28 / 06 / 2022

morgıç krizi ingiltere

morgıç krizi ingiltere

Dünya genelinde para ve sermaye piyaları mortgage krizinin pençesinde. Dünya konut piyasalarında neler oluyor? ABD'de konut fiyatlarında düşme bekleniyor. Türkiye'de de düşer mi? Türkiye'de konut fiyatları bu gelişmelerden nasıl etkilenir?

Tahıl krizi tüm dünyayı tehdit ediyor! Ukrayna'dan korkutan uydu görüntüleri

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna'da yaşanan tahıl krizi tüm dünyayı tehdit ediyor. Maxar'ın yayınladığı uydu görüntülerinde tarlaların boşluğuna dikkat çekilirken, korkutan bir rapor da yayınladı. 

TOKİ Başkanı Ömer Bulut'un acı günü! Kalp krizi geçirip hayatını kaybetti

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, aldığı acı haberle sarsıldı. Ömer Bulut'un öğretmen olan ablası evinde kalp krizi geçirdi. Abla Selime Turan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Buğday krizi kapıda! Sadece 10 hafta yetecek stok kaldı

Rusya-Ukrayna savaşı bir yana korona virüs bir yana, dünya devi Çin ve Hindistan’ın da buğday stoku yapmaya başlamasının ardından gıda krizi tüm ülkeleri alarma geçirirken, tarım analiz firması Gro Intelligence’a göre sadece 10 haftalık buğday stoku kaldı.

Tarımda korkunç haber! Apar topar bir araya gelip sayıyı aşağı çektiler, gıda krizi patladı! Ekmek de var

Gıda krizi dünya genelinde iyice belli oluyor. Uluslararası Hububat Konseyi (IGC), 2022/23 dönemi için global mısır ve buğday üretim tahminini aşağı çekti. Ekmek fiyatlarının artmasından korkuluyor.

Otomotiv sektöründe tedarik krizi sürüyor! Sektör temsilcileri, kimsenin duymak istemediği haberi verdi

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, otomobil satışlarını vurdu. Dünya genelinde tedarik krizi devam ederken, sektör temsilcileri fiyatların kademeli olarak yükselmeye devam edeceğini belirtiyor.

Avrupa'daki doğalgaz faturalarına savaş krizi yansıyacak!

Rusya Ukrayna krizi Avrupa'da doğalgaz fiyatlarını uçurdu. Hollanda'da fiyatlar yüzde 30'dan fazla yükseliş kaydetti.

Sosyetede yalı krizi! Kemal Gülman ve Feryal Gülman arasında üçüncü perde!

Feryal Gülman ile Kemal Gülman arasında yaşanan yalı krizi tekrardan alevlendi. Dizilerin boy boy çekildiği Gülmanlara ait Bebek’teki yalı, bir kez daha tartışma konusu oldu.

Rusya Ukrayna krizi Türkiye ekonomisini nasıl etkileyecek?

Rusya ile Ukrayna krizi Türkiye ekonomisi için oldukça önem teşkil ediyor. İş dünyası temsilcilerine göre bu krizde Rusya ve Ukrayna'dan sonra en fazla etkilenebilecek ülke Türkiye olarak ifade ediliyor.

Mehmet Taş'tan 'Mehmet Salih Tatlıcı'nın miras davasında bilirkişi krizi' haberi için tekzip!

35 yıldır inşaat mühendisliği ve gayrimenkul değerlendirme uzmanlığı alanında bilirkişilik yapan Mehmet Taş, 'Mehmet Salih Tatlıcı'nın miras davasında bilirkişi krizi' başlıklı haber ile ilgili tekzip yayınladı.

İnşaat sektörünün gündemi iklim krizi olacak!

İklim krizi için çözüm ve önerilerini anlatan Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yapılacak yatırımları anlattı. 

Konut sektöründe fiyat krizi!

Türkiye genelinde ve İstanbul'da konut krizi devam ediyor. Kiralık konut fiyatlarındaki artış hız kesmiyor. Peki konutlardaki fiyat artışı nasıl çözülebilir?

Çin’deki borç krizi emlak şirketlerine sıçrıyor!

Çin’in emlak sektöründeki aşırı borçlanmaya ilişkin tedbirlerinin olumsuz etkileri ve China Evergrande Group’un içinde olduğu borç krizi, büyük emlak şirketlerine de sıçramaya başladı.

AVM'ler ve markalar arasındaki kira krizi bitti mi?

Kovid-19 salgınıyla beraber alınan kapanma kararları AVM'ler ve mağazalar arasında kira krizine neden olmuştu. Peki AVM'ler ve markalar arasında kira krizi bitti mi?

morgıç krizi ingiltere Haberi

morgıç krizi ingiltere

ABD'de patlak veren mortgage krizi sonrası piyasada yaşanan likidite sıkışıklığını çözmek için en ufak bir hamle bile yapmayan İngiltere emlak krizinin pençesinde. İflasın eşiğinden İngiltere Merkez Bankası'nın (BOE) müdahalesi ile kurtulan mortgage şirketi Northern Rock'ın satılabileceği iddiaları ABD'den sonra İngiliz emlak piyasasında da çözülmenin başladığı yönünde algılandı. Cuma ve cumartesi günleri yaklaşık 2 milyar sterlinlik mevduatın kaçtığı Northern Rock'ın şubeleri dün de güne, paralarını bir an önce çekmek isteyen mevduat sahiplerinin hücumu ile başladı. Cuma günü yüzde 32 değer kaybeden Northern Rock hisseleri dün de yüzde 33 düşüştü. Yatırımcıları şirketteki 4 milyar dolarlık paralarını daha geri çekmeye kalkınca, İngiltere bankacılık sektöründe finansman sorununun yaklaştığı endişeleri arttı ve Avrupa borsaları son 3...