06 / 07 / 2022

samsun büyükşehir belediyesi dönüşüm

samsun büyükşehir belediyesi dönüşüm

Samsun'da Saitbey, Ulugazi ve Kökçüoğlu Mahallelerinde yapılacak kentsel dönüşüm çalışmaları için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile firma arasında protokol imzalandı ve hak sahipleriyle görüşmeler başladı. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi akaryakıt istasyonu satıyor!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Samsun İlkadım Kıran'da yer alan akaryakıt ve LPG istasyonunu satışa çıkardı. İşte bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan o ihale ilanı...

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden son dakika fırsatı! Uygun fiyata kiralık kafeler!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Samsun Atakum'da bulunan iki adet kafe için kiralama ihalesi düzenliyor. Söz konusu ihale bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı...

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden büyük fırsat! Uygun fiyata kiralık kafeler!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Samsun Atakum'da yer alan iki adet kafeyi kiraya verecek. İşte ihale detayları...

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden kira müjdesi!

Samsun Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında faaliyetlerini durduran esnaftan pandemi süreci bitene kadar kira ücreti almama kararı aldı. 

TMMOB'dan Samsun Büyükşehir'in kentsel dönüşüm planına tepki!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda ve Site Cami çevresinde hayata geçireceği kentsel dönüşüm çalışmasına ilişkin mülk sahiplerinden belediyeye itirazlar gelmeye devam ediyor.

Samsun Büyükşehir'den COVID-19'dan etkilenen esnafa kira yardımı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinden etkilenen ve mülkiyeti belediyeye ait iş yerlerine kira desteği verecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yabancılar Pazarı esnafından kira almayacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde faaliyet göstermeyen Yabancılar Pazarı esnafından kira  alınmayacağını açıkladı. 

Samsun Büyükşehir için müteahhitten rüşvet iddiası!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.’ya 30 bin TL rüşvet verirken yakalanan müteahhit Y.Ş., “Belediyeden 780 bin liralık hak edişimi alabilmek için verdim” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir vakıflar için 903 bin TL kira ödedi!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrenci yurdu olarak kiralanan 2 binanın daha sonra bir vakfa devredildiği ve kira bedellerinin de belediye tarafından ödendiği belirlendi. Sayıştay belediyenin 2 bina için 2019'da 903 bin 310 TL (KDV hariç) bedel ödediğini belirledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden OSB yatırımcılarına yer tahsisi!

Samsun'da, yatırımcılara vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, sigorta primi işveren hissesi, döviz ve dövize endeksli kredi gibi desteklerin verileceği ilçelerde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yatırımcılarına Samsun Büyükşehir Belediyesinin yer tahsis edeceği belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne icra takibi mi başlatıldı?

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kamu Proje Müşavirliği Mühendislik İnşaat Taahhüt Limited Şirketi'nin 1 milyon 17 bin 995 lira alacağını ödemediği için icralık oldu...

Samsun Büyükşehir Belediyesi icralık oldu!

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne müşavirlik hizmeti veren Kamu Proje Müşavirliği Mühendislik İnşaat Taahhüt Limited Şirketi 4 senelik alacağı olan 1 milyon 17 bin TL'yi tahsil edemeyince icraya başvurdu.

Samsun Büyükşehir'den 29.6 milyon TL'ye satılık 4 arsa!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım, Tekkeköy ve Terma İlçelerinde yer alan 4 arsayı ihale ile satıyor. İhale 20 Aralık'ta gerçekleşecek...

samsun büyükşehir belediyesi dönüşüm Haberi

samsun büyükşehir belediyesi dönüşüm

Samsun İlkadım'ın Saitbey, Ulugazi ve Kökçüoğlu Mahalleleri sınırları içerisinde afet bölgesi ilan edilen 79,5 hektarlık alanda yapılacak dönüşüm çalışmaları şantiye kuruldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ arasında yapılan görüşmeler tamamlanırken kurumlar arasında söz konusu 3 mahallede dönüşüm çalışmalarının başlatılması amacıyla protokol imzalandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, kentsel dönüşüm çalışmalarını yapacak olan firma yetkilileri ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak başkanlığında gerçekleştirilen son toplantıda tüm detaylar konuşuldu. Toplantıdan sonra 3 mahallede inceleme gezisi yapıldı.Yapılan incelemeler sonucunda arazi yapısı ve mevcut yapılaşmalar tespit edildi. Arazide ölçümler, tapu bilgileri, binalara ilişkin belgelerin toplanması için de çalışmalar başlatıldı.


  “Samsun’un 20 yıldır beklediği kentsel dönüşüm başladı”


 Kentsel dönüşümün başlaması konusunda açıklamalar yapan Samsun Büyükşehir...