Şemsettin Kavan

Şemsettin Kavan

Kocaeli'nde 10 bin konut yapan Kavan Yapı, Kadıköy'de bu yılın sonuna kadar 14 dönüşüm projesinde 500 daire hayata geçirecek. 100 milyon dolarlık maliyeti kendi özkaynağıyla karşılayacak.

Bağdat Caddesi'nde 29 bin bina yıkılacak!

Bağdat Caddesi'nde var olan 35 bin konutun 29 bininin yıkılması gerektiğini belirten Şemsettin Kavan, şu anda var olan projelerdeki lüks 450 dairenin 2016 sonunda teslim edileceğini kaydetti.

Devlet desteğiyle ev almak kolaylaştı!

100 milyon dolarlık yatırımla İstanbul'un lüks lokasyonlarında kentsel dönüşüme start verdiklerini belirten Kavan Yapı'nın CEO'su Şemsettin Kavan, hükümetin yüzde 15'lik desteğinin alt gelir grubu için doping etkisi yapacağını söyledi.

100 milyon dolara 400 konut!

Kavan Yapı, Bağdat Caddesi, Suadiye, Erenköy gibi merkezi lokasyonlarda dönüşüm projelerine odaklandı. CEO Şemsettin Kavan, "2015'te 100 milyon dolarlık yatırımla 400 lüks konut yapacağız" dedi

Kavan Yapı Bostancı'da 400 konut ve AVM inşa edecek!

1978 yılında Kocaeli’ye yerleşerek Kavanlar İnşaat’ı kuran Kavan ailesi kentsel dönüşüm işine de girdi. Kavan Yapı, Bağdat Caddesi, Suadiye Caddebostan ve Şaşkınbakkal bölgelerde peş peşe eski binaları yeniliyor.

Kavan Yapı, Bağdat Caddesi'ni yeniliyor!

Kocaeli'nin en büyük müteahhiti Kavanlar İnsaat'ın ortakları kentsel dönüşüm isine de girdi. Ailenin iki ferdinin kurduğu Kavan Yapı, Bağdat Caddesi'ni de içine alan bölgede pes pese eski binaları yeniliyor.

Bağdat Caddesi kentsel dönüşümünde 400 konut 14 ayda teslim edilecek!

Kentsel dönüşüm 2015 yılına hızlı başladı. Bağdat Caddesin'de yıkılan binaların yerine 100 milyon dolarlık yatırımla 400 konut yapılacak. Müteahhit firma, hak sahiplerine 1 milyon lira kira ödeyecek.

Kavan İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Kavan İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Fahri Kavan, Şemsettin Kavan tarafından 50 bin TL'lik sermaye bedeli ile 11 Temmuz'da Kadıköy, Caddebostan Mahallesi'nde kuruldu.

Menusa Turizm Ve Otelcilik İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Menusa Turizm Ve Otelcilik İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 500 bin TL sermaye bedeli ile Şemsettin Sağdıç tarafından kuruldu. 

Gün Grup İnşaat Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gün Grup İnşaat Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Sultangazi'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Şemsettin Gün tarafından kuruldu. 

Sd Mermer Granit İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sd Mermer Granit İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Sultanbeyli’de 40 bin TL sermaye bedeli ile Şemsettin Sade tarafından kuruldu. 

Ritaç İnşaat Gıda Tarım Ürünleri Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ritaç İnşaat Gıda Tarım Ürünleri Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih’te 500 bin TL sermaye bedeli ile Şemsettin Nas ve Muhammed Muntaa Hazevi ortaklığında kuruldu.

Baysas inşaat İstanbul 216 Konutları'na yoğunlaştı!

Baysas inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, konut alıcılarının beklentilerini tam anlamıyla karşılamak ve onlara kusursuz hizmet sunmak amacıyla İstanbul 216 Konutları projesini tamamlayana kadar onun üzerinde yoğunlaşma kararı aldıklarını söyledi.

Danış Asfalt Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Danış Asfalt Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi 500 bin TL sermaye ile bugün Serbülend Danış, Kemalettin Danış ve Şemsettin Danış imzasıyla kuruldu

Erenköy Köprüsü sökülüyor!

İstanbul'u Anadolu’ya bağlayan demiryolunun üzerindeki Erenköy Köprüsü sökülüyor. Kadıköy’ün en önemli iki arteri, Bağdat ve Şemsettin Günaltay (Minibüs) caddelerini bağlayan köprünün kaldırılması nedeniyle Ethem Efendi Caddesi’nin bir bölümü yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Kavan Yapı'dan, Kocaeli Yuvacık'a yeni proje!

Bölgenin en önemli inşaat firmalarından olan Kavan Yapı A.Ş. yaptığı önemli projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Yuvacık'ta hayata geçireceği bu yeni projesinde, bölgenin yeşili bol coğrafyasını, Körfez'in eşsiz mavisiyle buluşturuyor.

Gölcük Sanayi Çarşısı'nın ihalesi 14 Kasım'da!

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İlçe Başkanı İdris Alp ile ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş´i makamında ziyaret ederek Gölcük Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi aldılar.

ÇTN Metal İnşaat ve Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

ÇTN Metal İnşaat ve Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Çetin Talay tarafından 10 bin TL sermaye ile 28 Haziran'da Kadıköy, Kozyatağı Mahallesi, Şemsettin Günaltay Caddesi'nde kuruldu.

Cengiz Kavan'dan yeni şirket!

Kavanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kavan tarafından; Kavanlar Endüstriyel Yapı Turizm Anonim Şirketi Bostancı, Bağdat Caddesi'nde 100 bin TL sermaye ile kuruldu.

Kavanlar Endüstriyel Yapı Turizm Anonim Şirketi kuruldu!

Kavanlar Endüstriyel Yapı Turizm Anonim Şirketi, Cengiz Kavan Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yavuz Kavan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'nda 100 bin TL sermaye ile 24 Haziran'da Bostancı, Bağdat Caddesi'nde kuruldu.

Baysaş İnşaat’tan sanatçılara yüzde 25 indirim!

İstanbul 216 Konutları’nda sanat camiasına yüzde 25 indirim yapacağını duyuran Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın’ın bu açıklamasından sonra sanatçılar gözünü projeye çevirdi.

Şemsettin Kavan Haberi

Şemsettin Kavan

Marmara depreminden bu yana Kocaeli'nde site kültürüne yönelik 10 bin konutu hayata geçiren Kavan Yapı, İstanbul'un en prestijli dönüşüm bölgesi olarak öne çıkan Bağdat Caddesi bölgesinde dönüşüm için kolları sıvadı. Bu yılın sonuna kadar Bağdat Caddesi, Suadiye, Şaşkmbakkal, Caddebostan ve Erenköy'deki 14 projede 500 dairelik kentsel dönüşüm faaliyetine girecek firma bunun için kendi özkaynaklarıyla 100 milyon dolarlık yatırım yapacak. 
DÖNÜŞÜMDE MİLYON LİRALIK TEMİNAT DÖNEMİ 

Kadıköy'ün merkezindeki kentsel dönüşümün oldukça maliyetli olduğunu anlatan Kavan Yapı CEO'su Şemsettin Kavan, "İstanbul'daki dönüşüm işlerinde 1000 liralık kiralar artık bitme noktasına geldi. Bağdat Caddesi'ndeki konut sahiplerine aylık 3-4 bin lira ve taşınma paralarını ödüyoruz. 50 dairenin aylık maliyeti 150 bin lirayı buluyor" diye konuştu. Şemsettin Kavan, bölgedeki dönüşümde müteahhitlerin hak sahiplerinin canlarını yaktığını belirterek, "Bunun için proje...