murat kurum elazığ yeni konut açıklaması

murat kurum elazığ yeni konut açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ ve Malatya'daki konut inşaatlarına ilişkin "Bu yıl sonuna kadar 8 bini Elazığ'da, 2 bini Malatya'da olmak üzere 10 bin konutumuzu bitirip vatandaşlarımıza teslim edeceğiz" dedi.

Murat Kurum'dan Elazığ deprem konutları açıklaması!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ardından yapılan konutlarla ilgili açıklama yaptı...

İnşaat mühendisi olmak isteyen gence Murat Kurum’dan söz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Elazığ'da yaptığı incelemeler sırasında yanına yaklaşan 9'uncu sınıf öğrencisi Emre ile sohbet etti. Mühendis olmak isteyen Emre'ye Bakan Kurum, yanında çalıştırmak için söz verdi. 

Murat Kurum'dan deprem konutları ve kaçak yapı açıklaması!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 81 ilde deprem konutlarının üretimini sürdürdüklerini belirtti ve “Elazığ ve Malatya’da ilk konutların geçici kabulu başladı" dedi. Muğla'da ise 5 bin 459 adet kaçak yapı belirlediklerini söyleyen Kurum, 576 yapının yıkıldığını açıkladı.

Murat Kurum'dan Elazığ'daki müteahhide uyarı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemeler yaptığı sırada gördüğü eksiklikler ve hatalar nedeniyle yüklenici firmanın müteahhidine tepki gösterdi.

Murat Kurum: Elazığ'da 19 bin 300 bağımsız bölümden oluşan konut çalışması başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'daki deprem konutlarının inşasının başladığını, konutların bir yıl içerisinde teslim edileceğini söyledi...

Murat Kurum'dan depremzedelere konut müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Söz verdiğimiz üzere 2020 yılı bitmeden Elazığ'da 20 bin 417, Malatya'da 4 bin 448 konutu bitirip vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturacağız" diye konuştu.

Murat Kurum'dan deprem konutları açıklaması!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Söz verdiğimiz üzere 2020 yılı bitmeden Elazığ'da 20 bin 417, Malatya'da 4 bin 448 konutu bitirip vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturacağız" dedi.

Murat Kurum: Elazığ ve Malatya'daki konutları bir yılda bitireceğiz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Elazığ'da Sürsürü Mahallemizde, Bizmişen'de ve Yazıkonak'taki binalarımızın temellerini attık, hızlı bir şekilde kaba inşaatları devam ediyor" dedi.

Murat Kurum: Elazığ'da 19 bin konutun projelerini başlattık!

Elazığ'da 24 Ocak Cuma günü meydana gelen deprem sonrası bölgede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hasar tespit ve onarım çalışmaları başladı. Murat Kurum,"Elazığ'da yaklaşık 19 bin bağımsız bölümden oluşan konut projelerini başlattık." dedi...

Murat Kurum: Elazığ'da bir yıl içinde projelerimizi tamamlayacağız!

Elazığ Sivrice'de meydana gelen deprem sonrası bölgede kentsel dönüşümün başladığını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, projelerin bir yıl içinde etaplar halinde tamamlanmasının planlandığını belirtti...

Murat Kurum, Elazığ'daki yıkım alanını inceledi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası yıkılan binaların enkaz kaldırma çalışmalarının yürütüldüğü alanlarda inceleme yaptı...

Murat Kurum: Elazığ'da Kentsel dönüşüm çalışmaları yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ'da deprem sonrası çalışmaların yapıldığı alanda incelemelerde bulundu. Murat Kurum, incelemeler sonrası yaptığı açıklamada depremin ardından Elazığ'da yürütülen çalışmalara ilişkin son bilgileri paylaştı...

Murat Kurum: Depremin etkilerini en aza indireceğiz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ’da yaşanan deprem bölgesine giderek depremzedeleri ziyaret etti ve kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

murat kurum elazığ yeni konut açıklaması

murat kurum elazığ yeni konut açıklaması murat kurum elazığ yeni konut açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu. 

Elazığ'da 24 Ocak'ta 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Murat Kurum, Türkiye gündemine ilişkin konuşan Murat Kurum, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ile editörlerin sorularını da yanıtladı.

Elazığ ve Malatya'daki kentsel dönüşüm çalışmaları ve bölgedeki konut inşaatlarının tamamlanma zamanına ilişkin açıklama yapan Kurum, Elazığ'da 24 Ocak'ta yaşanan deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bütün bakanlıkların hemen bölgeye gittiğini belirtti.

Bakan Kurum, bölgede arama-kurtarma çalışmalarını sürdürsüklerini, enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmaları yaptıklarını, her köyde, sokakta, mahallede ekiplerin çalıştığını dile getirdi. Elazığ ve Malatya'dan 1 ay boyunca çalışmaları yerinde izlediklerini belirten Kurum, yaklaşık 25 bin bağımsız bölümden oluşan bir projeyi gerçekleştirdiklerini vurguladı. 

Kentsel dönüşüm...