noterde hangi işlemler yapılır

noterde hangi işlemler yapılır

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Yunus Tutar, noterler olarak gayrimenkul işlemlerini yapmak istediklerini söyledi. Avrupa Birliği ülkelerinde noterlerin bu işlemi yapabildiğine dikkat çeken Tutar, bu konuda taslaklarını meclise sunacaklarını ifade etti..

Kanal İstanbul'da hangi çalışma ne zaman yapılacak?

Kanal İstanbul projesi kapsamında ne zaman hangi işin yapılacağı belli oldu. Projenin iş akış programı açıklandı. İşte o program...

Kızılbük GYO'dan Sinpaş Yapı pay işlemi açıklaması!

Kızılbük GYO ortaklarından Sinpaş Yapı Endüstrisi A.Ş.'nin yapmış olduğu işlemler yayınlandı.

Kızılbük GYO'dan pay işlemleri açıklaması!

Kızılbük GYO ortaklarından Sinpaş Yapı Endüstrisi'nin gerçekleştirdiği işlemler tabloda açıklandı.

Kripto para borsası Huobi'den kripto para türevlerinde işlem yapma yasağı!

Kripto para borsası Huobi tarafından, Çinli yatırımcılara kripto para türevlerinde işlemler gerçekleştirilmesine yasak getirdi.

ATM'den kripto para alım satımı için inceleme başladı!

Türkiye'de ATM'ler üzerinden kripto para alım ve satım işlemi yapılabiliyor. Merkez Bankası, söz konusu işlemler için inceleme başlattı. 

Kripto paralarda FUD paniği!

Kripto paralarda son günlerde yaşanan düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Borsada işlemler yapanlar FUD paniği yaşıyor. 

Binance'de işlemler normale döndü!

Son zamanların gündemden düşmeyen konuları arasında yer alan Kripto para borsası Binance'de işlemler normale döndü...

İş yerleri için vergi avantajı!

Konutlar dışında bazı iş yerleri için de emlak vergisi muafiyeti sunuluyor. peki hangi iş yerleri vergi avantajından yararlanıyor? İş yerini kiraya veren vergi ödeyecek mi? İşte tüm merak edilenler....

Thodex soruşturmasında 16 kişi adliyeye sevk edildi!

Kripto para borsası Thodex'e yönelik yapılan soruşturmada gözaltında olan 16 kişi işlemler için adliyeye sevk edildi.

Gayrimenkul alımında gider pusulası düzenlenmeli mi?

Gelir İdaresi hangi işlemler için gider pusulası düzenlenmesini istiyor? Gayrimenkul alımında gider pusulası düzenlenmeli mi? İşte detaylar...

Özak GYO yaygın ve süreklilik arz eden işlemler raporu!

Özak GYO'nun SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği'nin (II-17.1) "Yaygın ve süreklilik arz eden işlemler" başlıklı 10.maddesi uyarınca 2021 yılına ilişkin hazırlanan raporun sonuç bölümü yayınlandı. 

İş GYO yaygın ve süreklilik arz eden işlemler raporu!

İş GYO'nun SPK'nın Kurumsal Yönetim Tebliği'nin (II-17.1) "Yaygın ve süreklilik arz eden işlemler" başlıklı 10.maddesi uyarınca 2021 yılına ilişkin hazırlanan raporun sonuç bölümü yayınlandı. 

Özel inşaatlarda çalışan işçilerin ücretleri nasıl vergilendiriliyor?

Gerçek usulde vergilendirmenin güç olacağı, vergilendirme, tarh gibi işlemler ile denetim için katlanılacak maliyetin toplanacak vergiyle başa baş veya daha az olacağı haller için daha basit bir yöntem olan diğer ücretliler kategorisi kullanılır. Bu kategoride vergilendirme nasıl yapılır?

noterde hangi işlemler yapılır Haberi

noterde hangi işlemler yapılır


Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Noterler Birliği işbirliğiyle düzenlenen ‘Avrupa Birliği’nde Noterlik Konferansı’ ilk defa Türkiye’de yapılıyor. Avrupa Birliği(AB) noterlik sistemi, yargı yükünün azaltılması gibi konuların konuşulacağı konferans, iki gün sürecek. 


Türkiye Noterler Birliği Başkanı Yunus Tutar, AB Noterler Genel Kurulu kapsamında, AB üyesi ülkelerle beraber ilk defa konferans düzenlediklerini ifade etti. Genel Kurula, 22 AB üyesi ülke dışında gözlemci olarak katıldıklarını ifade eden Tutar, “Ülkemizin, AB’ye giriş müzakereleri devam ettiği için, gözlemci üye olarak kabul edildik. Ama bu bir eksiklik değil. Sadece görüşmelerde oy kullanamıyoruz. Gerekli rapor ve görüşlerimizi veriyoruz. Bu bizim için hem mesleki olarak hem de ülkemiz için de bir ilk.” dedi. 


Konferansta değişim projeleri ve yasa değişikliklerinin tartışılacağını aktaran Tutar, şöyle devam etti: “Çalışma...