresinde olursa olsun uygun projeleri değerlendireceklerini...