muhtar olmanın şartları

muhtar olmanın şartları

Muhtar olma şartları neler? Muhtar olmak için gereken şartlar nelerdir? İşte muhtar olma şartları 2021...

Muhtar olma şartları 2021!

Nasıl muhtar olunur? Muhtar adayı olmak için nereye başvuru yapılır? Muhtar olma şartları 2021 neler? İşte tüm merak edilenler...

Tek evi olan emeklilere emlak vergisi muafiyeti!

Brüt 200 metrekareyi aşmayan konutu bulunan emekliler emlak vergisinden muaf tutuluyor. Peki emlak vergisinden muaf olmanın diğer şartları neler? İşte detaylar...

Şehit ve Gazi Yakınlarının Şartlarının İyileştirimesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik!

Gaziler ile Şehit ve Gazi Yakınlarının Şartlarının İyileştirimesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu.

TOKİ'den ev almanın şartları değişti!

TOKİ her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişiyi ev sahibi yapıyor. Peki TOKİ'den ev nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir? İşte tüm merak edilenler...

Gayrimenkul yatırımı ile Avrupa pasaportu nasıl alınır?

Birçok vatandaş Avrupa vatandaşı olabilmek için Avrupa ülkelerinde gayrimenkul ediniyor. Peki, gayrimenkul yatırımı ile Avrupa pasaportu nasıl alınır? Avrupa vatandaşı olmanın faydaları neler? İşte detaylar...

Burcu Esmersoy Bodrum'dan indirimli ev satın aldı! 

Sunucu Burcu Esmersoy, ünlü olmanın avantajını kullanarak Bodrum'daki 4 milyon TL'lik daireyi 2 milyon TL'ye aldı. 

Emeklilikte toplu ödeme almanın şartları neler?

Emeklilik için yıl, yaş ve prim şartlarını doldurmak gerekli. Her 3 şartı da taşıyanlar emekli maaşı alıyor. Taban aylık düzenlemesi ile emekli olanlara en az 1500 TL maaş verilirken; yıl ve yaş şartını doldurup primi eksik olduğu için emekli olamayanlara ise toplu ödeme yapılıyor.

Erken emekli olmanın formülü!

Emekli olmak isteyen fakat yaşa takılanlar ‘erken emeklilik yasası’ beklentilerini merakla sürdürüyor. Oysa ki yaşa takılmadan erken emekli olmak mümkün. Bunun da kişinin çalışma alanına göre 6 farklı yolu bulunmakta.

Ankara ihtiyaç konutlarının şartları belli oldu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB)  tarafından maddi durumu iyi olmayan evli çiftlere ve 65 yaş üstü vatandaşlara kiralanacağı Mamak 400 konut için şartlar belirlendi. 

İzmir'de yıkılan apartmanların müteahhitleri: İnşaatı o zamanın şartlarına göre yaptık!

İzmir'de 6.6 büyüklüğündeki depremde 114 kişinin ölümüne neden olan binaların müteahhitlerinin de aralarında odluğu 9 kişi adliyeye sevk edildi. Müteahhitlerin savcılıkta verdikleri ifadede, "Biz o zamanın şartlarına göre inşaat yaptık" dedi.

Kentsel dönüşümün şartları neler?

Türkiye'de risk bulunan alanlardaki binalar veya risk bulunan alanda olmasa da riskli olan yapılar yıkılıyor ve yerine yeni binalar inşa ediliyor. Bu faaliyetlerin için bazı şartlar gerekiyor. Peki, kentsel dönüşüm için gerekli şartlar neler?

Murat Kurum: Güçlü Türkiye olmanın yolu güçlü şehirlerden geçer!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "81 ilimizi, 922 ilçemizi, mahalle mahalle, köy köy, 2023’e, 2053’e ve 2071’e hazırlıyor, eser siyasetinin en güzel örneklerini ortaya koymanın, bu vatana eserler bırakmanın heyecanını yaşıyoruz" açıklamasında bulundu.

Konut hesabında hibe şartları neler?

Devlet tarafından belirlenen bankalar üzerinden kendileri için konut hesabı açan kişilere, birikimleri sonrasında hibe sağlanıyor. Peki konut hesabında devletten hibe almanın şartları neler?

Kiracıya tahliye davası açılmasının şartları neler?

Posta yazarı Tamer Heper, '3.5 yıldır yaşadığımız, bir vakfa ait evimiz ihaleyle satıldı. Satın alan 1 ay içinde taşınmazın tahliyesi için ihtar çekti. Pandemi ve mali kısıtlamalar nedeniyle taşınamadık. Bizi zorla evden attıracağını söylüyor. Bu süreçte nelerle karşılaşırız?' sorusunu yanıtladı...

muhtar olmanın şartları Haberi

muhtar olmanın şartları

Muhtar olmak için gereken şartlar!
Bazı nedenlerden dolayı muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar verilmişti.

Peki muhtar olma şartları neler? Muhtar olmak için gereken şartlar nelerdir? İşte muhtar olma şartları 2021...

Nasıl muhtar olunur?

Muhtarlık seçimleri için öncelikle başvuruda bulunulması şartı bulunuyor. Seçim günü sandık yanına muhtar pusulaları bırakılması gherekiyor. Seçtiğimiz muhtar adayının pusulası onaylanarak sandığa atılıyor. En çok oyu alan aday muhtar olarak ilan ediliyor. 

Muhtar olmak için gereken şartlar

Muhtar olmak için gereken şartlar şu şekilde:

- Türk olmak,

- Seçim başlamadan önce en aşağı altı aydan beri o mahallede oturmakta bulunmuş olmak,

- 25 yaşını bitirmiş olmak,

Hırsızlık, kaçakçılık, dolandırıcılık, sahtecilik ve sahte kağıtları bilerek kullanmak, inancı kötüye kullanmak gibi yüz kızartıcı suçlardan...