Sivas Mevlana Tüneli son durum

Sivas Mevlana Tüneli son durum

Temeli, 9 Nisan’da görkemli bir törenle atılan,Mevlâna Tüneli’nde çalışmalar sürüyor. Projenin önümüzdeki yaza tamamlanması planlanıyor.

Yağdonduran Tüneli'nin inşaatında sona geliniyor!

Sivas-Malatya kara yolu üzerinde Ulaş ilçesi sınırlarında bulunan Yağdonduran Tüneli'nin inşaatı 2021 yılında tamamlanacak.

Ankara-Sivas YHT projesindeki Esmebaşı Tüneli’nde göçük!

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesindeki Esmebaşı Tüneli’nde sekizinci defa göçük yaşandı.

Sivas Geminbeli Tüneli 2021'de hizmete girecek!

Karadeniz Bölgesi'ni Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesi'ne bağlayacak olan 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi'ndeki tünel 2021'de hizmete girecek.

Eğribel Tüneli ikmal ihalesi Eylül sonunda yapılacak!

İç Anadolu'yu Karadeniz Bölgesi'ne bağlayan Sivas-Giresun güzergahındaki 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne inşa edilen Eğribel Tüneli'nin ikmal ihalesi, eylül ayı sonunda gerçekleştirilecek...

Çamlıbel Tüneli'nin ihale tarihi mecliste!

Sivas-Tokat arasında bulunan Çamlıbel Tüneli'nin ihale tarihi TBMM gündemine taşındı. CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Sivas Mevlana Tüneli'nde sona gelindi!

Sivas Belediyesi tarafından yapılan Mevlana Tüneli'nde sona gelindi. Yaz alarında açılması planlanan tünelde üst beton kaplama işlemine başlanıldı...

Mevlana Tüneli 2018'de açılıyor!

Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Mevlana Tüneli’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Mevlana Tüneli 2018'de açılıyor.

Mevlana Tüneli'nin inşaat çalışmaları incelendi!

Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Mevlana Tüneli'nin inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Sivas Mevlana Tüneli önümüzdeki yaza tamam!

Temeli, 9 Nisan’da görkemli bir törenle atılan,Mevlâna Tüneli’nde çalışmalar sürüyor. Projenin önümüzdeki yaza tamamlanması planlanıyor.

Malatya Çebiş Tüneli açıldı!

Malatya-Sivas karayolunda yapımı tamamlanan Çebiş Tüneli trafiğe açıldı. Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve beraberindekiler, 650 metrelik tünelde bir süre yürüdü.

Sivas Mevlana Tüneli Temmuz 2017'de tamamlanacak!

SİVAS Belediyesi'nin şehir trafiğini rahatlatmak amacıyla uygulamaya başladığı Mevlana Tüneli'ndeki çalışmaların 2017 yılı Temmuz ayında tamamlanması hedefleniyor.

Sivas Mevlana Tüneli ve Bağlantı Yolları'nın temeli atıldı!

Sivas'ta, Mevlana Tüneli ve Bağlantı Yolları Projesi'nin temel atma törenine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, üç ayların başlangıcının hayırlı olmasını diledi.

Geminbeli Yolu ve Tüneli inşaatı ne zaman bitecek?

Yıldırım, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Karadeniz Bölgesi'ni Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesi ile buluşturacak 2010 rakımlı Geminbeli Yolu ve Tüneli inşaatını inceledi. Yıldırım ve Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Sivas Mevlana Tüneli son durum Haberi

Sivas Mevlana Tüneli son durum


Temeli, 9 Nisan’da dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve şimdiki Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla görkemli bir törenle atılan, Belediye tarihindeki en büyük proje olan Mevlâna Tüneli’nde çalışmalar sürüyor.


Toplam 1300 metre uzunluğunda iki tüpten oluşan Mevlâna Tüneli’nde çalışmaların yarısı tamamlandı. Planlandığı şekilde devam eden çalışmalarda her iki tüpte de yaklaşık 300’er metre ilerleme kaydedildi.


Sadece giriş kısmına yaklaşık 300 fore kazık uygulamasının yapıldığı tünelde delme işlemleri hızlanırken inşaat çalışmalarının önümüzdeki yaz döneminde tamamlanması ön görülüyor.Sivas...