30 / 06 / 2022

pöh

pöh

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Özel Harekat için yeni dönemde alımların nasıl olacağı araştırılıyor.

Evlerini Ukrayna’dan kaçanlara açanlara 475 Euro'ya kadar kira yardımı verilecek!

Hırvatistan hükümeti yaptığı açıklamada Ukrayna’daki savaştan kaçıp Hırvatistan’a sığınanlara evini açanlara kira desteği verileceğini duyurdu.

İBB’nin Eyüp'teki 3 kez mühürlediği inşaat ile ilgili önerge reddedildi!

İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Dr. Suat Sarı’nın Eyüp’te İBB’nin 3 kez mühürlediği dere yatağındaki inşaata ilişkin soru önergesi kabul edilmedi. AKP Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, bu konunun İBB’yi ilgilendirmediğini belirterek, “Burası şov yeri değildir. Meclisi boşuna meşgul etmeyin” dedi.

Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi için anlaşma sağlanıyor!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski cezaevi alanında yapılan İsmetpaşa Mahallesi’ndeki “Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi”nde tapu sorunununa ilişkin, "Temmuz’da da o işi çözüp, hızlıca önümüze bakacağız" dedi...

İnşaat profesyonellerine konut satışlarını hızlandırmanın püf noktaları anlatılacak!

Hürriyet Emlak Projeland, inşaat şirketi profesyonelleri için düzenlediği eğitimlere devam ediyor. Sektörün deneyimli isimleri ‘Dijital Pazarlama ile Konut Satışlarını Hızlandırmanın Püf Noktalarını’ anlatacak.

Pırıltı Yapı Malzemeleri Hırdavat İnşaat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Pırıltı Yapı Malzemeleri Hırdavat İnşaat Ticaret Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Belgin Kaya Eren tarafından kuruldu. 

 P H Ve M Danışmanlık Dış Ticaret Ve Turizm Anonim Şirketi kuruldu!

 P H Ve M Danışmanlık Dış Ticaret Ve Turizm Anonim Şirketi bugün 50 bin TL sermaye bedeli ile Şişli'de Mehmet Ömer Tuncay tarafından kuruldu.

İzmir'e tüp geçiş ve hızlı tren müjdesi!

Başbakan Binali Yıldırım, İzmirlilere toplu taşıma müjdesi verdi. Başbakan Yıldırım, "İzmir’in 'Marmaray’ını, tüp geçişini bu sene içinde ihaleye çıkıyoruz. İzmir’e bir gerdanlık takacağız" dedi. Yıldırım ayrıca, Ankara-İzmir arasına hızlı tren yapacaklarını ve ulaşımın 3,5 saate düşeceğini söyledi.

Erzurum'da FETÖ kız yurdu PÖH'ün oldu!

Erzurum'da, daha önce Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait bir kız yurdu, Özel Harekat Şube Müdürlüğüne tahsis edildi.

Hakan Yavuz'dan Uluslararası İşgücü Kanun Tasarısı'na tepki!

Hakan Yavuz, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda “Uluslararası İşgücü Kanun Tasarısı” görüşülüp hükümetçe teklif edilen tasarıya tepki gösterdi.

Anadolu'nun konut poliçesi kapsamında neler var?

Türkiye’de yılda 86 bin civarında hırsızlık yaşanıyor. Tatilde rahat etmenin formülü ise 440 lira civarındaki bir tutar ile konut sigortası yaptırıp hırsızın eve verdiği zararların bile karşılanmasını sağlamak.

Üsküp Demirköprü Mahallesi'nde dönüşüm hızlandı!

Üsküp’ten göç eden Türklerin 1957’de kurduğu Demirköprü Mahallesi, Karşıyaka’nın en tanınan mahalleleri arasında yer alıyor. Tek katlı evler ve tarlaların yoğun olduğu mahallede şimdilerde ise kentsel dönüşüm hız kazanmış durumda.

H. Murat Çelik: Tüp geçit projesi 3,5 milyarı gömmektir!

İzmir'e yapılmak istenen 'Körfez Tüp Geçit Projesi'nin birilerinin canı istiyor diye yapılamayacağını, ekonomik rasyonalitesinin olmadığını belirten Akademisyen Prof. Dr. Hüseyin Murat Çelik, 'Bu proje İzmir'in ilk 10 önceliği bile değildir.

Kartal yerinde dönüşümle yenileniyor!

İstanbul'un en önemli ilçelerinden biri olan Kartal, yerinde dönüşüm modeliyle yenileniyor. Belediyenin dönüşüme büyük destek verdiği bölgede eski siteler yıkılıp hızla yenileri yapılıyor.

pöh Haberi

pöh

Polis Özel Harekat olmak isteyen adayların Polis Eğitim Merkezi’nde eğitim görmüş olmaları gerekiyor. Polis Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim gören öğrenciler Özel Harekat olmak istiyorlarsa tercihlerinde bunu belirtmeleri isteniyor.

Bunun dışında mesleğe başlamış polislerin 671 sayılı kanun hükmünde kararname ile Özel Harekat’a başvurma imkanı bulunuyor.

Özel Harekat polisi olmak isteyenler hem fiziki hem mülakat sınavında başarılı olmak zorunda. Bu sınavlardan sonra polis eğitim merkezinde eğitimlerini tamamlayarak göreve başlıyor.POLİS ÖZEL HAREKAT OLMAK İÇİN YAŞ ŞARTI VAR MI

Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve polislik kadrosu içerisinde çalışan kişiler PÖH olmak için başvuruda bulunabilecekleri belirtilirken her iki grup adaydan da başvuru için bazı şartlara haiz olmaları gerektiği duyuruldu. Bu noktada adaylarda yaş şartı aranmaktadır. Buna göre adayların 28 yaşından gün almamış olması...