taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır

taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır

Satıcının bir bedel karşılığında taşınmazın satışını vermek,alıcının da bu taşınmazı satın almak ve bedelini ödemek konusunda vaat ve taahhüt beyanlarını kapsayan sözleşme olan taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nerede yapılır?

Taşınmaz satış vaadi sözleşmesi 2015!

Taşınmaz satışının geçerli olabilmesi için, sözleşmenin resmî şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Borçlar Kanunu gereğince; Taşınmaz satışı vaadi, resmî şekilde düzenlenmedikçe geçerli olmuyor. İşte taşınmaz satış vaadi sözleşmesi 2015...

Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır?

Gayrimenkul alıcı ve satıcısının gayrimenkul satış işlemini gerçekleştirirken gayrimenkul satış vaadi sözleşmesini imzalaması şartı bulunuyor.Peki gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır?İşte gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi..

Satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır?

Noter tarafından düzenlenen gayrimenkul satış vaadi sözleşmeleri, taraflardan birinin talebiyle tapu siciline şerh edilebiliyor.Bunun için taraflardan birinin yazılı istemi yeterli oluyor. Peki, satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır?

Ataşehir'deki 28 bin metrekarelik taşınmazın satışa çıkarılması teklifi reddedildi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, İstanbul Ataşehir'de imar planlarında metro istasyonu ve park şeklinde görülen taşınmazı satışa çıkarılması teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle reddedildi.

ÖİB, Bodrum'daki 3 taşınmazı satıyor!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Muğla Bodrum Konacık, Bitez ve Gökçebel mahallelerinde yer alan 3 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştiriyor...

ÖİB, 10 ildeki 20 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 10 ilde yer alan toplam 20 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştiriyor...

İpotekli taşınmaz satılabilir mi?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında "Üzerinde ipotek bulunan bir taşınmazın satışı mümkün müdür? sorusuna yanıt verdi.

Silifke Belediyesi'nin taşınmaz satışı meclis gündeminde!

Silifke Belediyesi'nin yaptığı bir taşınmaz satışı meclis gündemine taşındı. CHP'li Gökçel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Alanya'da yabancılara 50 bin taşınmaz satıldı!

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya'daki yabancıya gayrimenkul satışına ilişkin, "Yabancılar tarafından yaklaşık 50 bin civarında taşınmaz elde edinilmiş. Burada Rusya, Norveç ve Almanya ile Kuzey Avrupa ülkeleri önde gidiyor" diye konuştu.

SGK, 13 ildeki 34 taşınmazı satışa çıkarıyor!

Mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na ait olan 13 ilde bulunan 34 taşınmaz satışa çıkarılıyor. Satış bedeli toplam 271 milyon 916 bin TL olarak belirlendi.

Yabancıya konut satışında 'yapısız taşınmaz' riski!

Yabancı uyruklu gerçek kişiler, gerekli kanuni kısıtlamalara uyulması şartıyla, ülkemizde konut, iş yeri, arsa ve tarla gibi nitelik bakımından her türlü taşınmazı satı alabiliyor. Fakat özellikle yapısız taşınmazların edinilmesi durumunda büyük riskler bulunuyor...

Gayrimenkul satış vaadi entegrasyonu sağlanmalı!

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, satış vaadi sözleşmesiyle ilgili değerlendirlemelerde bulundu. “Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi noterde ve düzenleme şeklinde yapılmalıdır. Taşınmaz satış vaadi sözleşmesi TMK'nun 1009 maddesi gereğince tapuya şerh verilebilir'' dedi.

THK tarafından yapılan taşınmaz satışları TBMM'de!

Türk Hava Kurumu tarafından yapılan taşınmaz satışları meclis gündemine taşındı. CHP'li Karaca, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TMSF, Dumankaya'nın 86 taşınmazını satışa çıkardı!

TMSF, Dumankaya Grubu şirketlerine ait 86 taşınmazı satışa çıkardı. Gayrimenkuller, 20 Nisan tarihine kadar teklif toplama usulü ile ayrı ayrı ihale edilecek.

Türk Hava Kurumu 10 taşınmazı satışa çıkarıyor! 

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, THK'nın son bir ay içinde 10 taşınmazını satışa çıkardığını belirtti...

4 maddede taşınmaz satış vaadinden kaynaklanan davalar!

Avukat Kadir Kurtuluş ile Stj.Av. Beste Karakoç, "Taşınmaz satış vaadinden kaynaklanan davalar" konusunu kaleme aldı. İşte 4 maddede taşınmaz satış vaadinden kaynaklanan davalar...

taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır Haberi

taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nasıl yapılır

Taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nerede yapılır?

Taşınmaz satış vaadi sözleşmesi, satıcının taraflarca belirlenen bir bedel karşılığında taşınmazın satışını vermek,alıcının da bu taşınmazı satın almak ve bedelini ödemek konusunda tapu sicil memuru karşısında tarafların vaat ve taahhüt beyanlarını kapsayan sözleşme olarak karşımıza çıkıyor.


İleride yapılacak olan asıl satışın yapılmasına dair ön sözleşmesi olan taşınmaz satış vaadi sözleşmesinin geçerli olması için bazı şekil şartlarına uygun olması gerekiyor.


Taşınmaz satışı vaadi, geri alım ve alım sözleşmeleri, resmî şekilde düzenlenmedikçe geçerli olmuyor. Peki, taşınmaz satış vaadi sözleşmesi nerede yapılır?


Sözleşmenin tapu müdürlüğünde veya noterde düzenlenmesi gerekiyor. Önalım sözleşmesinin geçerliliği, yazılı şekilde yapılmış olmasına bağlı oluyor. Bu sözleşmenin imzalanması mal sahibinin taşınmazı bir başkasına devretmesine engel olmuyor.


Satıcı gayrimenkulü bir başkasına satmışsa, satış vaat edilen kişi vaat edene karşı...