Perakende sektörü ciro hedefi

Perakende sektörü ciro hedefi

Çukurova PERDER’in iftar yemeğine katılan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, yerel zincirlerinin yüzde 13 büyüdüğünü söyledi. Altunbilek, hedeflerinin 2023’te cirosal olarak 70 milyar TL büyümek olduğunu belirtti.

Perakende sektörü cirosunu 70 milyar artırmayı hedefliyor!

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek Çukurova Perakendeciler Derneği tarafından Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen etkinlikte üyelerle bir araya gelerek sektörün sorunlarını ve çözüm yollarını anlattı

İnşaat sektörü ciro endeksi, Nisan'da yüzde 55,9 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi Nisan ayında artış yaşadı. Buna göre inşaat sektörü 55,9 yükseldi. 

Kovid-19 salgını perakende sektörünü nasıl etkiledi?

Kovid-19 salgını perakende sektörünü de oldukça etkiledi. Sektör temsilcileri sektörün toparlanması için 4-5 senenin olduğunu belirtirken, şirketlerin sermaye desteğine ihtiyaçları olduğu söyleniyor. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Prof. Dr. Hüseyin Altaş da konuya ilişkin konuştu.

Perakende sektörü yeni normalleşmede kira desteği bekliyor!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, yeni normalleşme ile perakende sektöründe kira ödemelerin yeniden düzenlenmesi için talepte bulundu.

Perakende sektörü kira desteği bekliyor! 

Zincir Mağazalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, kira ödemelerinin perakende sektörünü maliyet açısından zorladığını bu nedenle kira desteklerinin kalıcı hale getirilmesi gerektiğini dile getirdi. 

İnşaat sektörü ciro endeksi, Mart'ta yüzde 27,7 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi Mart 2021'de artış kaydetti. Buna göre endeks  yüzde 27,7 arttı...

Perakende sektörüne kira muafiyeti geliyor!

BMD Başkanı Sinan Öncel, perakende sektöründeki kira sorununun altını çizerek kira muafiyeti sunacak yasal düzenlemenin bir an önce yapılmasını beklediklerine dikkat çekti.

Perakende sektöründen kira indirimi talebi!

Kısmı kapanmalar ile beraber haftalık çalışma süreleri 84 saatten 35 saate kadar süşen gıda dışı perakende sektöründe cirolar yüzde 70 geriledi. Online toplantıda buluşan BMD, TMD ve KMD temsilcileri, kısa çalışma ödeneğinin yeniden hayata geçirilmesini ve kiralarda ve vergilerde indirim istedi.

İnşaat sektörü ciro endeksi, Şubat ayında yüzde 18,7 arttı!

İnşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,7 arttı.

Perakende sektörünün 2021 beklentileri!

Salgında üçüncü dalganın etkilerini hafifletmek için ramazan döneminde uygulanacak yeni kısıtlamalar getirilirken, perakende sektörü gelecek 3 aydan da ümidini kesti.

Perakende sektörünün geleceği masaya yatırıldı!

Perakende sektörünün geleceği Esas Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen webinar’da masaya yatırıldı.

Perakende sektöründe 5 yıl içerisinde beklenen dönüşüm 8 ayda yaşandı!

Tepe Emlak Yatırım Genel Müdürü Deniz Bozan, "Perakende sektöründe beş yıl içerisinde beklenen dönüşümü sekiz ay içerisinde gerçekleştiğine tanık olduk" dedi. Bozan, kira ve diğer borçların yeniden yapılandırılması, marka güçlendirme ve dijital gelişim gibi çıkış yolları bulunduğunu belirtti.

2021 İngiliz perakende sektörü için zor geçecek!

İngiltere'de koronavirüs salgını nedeniyle 2021'nin perakende sektörünün zor geçmesi bekleniyor. 

2020'de perakende sektörü ne oldu?

Perakende analitiği şirketi REM People 2020 yılı için perakende sektörü hakkında rapor yayınladı. Rapora göre perakende sektörü Mart ayında pandemiyle tanışması nedeniyle fırtınadan geçti.

Perakende sektörü ciro hedefi Haberi

Perakende sektörü ciro hedefi


Çukurova PERDER’in iftar yemeğine katılan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, yerel zincirlerinin yüzde 13 büyüdüğünü söyledi. Altunbilek, hedeflerinin 2023’te cirosal olarak 70 milyar TL büyümek olduğunu belirtti. Perakende markalarını da verimli, karlı ve sürdürülebilir kılmak istediklerini kaydeden Altunbilek, “Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece gelecekte daha istikrarlı büyüyen bir perakende sektörü, daha ferah bir Türkiye ve daha mutlu müşterilerimizin olacağına inanıyorum” dedi. 


Çalışmalarını 380 üye ve 4 bin perakende noktasında sürdürdüklerini anlatan Altunbilek, 65 binden fazla çalışanla toplamda 10 milyar dolar ciroyla hizmet verdiklerini açıkladı. Perakendecinin güçlü olmasının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Altunbilek, “Perakendecinin güçlü olması perakende sektöründe yerel zincirlerin ulusal pazardaki paylarını artırmak ve markalaşmalarını sağlamak adına büyük önem taşır” ifadelerini kullandı. 


TPF olarak üretici, tedarikçi ve...