19 / 08 / 2022

mevduat faizi

mevduat faizi

Merkez Bankası’nın bir haftalık repo faizini yüzde 17’den yüzde 19’a çıkarmasının ardından mevduat faizleri de yükseldi. Bankalar mevduat toplama yarışına girdiler...

Konut almak için en uygun zaman!

İngiltere merkezli Küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank’in açıkladığı verilere göre, emlak fiyatlarında yüzde 12,58’lik artış yüzde 12,73’lük üç aylık mevduat faizinin gerisinde kaldı. İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kur korumalı mevduat sisteminde son dakika gelişmesi: Süre uzatıldı!

Kur korumalı mevduat sistemine dahil olan şirketler için sağlanan vergi avantajında bir son dakika gelişmesi yaşandı. Şirketlere sağlanan vergi avantajında süre uzatıldı. İşte merak edilen ayrıntılar...

11 yıl sonra bir ilk! Dünyayı yakından ilgilendiren flaş karar

Avrupa Merkez Bankası politika faizini 50 baz puan artırarak yüzde yüzde 0,5'e yükseltti. Mevduat faizi de 50 paz puan artışla sıfıra düştü. Banka böylece faizde 11 yıl sonra yukarı yönlü adım geldi.

Kur Korumalı Mevduat bütçe açığının yarısını oluşturdu! Haziran'da rekor kırdı

Doların geçtiğimiz 2021 yılının son ayında 18 liraya yükselmesi sonrasında devreye alınan Kur Korumalı Mevduat hesaplarının bütçeye maliyetinin kaç lira olduğu ortaya çıktı. Bütçedeki açığın yarısını KKM hesaplarının oluşturduğu tespit edildi.

Kamu bankaları konut kredisi limitini kıstı: Kredi ve mevduat faizlerinde sert yükseliş

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankaları ikinci el konut kredisi almak isteyenlere verdiği kredi tutarını en dip seviyeye çekti. Kredi ve mevduat faizlerinde sert yükselişler yaşandı. İşte detaylar...

Türk Lirası mevduatına bir destek adımı daha! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzayı attı

Hükümetin liralaşma politikası kapsamında atılan adımlara bir yenisi daha eklendi. 20 Aralık'ta çıkarılan Kur Korumalı Mevduat, Gelire Endeksli Senet, Türk lirası kredi kullanımında döviz limiti sınırlaması adımlarından sonra şimdi TL mevduatlarına uygulanan stopaj indirimlerinin süresi uzatıldı.

Kur Korumalı Mevduat Hesabı açanlara vergi avantajı süresi uzatıldı! TBMM'de resmen kabul edildi

Şirketlerce açılan kur korumalı mevduat hesaplarındaki vergi avantajının süresini uzatan torba kanun TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a o tarihe kadar süreyi uzatma yetkisi verildi.

Hayalindeki eve kavuşmak isteyenler dikkat! En düşük konut kredisi faizi hangi bankada?

Hayalindeki eve kavuşmak isteyenler bankalardaki konut kredisi faiz oranlarını merak ediyor ve araştırıyor. Peki en düşük konut kredisi faizi hangi bankada? İşte banka banka faiz oranları...

Kur Korumalı Mevduat hesabı olanlar dikkat! Ünlü ekonomist konuştu

Ekonomist Murat Kubilay, iktidarın başlattığı Kur Korumalı Mevduat sisteminin yasal olmadığını dile getirdi. Kubilay, devlet bütçesinden söz konusu mevduat hesabına para ayrılması için maliyetin bütçede yer alması gerektiğini dile getirdi.

Kur Korumalı Kredi Mevduat hesabında büyük vurgun! Vergisiz çalışmadan 650 bin lirayı cebe koydu

Hükümetin aşırı artan doları frenlemek için devreye aldığı Kur Korumalı Mevduat Hesapları bazı şirketleri için kazanç kapısına dönüştü. 20 Aralık'ta uygulamaya alınan sistemden faydalanan şirketlerin TL kredisi çekip döviz hesabı açarak kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

En uygun kredi faizi hangi bankada? İşte 25 Mart 2022 banka faiz oranları!

Nakit para ihtiyacı olan tüm vatandaşlar gözlerini banka kredilerine çeviriyor. Bankalardan kredi kullanmak isteyen vatandaşlar ise güncel kredi faiz oranlarını araştırıyorlar. Peki, en uygun kredi faizi hangi bankada? İşte 25 Mart 2022 banka faiz oranları..

Kur korumalı mevduat sisteminde flaş değişiklik! Vergi alınmayacak…

Kur korumalı mevduat hesapları ile ilgili yeni bir Cumhurbaşkanı Kararı, Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

TL mevduat faizinde düşüş sürüyor!

2021 yıl sonunda Türk Lirası sıkışıklığı ve bilanço operasyonları sebebiyle bankaların Türk Lirası mevduat faizine uyguladığı yüksek faizler yılın ikinci ayından sonra kalktı. Son bir ayda Türk Lirası mevduat faizleri gerileme kaydetti.

Kur korumalı mevduat sisteminde flaş değişiklik! Resmî Gazete’de yayımlandı

Kur korumalı mevduat sisteminde yapılan değişikliklerin ardından bundan sonra şirketlerine de 3 ay vadeli hesap açabilmesinin önü açıldı. Söz konusu karar, Resmî Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Yeni tebliğde sistemdeki hesaplara vade sonunda yenileme imkânı tanındı.

mevduat faizi Haberi

mevduat faizi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faizde radikal olarak yükseldi. Yüzde 17 olan politika faizi yüzde 19’a çıktı. Mevduat bankaları da faiz artışıyla birlikte hem mevduat faizlerine hem de kredi faizlerinde yükseldi.

MEVDUATIN 150 BİN LİRASI DEVLET GÜVENCESİNDE

Hürriyet'ten Burak Taşçı'nın haberine göre; bankalara yatan paranın 150 bin liralık kısmı tamamen devlet güvencesi altında yer alıyor. Türkiye’de bankacılık sisteminin sağlam temellere dayanması ve sürekli otorite tarafından denetlenmesi bankacılık sektörüne güveni en üst seviyeye çıkıyor.

MUTLAKA PAZARLIK EDİN

Bankaya yatırdığınız paranın miktarı ne olursa olsun bankayla mutlaka bir miktar yüksek faiz vermesi için pazarlık etmeniz gerekiyor. Bankaların bu konuda ufak da olsa esneme miktarları olarak açıklanıyor. Ayrıca faizin sürekli yüksek olmasıyla ilgili dikkat etmelisiniz. Hoş geldin faizi verip ertesi aylarda düşük faiz veren bankaların...