Mersin Metropol İş Merkezi kiraları

Mersin Metropol İş Merkezi kiraları

Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ün, 2006 yılında alınan meclis kararını hiçe sayarak Metropol İş Merkezi’ndeki bazı yerlerin işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını iptal etmediği öne sürüldü

Mersin'deki 600 yıllık Azakhan'da moloz ve çirkin beton yığınları birikti!

Mersin’de bir zamanlar kent ticaretinin kalbi olan ve iş hanı yapılmak üzere yıkılan kent merkezindeki tarihi Azakhan’ın beton yığını oldu. 600 yıllık olduğu tahmin edilen yapının yerine 90’lı yıllarda iş hanı yapılmak istenmesi Mimarlar Odası Mersin temsilciliği sayesinde engellendi.

Mersin'de iş kazası: inşaat işçisi havada asılı kaldı!

Mersin'de bir binanın dış cephesini boyayan işçi, iskele halatının kopmasının ardından emniyet kemeriyle havada asılı kaldı. İşçi güvenlik önlemi ile yere düşmekten son anda kurtuldu.

Çimsa ve Mersin Büyükşehir Belediyesi engellilere umut olmaya devam ediyor!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, Engelliler Haftası kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleşen kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile 2020 yılında da engelli bireylerin hayatına anlamlı ve özenli bir dokunuşta bulunuyor.

Tarihi Mersin Evleri yeniden hayata kazandırılacak!

Akdeniz Belediyesi ve Mersin Ticaret Sanayi Odası, sayıları 200’ün altına kadar düştüğünü söyleyen Tarihi Mersin Evleri’nin korunması, bölge yaşamına ve turizmine kazandırılması amacıyla iş birliğinde bulunacak.

MESİAD: Mersin'e metro yerine hafif raylı sistem yapılmalı!

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin, kentin en büyük problemlerinden biri olan ulaşım sorununun çözülmesinin hızlandırılması gerektiğini, metro yerine hafif raylı sistemin yapılması önerisinde bulundu…

Suriyeli iş adamları Şanlıurfa'da 20 fabrika kuracak!

İç savaş nedeniyle ülkelerinden ayrılıp Türkiye'ye sığınan Suriyeliler ülkemizde yaptıkları yatırımlarla birçok kişiye istihdam sağlıyor. Suriyeli iş adamları en çok İstanbul, Gaziantep, Mersin, Bursa ve Şanlıurfa'ya yatırım yapıyor.

Metropol İstanbul AVM'yi Kefeli-Dekorsel İş Ortaklığı aldı!

Ataşehir'de yer alan Metropol İstanbul AVM Kefeli-Dekorsel İş Ortaklığı'na 1 milyar 361 milyon 898 bin TL bedelle satıldı. Böylece Ömer Faruk Çelik ile Ahmet Kefeli ortak oldu.

Mersin GİAD'dan inşaat sektöründeki sorunlara çözüm önerisi!

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Yönetimi, inşaat sektöründe yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya sunarak,çözüm için destek talep etti.

Mersin Mezitli'nin değeri yükseliyor!

Mersin ilinin Mezitli ilçesi yapılaşmada bölgenin lideri durumuna gelirken, iş yeri açma oranı da yaklaşık 3 katına çıktı.

Mersin Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne başlanacak!

Kamu-özel sektör iş birliğiyle yaptırılan 1.253 yatak kapasitesine sahip Mersin Şehir Hastanesi'nde, "son kontrollerin" sürdüğü ve yakın zamanda hasta kabulüne başlanacağını bildirildi.

Burhanettin Kocamaz: Mersin'de yeni AVM yaptırmayacağız!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği üyeleriyle bir araya geldi.Başkan Kocamaz: "Merkezde yeni AVM yaptırmayacağız" dedi.

Mersinli iş adamlarından yeni konteyner limanı talebi!

Mersin iş dünyası uzun yıllardır bekleyen yeni konteyner limanı projesinin bir an önce hayata geçirilmesini istiyor. Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir projenin Mersin Limanı'nı Akdeniz çanağının önemli bir yük aktarma merkezine dönüştüreceğini ifade etti.

Mersin Otogarı'ndaki iş yerleri kiraya verilecek!

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 Yılı Aralık Ayı Toplantısı’nın ikinci birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı. Başkan Kocamaz, “İhale iptal edildi. Yeni bir süreç başlıyor. İş yerlerini teker, teker kiraya vereceğiz” dedi.

Mersin Metropol İş Merkezi kiraları Haberi

Mersin Metropol İş Merkezi kiraları

Mersin'de Akdeniz Belediyesi'nin HDP'li Başkanı Mehmet Fazıl Türk'ün, Metropol İş Merkezi'ndeki bazı eğlence mekanlarına ait işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptal edilmesine yönelik 2006 yılında alınan meclis kararını hiçe saydığı öne sürüldü. Uyuşturucu satışı ve fuhuş gibi birçok olayın yaşanması nedeniyle Mersinlilerin 'bataklık' olarak adlandırdığı Metropol İş Merkezi, hemen hemen her hafta polis baskınlarına sahne oluyor. Mersin'de her fırsatta polisiye olaylarla dikkatleri çeken Metropol İş Merkezi bu kez de ruhsat tartışmasıyla gündeme geldi. Dönemin Akdeniz Belediye Başkanı CHP'li Kenan Yücesoy başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, 06.06.2006 tarih ve 61 sayılı kararla, başta Ahlak Büro Amirliği olmak üzere narkotik ekiplerinin de çok sayıda operasyon düzenlediği Metropol İş Merkezi'nin içkili yer bölgesinden çıkarılmasını kararlaştırdı.


RUHSATLAR İPTAL

Bir müddet sonra iş merkezinde inceleme yapan polis...