malatya kira yardimi

malatya kira yardimi

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremle ilgili hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Malatya Valiliği'nden yapılan açıklamada depremzedelere 6 bin lira kira yardımı yapılacağı belirtildi...

Malatya Valiliği depremzedelere 6 bin TL kira yardımı yapacak!

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremle ilgili hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Malatya Valiliği'nden yapılan açıklamada depremzedelere 6 bin lira kira yardımı yapılacağı belirtildi...

Malatya Valiliği'nden depremzedelere kira yardımı açıklaması! 

Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde birçok kişinin evi ağır hasar aldı. Deprem sonrası evleri ağır hasar alan vatandaşlar için kira yardımları yapılmaya başlandı. Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada; "1 milyon 936 bin lira kira yardımı yapıldı." denildi...

Malatya valiliğinden kira yardımı açıklaması!

Malatya Valiliği, Elazığ Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde konutların ağır hasar görmesi ve yıkılması nedeniyle geçici barınma imkanı olmayan vatadaşlara kira yardımı açıklaması yaptı...

Kiracı kentsel dönüşümde kira yardımı alabilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü köşe yazısında okuyucusun sorduğu kentsel dönüşümde kira yardımı ile ilgili soruyu yanıtladı. İşte o yazı...

Kentsel dönüşüm kira yardımı için ne yapılır?

Kentsel dönüşümde anlaşma yolu ile binayı tahliye eden hak sahiplerine talepleri doğrultusunda kira yardımı veriliyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı için ne yapılır? Kira yardımı nasıl alınır?

Kentsel dönüşümde alınan kira yardımı vergiye tabi mi?

Gayrimenkul sahiplerine kira yardımı, tazminat gibi isimlerle yapılan ödemeler bir kiralama sözleşmesi kapsamında yapılmamaktadır. Peki kentsel dönüşümde alınan kira yardımı vergiye tabi mi?

Bakanlık dönüşüm için 811 milyon TL kira yardımı yaptı!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine 811 milyon 218 bin 901 lira kira yardımı, ilgili idarelere ise 499 milyon 503 bin 522 lira kaynak sağladı.

Bakanlık kentsel dönüşüm için 811 milyon kira yardımı yaptı!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine 811 milyon 218 bin 901 lira kira yardımı, ilgili idarelere ise 499 milyon 503 bin 522 lira kaynak sağladı.

Kentsel dönüşümde 811 milyon TL kira yardımı yapıldı!

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine ödenen kira yardımı 811 milyon, ilgili idarelere sağlanan kaynak ise 500 milyon liraya ulaştı.

Riskli yapı kira yardımı 2015!

Kentsel dönüşüm projesi ile, riskli alanlarda yer alan veya riskli alanda yer almayan yapılar yıkılıyor. Taşınmazı yıkılan hak sahiplerine bazı destekler yapılıyor. Peki, riskli yapı kira yardımı 2015 ne kadar?

Kira yardımı için kiracılardan hangi belgeler istenir?

Kentsel dönüşüm kapsamında, tahliyesi anlaşma ile olan kiracılara defaten 1470 TL taşınma yardımı ödemesi yapılıyor. Peki, kira yardımı için kiracılardan hangi belgeler istenir?

Kiracılar için kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

Anlaşma ile tahliye edilen binaların maliklerine, kiracılarına devlet bazı yardımlarda bulunuyor. Peki, kiracılar için kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

Köysel dönüşümde kira yardımı!

Köy yerleşim alanları ve diğer kırsal yerleşim birimlerindeki yapı stoğunun güçlendirilmesi ve sağlamlaştırılması için köysel dönüşüm projeleri uygulanıyor. Peki, köysel dönüşümde kira yardımı alınır mı?

malatya kira yardimi Haberi

malatya kira yardimi

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası bölgede yaşamı normale döndürme çalışmaları devam ediyor. Malatya Valiliği'nden yapılan açıklamada, depremde binaları hasar gören vatandaşlar için kira yardımı yapıldığı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Malatya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ikamet ettiği bina ya da evin hasar tespit durumunu öğrenmek isteyenlerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde ikamet etmiş olduğu evinin yıkıldığı, yıkılacak derecede olduğu veya ağır hasar gördüğü tespit edilen vatandaşlarımızdan acil ihtiyaçlarını (kira, taşınma ve diğer) karşılamak üzere ev sahibi olanlara 11 bin lira, kiracı olanlara ise 5 bin lira yardım yapılmaktadır. Söz konusu yardımlar kapsamında, ev sahiplerine 5 bin lira ve kiracılara ise 2 bin 500 lira...