Mosinjproekt İzmir metrosu

Mosinjproekt İzmir metrosu

Moskova hükümetine ait olan 'Mosinjproekt' şirketi, İzmir metrosunun inşaat ihalesine katıldığını resmen duyurdu.

Mosinjproekt, İzmir metrosunun inşaat ihalesine katıldı!

Moskova hükümetine ait olan 'Mosinjproekt' şirketi, İzmir metrosunun inşaat ihalesine katıldığını resmen duyurdu.

Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nun yüzde 76'sı tamamlandı! 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, inşaatı devam eden Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nda incelemelerde bulundu. Soyeri metro hattının yüzde 76'sının tamamlandığını dile getirdi. 

İzmir Buca Metrosu'nda çalışmalar başlıyor!

İzmir'in Buca ilçesinde hayata geçirilecek Buca Metrosu için ihale süreci başlıyor. 1 milyar Euro’yu aşan bütçesiyle kent tarihinin en yüksek bütçeli yatırımı olacak Buca Metrosunun ihalesi 28 Mayıs'ta yapılacak.

Narlıdere Metrosu'nda geri sayım başladı! 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin en büyük projelerinden biri olan Narlıdere Metrosu'nun inşaatında son aşamaya gelindi. Metro hattının yüzde 73'ü tamamlandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tunç Soyer Buca Metrosu için görüştü!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Buca Metrosu inşaatı ve deprem konutları için görüşme gerçekleştirdi. 

Narlıdere Metrosu'nun tünel kazılarının yüzde 90'ı tamamlandı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in en çok önem verdiği projelerden biri olan Narlıdere Metrosu Kasım 2022'de hizmete açılacak. 

İzmir Narlıdere Metrosu 2022’de açılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de öz kaynakları olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ''Karşıyaka’yı Çiğli’ye bağlayan hafif raylı sistemi de 2 yıl içinde devreye almış olacağız. Narlıdere Metrosu’nu da 2022’de hizmete alacağız'' dedi.

Narlıdere Metrosu'nun tamamlanması gecikebilir!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Narlıdere Metrosu’nda yaptığı revizyonun Ulaştırma Bakanlığı’na onaylatmaması tepki çekti. Uzmanlara göre yapılan revizyonlarla metro hattı zamanında tamamlanamayacak.

Narlıdere Metrosu'nda onaysız revizyon!

İzmir Büyükşehir'in Narlıdere Metrosu inşaatında yaptığı revizyonlar dikkat çekti. Sabah, revizyonun Ulaştırma Bakanlığı’nın onayı alınmadan yapıldığını iddia etti...

Buca Metrosu için yatırım onayı çıktı!

İzmir'deki şehir içi toplu ulaşım projelerinden Buca metrosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yatırım programına alındı....

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Buca Metrosu tartışması!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi temmuz ayı ikinci birleşiminde, Buca Metrosu projesi ile ilgili tartışmalar devam etti.

Buca Metrosu 18 aydır Ankara’dan onay bekliyor!

İzmir'in öncelikli toplu ulaşım projesi Buca Metrosu’nun yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanlığı’na üç defa resmi talepte bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara'dan cevap bekliyor.  

İzmir Narlıdere-Fahrettin Altay Metrosu’nda son durum!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımına devam ettiği Narlıdere Metrosu'nda kazı çalışmalarına hız kazandıracak TBM adı verilen iki adet dev tünel açma makinesinden ilki yer altına indirildi.

Mosinjproekt İzmir metrosu Haberi

Mosinjproekt İzmir metrosu

Moskova hükümetine ait olan 'Mosinjproekt' şirketi, İzmir metrosunun inşaat ihalesine katıldığını bildirdi.

Sputniknews'te yer alan habere göre, yeterlilik ve teknik uygunluk incelemesinin gerçekleştirildiği ilk aşamayı geçtiklerini bildiren 'Mosinjproekt', 2. aşamaya katılım sağlamak ve nihai teklif vermek için davet aldıklarını kaydetti. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada proje dahilinde 11 istasyondan meydana gelen metro hattı ile tren hangarı, atölye binası ve metro ile hangarı birbirine bağlayan tünel hayata geçirilecek. Proje ihalesi, inşaat ve montaj işlerinin dışında metro hattındaki tesislerin tasarımını, ana ekipman ve malzemelerini tedarikini kapsıyor.

İzmir metrosu inşaat ihalesine katılan 'Mosinjproekt', yüzde 100'ü Moskova hükümetine ait olan bir mühendislik şirketi. Moskova metrosu geliştirme programının operatörü, Moskova'nın taşıma ve aktarma hatlarını geliştirme programının katılımcısı, sivil tesislerin inşasını gerçekleştiren yönetim şirketi, başkentteki ana karayolu tesislerinin baş tasarımcısı...