Muharrem Karabulut kim

Muharrem Karabulut kim

Gazete Bursa köşe yazarı olan Muharrem Karabulut bugünkü köşe yazısında imar hataları, yanlış planlama ve şehirleşme hataları olan kentlerde insanların nasıl uzaklaştığını anlattı. Karabulut, Bursa'da kaçak yapılaşmanın arttığını belirtti.

Muharrem Karabulut: Kentsel dönüşüm öncelik olmalı!

Yeşil Bursam Derneği, Bursa'da yeni imar alanları açılmamasını istedi. Dernek Başkanı Muharrem Karabulut, "Yeni imar alanları açılacağına, mevcut imar alanlarındaki gerekli kentsel dönüşüm çalışmaları acilen başlatılmalı" dedi.

Bursa Özlüce’de yeni İmar rantı iddiası!

Gazete Bursa köşe yazarlarından Muharrem Karabulut bugünkü köşe yazısında Özlüce'deki imar rantı konusuna değindi.

Yapı denetimi güçlendirilmeli!

Gazete Bursa köşe yazarı olan Muharrem Karabulut bugünkü yazısında ''Deprem ve yıkım'' konusunu ele aldı. İşte Muharrem Karabulut'un o yazısı...

Bursa Gümüştepe'de imar kararı uygulandı!

Gazete Bursa köşe yazarı olan Muharrem Karabulut bugünkü yazısında Bursa İli'nin Nilüfer ilçesi'ndeki Gümüştepe bölgesi ile ilgili Nilüfer Belediyesi'nin açıklamalarına yer verdi. İşte o haber...

Yıldırım'ın kaderini kentsel dönüşüm değiştirecek!

Gazete Bursa'nın köşe yazarlarından Muharrem Karabulut bugünkü yazısında Yıldırım'daki kentsel dönüşüm çalışmalarını kaleme aldı. İşte Muharrem Karabulut'un o yazısı..

Bursa Nilüfer'de kaçak yapılaşma var!

Gazete Bursa köşe yazarı olan Muharrem Karabulut bugünkü köşe yazısında imar hataları, yanlış planlama ve şehirleşme hataları olan kentlerde insanların nasıl uzaklaştığını anlattı. Karabulut, Bursa'da kaçak yapılaşmanın arttığını belirtti.

Nilüfer'in imar planlarında son durum ne?

Gazete Bursa'nın köşe yazarlarından Muharrem Karabulut bugünkü yazısında Bursa ilinin Nilüfer ilçesindeki şuyulandırma olayındaki son durumu anlattı. İşte o köşe yazısı...

Nilüfer'deki imar planları neyi içeriyor?

Gazete Bursa'nın köşe yazarlarından Muharrem Karabulut bugünkü yazısında Bursa ilinin Nilüfer ilçesindeki imar sorununu anlatmış. İşte o köşe yazısı...

Etba'ya kentsel dönüşüm!

Bursa'da Meydan gazetesi köşe yazarı Muharrem Karabulut bugün ki köşe yazısında ' Etba'ya kentsel dönüşüm ' başlığını ele alıyor. İşte Muharrem Karabulut 'un köşe yazısı;

Isı pay ölçer ve yakıt faturasını kim öder?

Isı pay ölçer kullanımı, 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile zorunlu olarak karşımıza çıkıyor. Peki, apartmanlarda ortam sıcaklığının istenilen derecede ayarlanmasına yarayan ısı pay ölçer ve yakıt faturasını kim öder?

Belediyenin kestiği cezayı kim ödeyecek?

Apartmanda hangi alanların ortak alan olduğuna ilişkin esaslar, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında açıklanıyor. Apartmanlarda uygulanan cezaları kimin ödemesi gerekir? Peki, belediyenin kestiği cezayı kim ödeyecek?

Oturma ruhsatını kim alır?

Ruhsatı alınmış binalar için İmar Müdürlüğü'nden alınan belgeye oturma ruhsatı deniyor. Yapı hakkında tüm bilgilere oturma ruhsatında yer veriliyor. Peki, oturma ruhsatını kim alır?

Emlak alım satım vergisini kim öder?

Konut, arsa, dükkan ya da tarla gibi gayrimenkullerin tapu işlemleri için Tapu Müdürlüğü sunduğu hizmet karşılığında tapu alım satım harcı talep ediyor. Peki, emlak alım satım vergisini kim öder?

Tapu harcını kanunen kim öder?

Taşınmaz mal alım satım işlemlerinin eksiksiz gerçekleşebilmesi için gerekli belgelerin temin edilmesi ve tapu harcının ödenmesi gerekiyor. Peki, tapu harcını kanunen kim öder? İşte yanıtı..

Muharrem Karabulut kim Haberi

Muharrem Karabulut kim

Bursa metropol bir kent. Çevreye çıkıp bakıldığında, ucu bucağı gözükmüyor. Her yerleşim alanının kendince bir cazibeci ve albenisi var. Eskiden, gecekondu bölgesi olan yerler, bu kentin en güzel semtleri oldu. Lüks olan yerlerde ise, imar hataları, yanlış planlama ve şehirleşme nedeniyle insanlar bu bölgelerden kaçar oldu. Tabi, birinci neden ulaşım. Trafik. İnsanlar, evlerinin kapısı önüne arabalarını park edecek yer bulamıyorlar. Bulsalar bile, ya polis gelip ceza yazıyor. Ya da belediye zabıtası gelip ceza yazıyor. Planlı gelişim bölgelerinde de öylesine kaçak yapılaşma ve göz yumma olayları var ki, sormayın gitsin. Eskiden gecekondu bölgesi olarak Yıldırım ilçesi eleştiriliyordu. Örneğin, Yıldırım Millet Mahallesi'nde yapılan inşaatlar gecekondu ve kaçak yapılaşmaya örnek gösteriliyordu. Planlı gelişim bölgesi Nilüfer gözde kent idi. Şimdi, bakıyorum, Millet Mahallesi,...