ora avm ziraat bankası

ora avm ziraat bankası

CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iflas kararı verilen Ora AVM'ye Ziraat Bankası'nın yapmış olduğu kredi desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu..

Ora AVM tekrar açılacak mı?

Kapalı gösteri merkezi, temalı park, otel, outlet, fuar ve sergi alanından oluşan Ora AVM, Ekim 2011'de açılmış, 1 yıl dolmadan kapanmıştı. 285 euro kredisini Ziraat Bankası'na tahsil edemeyen AVM'nin sene sonu tekrar açılması planlanıyor.

Ora AVM 285 milyon euroluk krediyi ödeyemedi!

Ora İstanbul Alışveriş Merkezi’ne 285 milyon euro kredi veren Ziraat, şirket zor duruma düşünce krediyi tahsil edemedi

Next Level AVM, Ziraat Bankası'na varlık-borç takası yöntemiyle satıldı!

Ankara Next Level AVM'nin Ziraat Bankası tarafından el konulduğu yönündeki haberlere Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan ateş püskürdü...

Next Level AVM için 'el konuldu' haberlerine Pasifik İnşaat'tan yalanlama!

Ankara’daki 'Next Level' alışveriş merkezine Ziraat Bankası tarafından el konulduğu hakkında çıkan haberlere AVM'nin sahibi Pasifik İnşaat'tan yalanlama geldi. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Next Level AVM'yi kendi istekleriyle varlık borç takas yöntemiyle sattıklarını söyledi..

Pasifik İnşaat'tan Next Level AVM hakkında açıklama!

Pasifik İnşaat ''Ziraat Bankası Next Level AVM'nin satılmayan ofislerine el koydu'' haberleri hakkında açıklama yayınladı. Açıklamada, haberlerin tamamen mesnetsiz, asılsız ve yalan haber niteliği taşıdığı belirtildi.

Ziraat Bankası Next Level AVM'nin satılmayan ofislerine el koydu!

Pasifik İnşaat tarafından inşa edilen Ankara’daki “Next Level alışveriş merkezi”nin satılmayan ofisleri Ziraat Bankası el koydu.

Next Level AVM'ye Ziraat Bankası tarafından el konuldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2013 yılında görkemli bir törenle hizmete açtığı başkent Ankara’daki “Next Level alışveriş merkezi”ne, Varlık Fonu’na devredilen Ziraat Bankası tarafından el konuldu. 

Ora İstanbul Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme'nin iflas kararı kaldırıldı!

Ziraat Bankası'ndan 2010 yılında alınan 285 milyon euroluk kredi ile uzun süre gündemde olan İstanbul Bayrampaşa’daki Ora AVM’yi inşa eden şirket için verilen iflas kararı bozuldu.

Ora AVM için flaş iddia!

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın yaptığı açıklamada 2010'da Ora AVM’ye aktarılan 270 milyon Euro’luk batık kredi için “Siyaset falan, birtakım şeyleri sokmuşlar” diyerek, kredinin verilmesinde dönemin siyasetçilerinin etkili olduğunu iddia etti.

Ora AVM satışa çıkarılacak mı?

İstanbul Bayrampaşa’da 400 milyon dolarlık yatırımla yükselen Ora AVM, sadece bir yıl sonra iflas ile kapandı. Peki, Ora AVM satışa çıkarılacak mı?

Ora AVM'ye Ziraat Bankası'nın verdiği kredi mecliste!

CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iflas kararı verilen Ora AVM'ye Ziraat Bankası'nın yapmış olduğu kredi desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu..

ORA AVM için iflas kararı çıktı!

Bayrampaşa'da yer alan Ora AVM iflas etti. 250 mağaza ve otelin bulunduğu AVM’nin toplam borcu 1 milyar 590 milyon lira.

ORA AVM Çinli tekstilcilerin mi oluyor?

Abdulkadir AVCI Alışveriş Merkezi furyasında İstanbul'da iddialı bir yatırımla yükselen, ve borçlan yüzünden iflas edilerek bankaların elinde kalan ünlü ORA AVM Ziraat Bankası aracılığı ve Körfez Fonu üzerinden Çinli'lerin eline geçiyor.

Ora AVM Çinli yatırımcılara kiraya mı verilecek?

İstanbul Bayrampaşa’daki batık alışveriş merkezi (AVM) Ora’nın Körfez Bölgesi’nden bir fona satılıp Çinlilere kiralanacağı haberi tekstil ve perakende dünyasını ayağa kaldırdı.

Ora AVM Çinliler'e mi satılıyor?

Alışveriş Merkezi furyasında İstanbul'da iddialı bir yatırımla yükselen, ve borçları yüzünden iflas edilerek bankaların elinde kalan ünlü ORA AVM Ziraat Bankası aracılğı ve Körfez Fonu üzerinden Çinli'lerin eline geçiyor.

ora avm ziraat bankası Haberi

ora avm ziraat bankası

Geçtiğimiz gün İstanbul Ticaret Mahkemesi tarafından iflas kararı verilen Ora Alışveriş Merkezi (AVM) gündemde kalmaya devam ediyor. CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, AVM'den en büyük alacaklının Ziraat Bankası olduğunu söyleyerek projenin uygun olmadığı halde banka tarafından kredi verildiğini söyledi.

Erdoğdu, açıldıktan bir yıl sonra mali sıkıntıya girerek iflas kararı alınan İstanbul'daki Ora AVM için, “Banka buraya 285 milyon Euro kredi verdi. Yani, çiftçiyi desteklemekle görevli Ziraat Bankası, yaklaşık 1.5 milyar lirayı betona gömerek batırdı” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre Erdoğdu, AVM'ye Garanti Bankası'nın verdiği 160 milyon Euro kredinin de, Ziraat Bankası'na transfer edildiğini belirterek “Batacağı belli olan bu kredi, Ziraat Bankası'nın sırtına yüklendi” dedi. 

Erdoğdu, şu açıklamalarda bulundu:

“Kredinin Ziraat Bankası'nın sırtına yüklendiği yetmediği gibi, bir...