Mersin emlak dolandırıcılığı

Mersin emlak dolandırıcılığı

Mersin'nde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, taşınmazlarını hileli yollarla satın alıp haksız menfaat elde ettikleri iddia edilen kişilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi...

Mersin'de dublörlü tapu dolandırıcılığı: 5 tutuklu!

Mersin'de, yurt dışında yaşayan bir kişinin 2 dükkanını sahte kimlik ve "dublör" kullanarak başka kişilere sattığı ileri sürülen 8 kişiden 5'i tutuklandı.

Mersin'de emlak piyasası hareketlendi! Fiyatlar uçtu!

Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Santral Projesi, emlak piyasasını da canlandırdı. Taşucu'nda 25 yıldır emlakçılık yapan Mesut Katı, bir yıl öncesine kadar 180-200 bin TL olan konut fiyatlarının 350-400 bin TL'ye, bin TL olan konu kiraların ise 4-5 bin TL olduğunu belirtti.

Emlak Katılım’dan Mersin ve Maltepe'ye iki yeni şube!

Şube yatırımlarına devam eden Emlak Katılım, iki yeni şubesini daha hizmete açtı. Mersin’de ilk şubesinin açılışını gerçekleştiren Emlak Katılım, Maltepe şubesini de hizmete açarak İstanbul’da 19 şubeye, Türkiye genelinde ise 38 şubeye ulaştı. 

Bodrum'da emlak dolandırıcılığı!

Bodrum'da ev arayan bir çift, ilan sayfalarında beğendikleri bir  ev için emlakçıyla görüştü. Ev için haftalarca pazarlık yapan çift söz konusu evin ilanda yayınlanan evle aynı olmadığını öğrenince şaşkınlık yaşadı.

İstanbul'da emlak dolandırıcılığı operasyonu!

Beylikdüzü ve Esenyurt'ta sahte emlak ofisi açıp ev ya da arsa almak isteyen kişileri dolandırdığı iddia edilerek gözaltına alınan 35 şüpheli adliyeye götürüldü.

İstanbul'da emlak dolandırıcılığı operasyonu!

Sahte emlak ofisleri üzerinden, gayrimenkul satın almak isteyen vatandaşları dolandırarak yaklaşık 150 milyon TL haksız kazanç elde ettiği belirlenen suç örgütüne yönelik operasyonda, toplam 30 şüpheli gözaltına alındı

Mersin'de 12.4 milyon TL'ye arsa karşılığı inşaat ihalesi!

Mersin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Milli Emlak Daire Başkanlığı Anamur Özel Eğitim Uygulama Merkezi çevre düzenlemesi ve Mersin Yenişehir'de 2 adet arsayı kat karşılığı ihaleye çıkarıyor.

Mersin'de 7.4 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Akdeniz ve Yenişehir ilçelerindeki 2 arsayı ihale ile satıyor. İhale 5 Aralık'ta gerçekleşecek..

Mersin'de emlak dolandırıcılığı operasyonu!

Mersin'nde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, taşınmazlarını hileli yollarla satın alıp haksız menfaat elde ettikleri iddia edilen kişilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi...

Emlak sektörüne dolandırıcılığı önleyecek düzenleme geliyor!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ikinci el araç ve konut satışına yönelik düzenlemeye ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Tüfenkçi, "Emlak düzenlemesini ikinci el araç düzenlemesi yürürlüğe girdikten sonra Başbakanlığa göndermek istiyoruz" dedi.

Mersin'de emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlak sektöründe yazın yaşanan durgunluğun öğrencilerin ders kayıtlarının başlaması ve memur tayinleri ile yerini hareketliliğe bırakacağını söyledi.

Mersin Akdeniz'de 3 milyon TL'ye satılık arsa!

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Mersin'in Akdeniz İlçesi İhsaniye Mahallesi'ndeki arsa satışa çıktı. Gayrimenkulün satış bedeli 3 milyon 050 bin TL olarak belirlendi.

Emlak Danışmanlığı Yasası 2018'de yürürlüğe girecek!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli ‘Emlak Danışmanlığı Yasası’nın 2018 yılında yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Mersin emlak dolandırıcılığı Haberi

Mersin emlak dolandırıcılığı

Anadolu Ajansı'nın haberine göre bazı vatandaşların taşınmazlarını hileli yollarla satın alıp haksız menfaat elde ettikleri öne sürülen 28 şüpheli yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri kent genelinde bazı vatandaşların taşınmazlarını hileli yollarla satın alıp haksız menfaat elde ettikleri iddia edilen kişilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

Emlak dolandırıcılığı operasyonunda aralarında 3 noter çalışanı, emlakçı ve tapu müdürlüklerinden emekli kişilerin de bulunduğu 28 şüpheli gözaltına alındı.Emniyetteki işlemleri yapıldıktan sonra zanlılardan 3'ü savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, 25'i ise adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin, mağdurların sözde maddi değeri düşük gayrimenkullerini satmak ya da takas etmek için hileli yollarla satıcıdan vekalet aldığı, bu vekalette satış için ikna edilen taşınmaza ait bilgilerin yerine ele geçirmek istedikleri taşınmaza ait bilgileri...