24 / 05 / 2022

oteller satılacak mı

oteller satılacak mı

Turizm sektöründe alarm sinyalleri verildi. 2022'de yeni bir finansman modeli ortaya koyulmazsa, otel ve işletmelerin havlu atacağı belirtiliyor.

Turistik oteller yabancıların eline geçebilir!

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Bir iki yıl kazanç kötü olabilir. Ama otel orada duruyor. Eğer siz turizmcileri desteklemezsiniz, maalesef bu oteller üç otuz paralara, çok düşük paralara kendi yatırımcısının dışındakilerin ellerine geçebilir" dedi.

PTT 55 bin personel alımı 2022 yapılacak mı? PTT işçi alımı şartları nedir?

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) bünyesinde istihdam edilmek üzere 55 bin personel alımı yapılacak. PTT 55 bin personel alımı 2022 yapılacak mı? PTT işçi alımı şartları nedir? gibi soruların yanıtları ise tüm başvuru yapacak olanlar tarafından araştırılıyor. İşte tüm detaylar..

Emekli ikramiyesine zam yapılacak mı? Bayram ikramiyesi artacak mı? Emekliye bayram ikramiyesi ne kadar verilecek? 

Milyonlarca emeklinin merak ettiği emekli ikramiyelerinin Nisan ayının son haftasında yatması bekleniyor. Peki emekli ikramiyelerine zam yapılacak mı? Bayram ikramiyesi artacak mı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Emlakçıdan ev alırken komisyonu kim öder? Alıcı mı, satıcı mı?

Ev satın alınırken bir emlakçı ile çalışılması halinde alınan hizmet karşılığında komisyon ödenmesi gerekiyor. Peki, emlakçıdan ev alırken komisyonu kim öder? Alıcı mı, satıcı mı?

Emlak vergisini alıcı mı satıcı mı öder?

Emlak vergisi, gayrimenkul sahipleri tarafından her sene ödenen vergi oluyor. Peki, taşınmazın satılması halinde o yılın emlak vergisini alıcı mı satıcı mı öder? İşte yanıtı...

Tapuya alıcı mı satıcı mı başvurur?

Gayrimenkullerin devir işlemleri tapu dairesinde gerçekleşiyor. Devir için öncelikle randevu alınması şart. Peki, tapuya alıcı mı satıcı mı başvurur?

İzmir Büyükşehir Belediye binası yıkılacak mı?

İzmir Büyükşehir Belediye Sarayı'nın yıkım tartışmaları devam ediyor. Peki İzmir Büyükşehir Belediye binası yıkılacak mı?

Kritik soru: Altın alınmalı mı, satılmalı mı?

Altın piyasalarında hareketlilik devam ediyor. Dalgalanmalar yaşayan altın, yatırımcıları tarafından "Altın alınmalı mı satılmalı mı?" sorusunun cevabı merak ediliyor. Altının gramında geçtiğimiz günlerde sert düşüş yaşarken şu sıralarda 490 lira bandının üzerinde sabitlenmiş durumda.

Gurbetçilerin tapu ve mal varlıkları paylaşılacak mı?

Gurbetçilerin bilgilerinin taraf ülkelerle paylaşılmasına ilişkin anlaşma yürürlüğe alındı. Peki gurbetçilerin tapu ve mal varlıkları paylaşılacak mı?

Hobi bahçeleri yıkılacak mı?

Tarım arazilerinin hobi bahçeleri gibi uygulamalarla bölünmelerinin engellenmesi, sahipli arazilerde izinsiz ağaç kesimiyle ilgili cezaların artırıldı. Kanun teklifi TBMM'de yasalaştı. Peki hobi bahçeleri yıkılacak mı? İşte hobi bahçeleri kanunu...

Kuyumcukent Gayrimenkul'ün kalan payları Borsa'da satılacak!

Kuyumcukent Gayrimenkul'ün yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra  kalan paylar; 2 iş günü süreyle nominal değerden düşük olmamak üzere Borsa  Birincil Piyasa'da oluşacak fiyattan Borsa'da satılacak.

81 ilde 50 bin lojman satılacak!

Sıfır konuttaki kredi kampanyalarının benzeri kamu lojmanları için de uygulanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kamu konutlarının ekonomiye kazandırılması kapsamında başlattığı çalışma kapsamında 81 ilde 70 bin TL'den başlayan fiyatlarla 50 bin lojman satılacak...

Ayasofya cami olarak ibadete açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması konusunda bir çalışma yapın, getirin” diye talimat vermişti. Peki Ayasofya camii olarak ibadete açılacak mı? İşte Ayasofya konusuna ilişkin detaylar...

2020 emlak vergisi ödemeleri uzatılacak mı?

Emlak Vergisi ödemeleri Mart ayı itibariyle başlamış ve 1. taksidin son ödeme günü, 30 Mayıs’ın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle 1 Haziran 2020 olarak belirlenmişti Peki emlak vergisi ödemeleri uzatılacak mı?

oteller satılacak mı Haberi

oteller satılacak mı

Bu sezon salgının yaralarını sarmaya çalışırken, yeni varyantlarla kapanan sınırlar ve orman yangınları ile kısa bir yaz sezonu gören turizm sektöründe, borçlar artıyor. Yeni bir finansman modeli ortaya koyulmazsa, otel ve işletmelerin havlu atacağı belirtiliyor.

Sözcü Gazetesi'nden Sayime Başçı'nın haberine göre; sektörde birçok işletmenin ve otelin nakit sıkıntısı çektiği vurgulanırken, otel, restoran ve bütün turizm sektörü oyuncularını kapsayan takipteki kredi borçlarında ise son iki ayda 1.4 milyar Türk Lirası tutarında yükseliş olduğu belirtildi. 

FİNANSMAN MODELİ

Ağustos'ta 6.6 milyar Türk Lirası olan takipteki kredi tutarı, Eylül'de 7.6 milyar Türk Lirası'na yükselirken, Ekim'de ise bu miktar 8 milyar TL'yi geçti. Yalnızca otellerin takipteki kredi oranı Ekim ayı verilerine göre 5.7 milyar Türk Lirası olarak belirlendi. Toplam kredi miktarı da artarken sektörün borçları...