28 / 06 / 2022

özel okula gidenlere devlet desteği

özel okula gidenlere devlet desteği

2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okula devam edecek 250 bin öğrenciye 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişecek eğitim-öğretim desteği verilmesi kararlaştırıldı.

Pandemi özel okul satışlarını artırdı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle birlikte kapanan 938 özel okula yenileri eklendi. Satışa çıkan bazı okullar da öğrencileriyle beraber devrediliyor.

Bursa'da deprem riskli hastane binası özel okula kiralandı!

Bursa Ertuğrulgazi'de bulunan Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi, depreme dayanıksız olduğu sebebiyle kapatılmıştı. CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca,"Depreme dayanıksız denilerek kapatılan Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nin bir özel okula 10 yıllığına kiraya verildiğini öğrendik" dedi...

Tarihi Ortaköy Yetimhanesi özel okula dönüşüyor!

İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Yıldız Mahallesi’ndeki tarihi Ortaköy Yetimhanesi özel okula dönüşecek. Tartışmalı plan teklifi İmar Komisyonu’ndan geçti.

Bu projelerden ev alana özel okuldan kiraya kadar avantaj sunuluyor!

Bayramda satış ofislerinin kapılarını ziyaretçilerine açık tutan inşaat firmalarından kimi özel okula gönderiyor, kimi teknolojik ürün hediye ediyor, kimi is kira garantisi sunuyor.

Özel okula dönüşen dershaneler için teşvik ayrıntıları netleşti!

Dershanelerin özel okula dönüşümünde arsa ve bina teşviklerinin ayrıntıları belli oldu. Mülkiyeti Hazine'ye ait olmakla birlikte binaların tamamı veya bir kısmı 10 yıla kadar kiralanabilecek.

Özel okul olan dershanelere destek yönetmeliği!

Özel okul olan dershanelere destek yönetmeliği ile özel okula dönüşüm taahhüdünde bulunan dershanelere arsa ve bina desteği verilecek..

Özel okula dönüşen dershanelere arsa ve bina desteği geliyor!

Özel okula dönüşen dershanelere arsa ve bina desteği verilecek. MEB yetkililerinin verdiği bilgiye göre, dönüşüm programındaki 1.534 kurum ihalelere girme yeterliliğine sahip.

FETÖ okullarının yerine 860 yeni okul açıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), dershanelerin özel okula dönüşüm sürecinde başlattığı öğrenci teşviklerine devam ediyor. Yeni eğitim öğretim döneminde 340 bin öğrenciye 1 milyar liradan fazla teşvik verilecek.

Sakarya Belediyesi Temmuz ayı toplantısı yapıldı!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında toplandı. Toplantıda 250 dönümlük bir alanın özel okula ayrılmak istenmesi konuşuldu.

Nef'ten çalışanların mutluluğunu artıracak formül!

Nef, İK uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Nef, çalışanların çocuklarını özel okula gönderiyor, evlenene balayı paketi sunuyor, ev sahibi olmak isteyene maddi destek veriyor. Evden çalışma, serbest kıyafet, ücretsiz tatil çalışanlara sunulan diğer imkanlar..

Kira verginizi nasıl düşürürsünüz?

Kira geliri beyanı yaparken bazı istisnalardan yararlanabilirsiniz. Özel okula giden çocuğunuzun eğitim masrafı, özel hastanelere yaptığınız sağlık masraflarını gider yazarak kira geliri verginizi azaltabilirsiniz.

Özel okula dönüşmek isteyen dershanelere 10 yıl bina kiralama imkanı!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, değişikliklerle özel okula dönüşmek isteyen dershanelere, 25 yıla kadar arsa tahsisi veya 10 yıla kadar bina kiralama imkanı verildiğini söyledi.

İzmir Torbalı'da eski fabrikalar okula dönüştürülüyor!

İzmir’de önemli sanayi merkezlerinden biri olan Torbalı’da son yıllarda çok sayıda eski fabrika özel okula dönüştürüldü. Yeni eğitim üssü olan ilçede, Torbalı Ticaret Odası, özel eğitimin kalitesinin artması için yatırımcıyı desteklemenin yollarını arıyor

özel okula gidenlere devlet desteği Haberi

özel okula gidenlere devlet desteği

2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okula devam edecek 250 bin öğrenciye eğitim-öğretim desteği verilmesi kararlaştırıldı. 


Öğrenci başına verilecek destekler, 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişecek. Okul öncesi kurumlarına gidecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gidecek öğrencilere 3 bin TL, özel ortaokul ve liselere gideceklere de yıllık 3 bin 500 TL ödeme yapılacak. Dershanelerden özel okula dönüşecek temel liselere devam edeceklere de verilecek eğitim öğretim desteği 3 bin TL olarak belirlendi. 


MEB ile Maliye Bakanlığınca hazırlanan "2014-2015 eğitim ve öğretim yılında özel okullarda öğrenim görecek öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilmesine ilişkin tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. 


Tebliğe göre, 2014-2015 eğitim öğretim yılında özel okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarına devam eden...