28 / 06 / 2022

Malatya Çebiş Tüneli açılış

Malatya Çebiş Tüneli açılış

Malatya-Sivas karayolunda yapımı tamamlanan Çebiş Tüneli trafiğe açıldı. Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindekiler, 650 metrelik tünelde bir süre yürüdü.

Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli yarın açılıyor!

Elazığ ile Malatya'nın ulaşım ihtiyacını karşılayacak olan 5 bin 155 metre uzunluğundaki "Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli"nin açılışı yarın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Yeni Kömürhan Köprüsü, Bağlantı Tüneli ve Yolu Yapım Projesi tamamlandı!

Malatya ile Elazığ arasındaki Karakaya Baraj Gölü üzerinde yapılan ve türkülere konu olan "Kömürhan Köprüsü", bağlantı tüneli ve yeni yüzüyle Doğu Anadolu'yu Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgeleriyle bağlayacak..

Yağdonduran Tüneli'nin inşaatında sona geliniyor!

Sivas-Malatya kara yolu üzerinde Ulaş ilçesi sınırlarında bulunan Yağdonduran Tüneli'nin inşaatı 2021 yılında tamamlanacak.

Erkenek Tüneli hizmete giriyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık yaptığı açıklamada Ermenek Tüneli'nin tamamlandığını ve hizmete gireceğini söyledi.

Yeni Kömürhan Köprüsü ve Tüneli İnşaatı'nda sona gelindi!

Elazığ-Malatya il sınırında bulunan doğu ile batıyı birbirine bağlayan Yeni Kömürhan Köprüsü ve Tüneli İnşaatı'nda çalışmalar hızla devam ediyor. Projenin 2018 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanıyor.

Malatya Çebiş Tüneli açıldı!

Malatya-Sivas karayolunda yapımı tamamlanan Çebiş Tüneli trafiğe açıldı. Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindekiler, 650 metrelik tünelde bir süre yürüdü.

Malatya Karahan Tüneli açıldı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Biz Malatya'yı bulunduğu konumda, etrafındaki illerle ana koridorlarla daha hızlı bağlamak adına adeta tüneller şehri haline getiriyoruz." dedi.

Erkenek Tüneli'nin büyük bir kısmı tamamlandı!

Doğu Anadolu'yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesine bağlayacak D 850 Karayolu üzerindeki Erkenek Tüneli'nin büyük bir kısmı tamamlandı. Tünelin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Malatya Karahan Tüneli açılış için gün sayıyor!

Malatya-Kayseri Karayolunda yapımına 2009 yılında başlanılan Karahan Tüneli birkaç güne kadar araç trafiğine açılıyor. Karahan tüneli ile birlikte 20 dakikada geçilen yol 5 dakikalık mesafeye düşecek.

Karahan Tüneli'nin inşaatında sona yaklaşıldı!

Yapımına 2009'da başlanan, Malatya ile Doğu Anadolu'daki 12 ili Kayseri üzerinden batıya bağlayacak Karahan Tüneli'ndeki çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı.

Karahan Tüneli’nde çalışmalar son aşamada!

Elbistan’ı doğu illerine bağlayan Malatya-Darende karayolunda toplam uzunluğu 3 bin 200 metre olan Karahan Tüneli’nde çalışmaların son aşamaya geldiği ve kısa bir süre sonra araç trafiğine açılacağı bildirildi.

Çepiç Tüneli’nde inceleme yapıldı!

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya-Sivas Karayolu’nun en sıkıntılı noktalarından birisi olan Çepiç rampasının yerine yapılan 630 metre uzunluğundaki Çepiş Tüneli’nin büyük oranda bitirildiğini ve trafiğin verilmeye başladığını bildirdi.

Karahan Tüneli'nin yapımı tamamlandı!

Malatya-Kayseri-Ankara güzergahında Doğu Anadolu’daki 12 ilin batı ile bağlantısını sağlayan D300 kara yolunda yapımı yaklaşık 6 yıldır süren 1,6 kilometrelik Karahan Tüneli'nin yapımı tamamlandı.

Malatya Çebiş Tüneli açılış Haberi

Malatya Çebiş Tüneli açılış

Malatya-Sivas karayolunda yapımı tamamlanan Çebiş Tüneli trafiğe açıldı. 


Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindekiler, 650 metrelik tünelde bir süre yürüdü. Çalık, daha sonra otomobilin direksiyonuna geçerek tünelin çıkışına kadar geldi.


Burada gazetecilere açıklamada bulunan Çalık, Hekimhan, Yazıhan, Kuluncak ilçeleri yolunda, Malatya'yı Sivas'a bağlayan çok önemli bir güzergahta yer alan tüneli trafiğe açmak üzere kente geldiğini söyledi.


Çebiş Tüneli'nin, ülkenin en önemli karayolu güzergahında inşa edildiğini belirten Çalık, "Malatya-Sivas karayolu yaklaşık 250 milyonluk yatırım programına alınmıştı. Başbakanımızın vermiş olduğu talimatla Çebiş Tüneli'ni trafiğe açtık.'' diye konuştu.


Geçen hafta Darende ilçesindeki tünelin trafiğe açıldığını ifade eden Çalık, bununla birlikte Çebiş Tüneli'nin açılışını, gelecek bir tarihte Başbakan Binali Yıldırım'ın yapacağını kaydetti.


Çebiş Tüneli'nin...