13 / 08 / 2022

satılan şeker fabrikaları

satılan şeker fabrikaları

Şeker fabrikalarının satış süreci meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Türkiye’de peynir ekmek gibi satılan Fiat Egea’ya zam üstüne zam! İşte Fiat Egea 3 Ağustos 2022 fiyat listesi

Türkiye’de en çok satılan markalardan biri olduğu bilinen Fiat Egea fiyatları, ağustos ayına özel olarak yeniden revize edildi. İşte, Fiat Egea 3 Ağustos 2022 güncel fiyat listesi

Türkiye Şeker Fabrikaları’ndan iş arayanlara müjde! 130 sürekli işçi alınacak! Bu fırsatı kaçırmayın

Türkiye Şeker Fabrikaları’ndan iş arayanlara müjde geldi. Türkiye Şeker Fabrikası, sürekli işçi alımı için ilan yayımladı. TŞF, çeşitli meslek dallarından toplamda 130 sürekli işçi alacak. İşte detaylar…

İstanbul’da satılan her 2 yeni konuttan birini yabancılar aldı!

Satış Çözümleri kurucusu, Motto Turkey Yönetim Kurulu üyesi Soner Keleş, İstanbul genelinde markalı yeni konut projelerinde satılan her 2 konuttan birisini yabancıların aldığını söyledi.

Elektrikli arabaların fiyatında değişiklik! Türkiye’de satılan elektrikli araç fiyatları!

Elektrikli araçlar, benzin fiyatlarına gelen zamlardan sonra daha çok tercih edilmeye başlandı. İşte Türkiye’de satılan elektrikli araç fiyatları!

Türkiye’de hangi elektrikli otomobiller var? Satılan elektrikli otomobiller hangileridir?

Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller merak ediliyor. İşte Türkiye’de satılan elektrikli otomobiller!

Türkiye’de satılan en ucuz sıfır otomobiller belli oldu! 400 bin liranın altında sadece birkaç model kaldı

Sıfır otomobil almak isteyenler için markalar yeni fiyat listelerini açıkladı. İşte Türkiye’de satılan en uygun fiyattaki sıfır otomobiller…

Türkiye’de peynir ekmek gibi satılan Fiat Egea’ya zam geldi! İşte Fiat Egea 4 Temmuz 2022 fiyat listesi

Türkiye’de en çok satılan markalardan Fiat’ın Egea modeli, temmuz ayına özel olarak yeniden revize edildi. İşte Fiat Egea modellerinin 4 Temmuz 2022 güncel fiyat listesi

Üç büyükşehirde en çok satılan ikinci el araç markası belli oldu! En az 300 bin liraya alıcı buluyor

Sıfır otomobillerin cep yakan fiyatları ikinci el otomobillere olan ilginin artmasına neden oldu. Yaz aylarının gelmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı araba pazarında satışları yükseltti. Üç büyükşehirde en çok satılan otomobil markaları da belli oldu. İşte detaylar...

Market reyonlarında satılan o marka gıda ürünü ölüme neden oldu! Acil toplanıp soruşturma başlatıldı

Market reyonlarında satılan bebek mamaları ülkede krize neden oldu. Bir markanın ürününden kullanan annelerin bebekleri ağır şekilde hastalandı bebeklerden ikisi hayatını kaybetti. Söz konusu mamalar toplatıldı. Olayla ilgili soruşturma açıldı.

Türkiye'de satılan en ucuz otomobiller belli oldu! 2022 Mayıs fiyat listesinde dikkat çeken indirimler geldi

Nisan ayı otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 2021 yılı nisan ayına göre yüzde 2,4 daraldı. Satılan araç sayısı 60 bin 35 adet oldu. Mayıs ayına bakıldığında Türkiye'de satılan en ucuz araba markası açıklandı. Bazı markalara indirim gelirken bazıları da fiyatlara zam yaptı.

En güçlü elektrikli bisiklet hangisi? İşte Türkiye’de satılan en uzun menzilli elektrikli bisikletler

Son yıllarda araç fiyatlarına peş peşe gelen zamlar elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet piyasasını hareketlendirdi. Cadde ve sokaklarda scooter binen insan görmek normal bir hal alırken elektrikli bisikletlere de talep fazla. Peki Türkiye’de satılan en güçlü elektrikli bisikletler hangisi.

Zeytinyağı diye satılan markadan soya yağı ve ayçiçek yağı çıktı! İçinde bir gram zeytinyağı yok

Marketlerde soğuk sıkım zeytinyağı diye satılan Bereketli Topraklardan Altınöz Zeytinyağı marka ürünün içinden zeytinyağı hariç her şey çıktı. Üründe yapılan incelemede yağda bir gram dahi zeytinyağı olmadığı anlaşıldı. İşte detaylar..

Markalı konutlarda Mart ayında en çok satılan konut tipi açıklandı! Yabancıların gözdesi hangi konutlar oldu?

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Mart 2022 sonuçları kapsamında, markalı konutlarda Mart ayında en çok satılan konut tipi açıklandı. Peki yabancıların gözdesi hangi konutlar oldu? işte ayrıntılar...

satılan şeker fabrikaları Haberi

satılan şeker fabrikalarıCHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, şeker fabrikalarının satış sürecine ve fabrika çalışanlarının durumuna ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer sorularının Başbakan Yıldırım tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

Gürer önergesinde "İşçi, çiftçi, esnaf, besici, nakliyeci çalışanları ile 80 milyonun sağlığı ile doğrudan ilgili şeker fabrikalarının özelleştirilme süreci tüm kesimlerin karşı çıkmasına karşın devam ettirilmektedir." diyerek sürece ilişkin 2 soru sordu.

1- Şeker fabrikaları neden bölge çiftçi ve işçi kuruluşlarına devir edilmeyerek ihale ile çok acele satış yoluna gidilmiştir? 5 yıl faaliyet zorunluluğuna rağmen kapatılması halinde ne yaptırım uygulanacaktır?

2- Satışı yapılan fabrikaların çalışanları sözleşmeye uygun davranılmazsa ne...