25 / 06 / 2022

silivri metro projesi

silivri metro projesi

Cumhur İttifakı’nın MHP’li Silivri Belediye Başkan adayı Volkan Yılmaz yaptığı açıklamada önümüzdeki dönemde İstanbul merkezi ile Silivri Gümüşyaka arasında raylı sistemlerin devreye gireceğini müjdeledi.

Silivri Metrosu için çalışmalar başladı!

İstanbul'a yeni metro hattının geleceğini duyuran İBB Başkanı Topbaş, "Silivri'ye 32.5 kilometre metro gelecek. Metro çalışmalarını programa alıyoruz ve projelendirme çalışmaları yapılıyor." dedi.

Çatalca ve Silivri’ye metro geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Her yerde metro her yere metro” anlayışıyla yürüttükleri raylı sistem yatırımlarından Silivri’nin de nasibini alacağını söyledi.

Silivri'ye ne zaman metro yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri'ye metro yapılana kadar 400 yeni otobüsün kullanılacağını belirtti. Topbaş, “Buraya metro gelinceye kadar modern otobüslerle hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Kadir Topbaş'tan Silivri'ye metro müjdesi!

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Silivri' de halka seslendi. Seçim otobüsünden konuşan Topbaş'a, AK Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Tahir Sert de eşlik etti...

Kadir Topbaş: Silivri metrosunu projelendiriyoruz!

Silivri’de vatandaşlarla buluşan Başkan Kadir Topbaş, ilçeye dönemlerinde 925 milyon TL yatırım yaptıklarına dikkat çekerek, “Projelendirme çalışmalarını yaptığımız metroyla Silivri İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak” dedi.

Ankaralılara müjde! Yeni metro projesi Ulaştırma Bakanlığı’nın onayına sunuldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 7.4 kilometre uzunluğunda 8 istasyondan oluşması hedeflenen yeni metro hattı projesini Ulaştırma Bakanlığı’nın onayına sunulduğunu duyurdu.

Mersin Metrosu'nun temeli atıldı!

Mersin Cumhuriyet Mahallesi’nde metro temeli atıldı. Yapılan törene İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılım sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de temeli atılan metro projesi hakkında bilgi verdi. 

Ekrem İmamoğlu'na Kirazlı-Halkalı Metro Hattı projesi için borçlanma yetkisi verildi!

Kirazlı-Halkalı Metro Hattı projesi için İBB tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 299 milyon 800 bin euro borçlanma yetkisi

Bakırköy İDO-Kirazlı Metro Hattı Revize Projesi imar planı askıda!

Bakırköy - Bağcılar ilçeleri, İDO - Kirazlı Metro Hattı Revize Projesi'ne ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 26.10.2020 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı askıya çıkarıldı.

Ekrem İmamoğlu'na Kaynarca-Pendik-Tuzla Metrosu için borçlanma yetkisi verildi!

İBB’nin “Kaynarca-Pendik-Tuzla Metro Projesi” için 158 milyon avro dış borç alabilmesi için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na oybirliği ile yetki verildi. 

Gebze-Darıca metrosu ile emisyon sorunu ortadan kalkacak!

Gebze'de hayat geçirilen metro projesi hakkında açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Metrosu ile trafik ve emisyon sorununun azalacağını dile getirdi.

İzmir Pınarbaşı-Kemalpaşa metro ihalesi bugün!

İzmir'de metro yatırımlarını hızlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni metro projesi için düğmeye bastı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı – Kemalpaşa metrosu için bugün ihale gerçekleştiriyor.

İzmir Pınarbaşı-Kemalpaşa metrosu yarın ihaleye çıkıyor!

İzmir'de metro yatırımlarını hızlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni metro projesi için düğmeye bastı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı – Kemalpaşa metrosu için yarın ihaleye çıkıyor.

Mersin'in ilk metro projesine 3 firmadan teklif! 

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan ilk metro projesi için ihale düzenlendi. İhaleye 3 firmadan teklif geldi.

Eden Yapı Silivri projesi nerede?

Eden Yapı Silivri projesi nerede sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. İşte Eden Yapı Silivri projesi nerede sorusunun yanıtı ve proje detayları...

Eden Yapı Silivri projesi geliyor! Yeni proje!

Eden Yapı Silivri Alipaşa'da hayata geçireceği yeni projesi için düğmeye bastı. Proje 74 milyon 746 bin 332 TL'ye mal olacak.

Üçyol-Buca Metrosu için İzmir Büyükşehir'in Hazine garantisiz dış kredi izni uzatıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Buca Metro Projesi’nin finansman görüşmelerine devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, “Hazine garantisiz dış kredi” kullanma iznini bir yıl daha uzattı.

Edirne Metro Hotel Apartments projesi için imzalar atıldı!

Avrasya GYO ve Metro Turizm arasında Edirne yer alan 19.532 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde "otel-ofis-dükkan" alanlardan oluşacak Metro Hotel Apartments projesi için "Düzenleme Şeklinde Gayrimenkul Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi'' imzalandı.

silivri metro projesi Haberi

silivri metro projesi

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, İstanbul’un üç ilçesinde aday çıkarmayan AK Parti, MHP ile Cumhur İttifakında birleşti. İttifak sonucunda Silivri’den aday olarak gösterilen MHP’li Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz Yeni Şafak gazetesine bazı açıklamalar yaptı. Önceliklerinin Silivri’de özlenen ve beklenen bir belediye başkanı olmak olduğunu belirten Yılmaz, “Sahaya indiğimizde şunu gördük, 10 yıldır halka dokunulmayan ilçe ile beraber düşünmeye, sorunlarıyla dertlenmemiş bir belediyecilik anlayışı mevcut. Bizim de önceliğimiz halka dokunmak ve sorunlarıyla dertlenmek olacak” diye konuştu.

EL ELE TUTUŞMAYA BAŞLADIK


Vatandaşların gönlüne girmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Yılmaz, “Cumhur ittifakı adayı olarak kollarımı iki yana açabildiğim kadar açtım ve halkımızla 31 Mart gecesi kucaklaşmayı hasretle bekliyorum. El ele tutuşmaya başladık ve büyük bir aile olacağız. Bugün...