05 / 07 / 2022

teras nasıl düzenlenir

teras nasıl düzenlenir

Sitede, bir apartman binasında ya da bahçeli bir müstakil dairede ikamet edenler kendilerine açık alan sahaları yaratabilirler. Gayrimenkuller için açık alan sahaları olan teras, balkon, sundurma, veranda ve kameriye ile ilgili detaylar haberimizde...

Yüksek elektrik faturalarına çözüm bulundu! Elektrik faturası nasıl düşürülür? İşte fatura azaltmanın yolu...

Son zamanlarda yüksek elektrik faturaları sık sık gündeme geliyor. Vatandaşlar son zamanlarda elektrik faturalarını düşürmenin yollarını araştırmaya başladı. Peki elektrik faturaları nasıl düşürülür? İşte ayrıntılar...

Satılık ve kiralık konut fiyatları nasıl düşer?

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Levent Yılmaz bugünkü yazısında konut fiyatları ve kiralardaki artışlar meselesini kaleme aldı. Peki satılık ve kiralık konut fiyatları nasıl düşer?

Ev fiyatları ve kiralar nasıl düşer?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Ev fiyatları ve kiralar nasıl düşer" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o analizi...

Ev kiraları nasıl düşürülür?

Kiralarda meydana gelen fahiş artışlar nedeniyle kiracılar ve ev sahipleri arasındaki sorunlar gittikçe büyüyor. Peki, kira ücretleri nasıl düşürülebilir? İşte detaylar...

Konut ve kira fiyatları nasıl düşer?

Tüm Türkiye'de artan konut ve kira fiyatları karşısında vatandaşlar çözüm bekliyor. Peki, bu fiyat artışı nasıl engellenebilir?

Konut kiraları nasıl düşer?

Kiralarda yaşanan artışlar gündemden düşmüyor. Peki konut kiraları nasıl düşer?

Kripto paralara nasıl düzenlemeler getirilecek?

Kripto para piyasalarında yaşananlar bütün ülkelerin gündemlerinde ilgiyle takip ediliyor. Türkiye genelindeki 5 milyonu aşkın kripto varlık sahibi de, piyasalara ilişkin ülkedeki nasıl düzenlemeler yapılacağını merak ediyor. 

Kripto paralar nasıl düzenlenmeli?

Kripto paralar son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Ülkemizde de yaşanan vurgunlarla gündemde bomba etkisi yaratan Thodex vurgunu, kripto paralardaki düzenleme ihtiyacını yeniden gözler önüne serdi. Peki kripto paralar nasıl düzenlenmeli?

Uzaktan çalışmayla ofisler nasıl dönüşecek?

Koç Holding 35 bin ofis çalışanının kalıcı olarak uzaktan çalışmaya geçeceğini açıkladı. Peki, bu süreçte ofisler ve çalışma yaşamı nasıl dönüşecek?

Tapuda düzeltme işlemi nasıl yapılır?

Posta yazarı Tamer Heper 'Tapuda babamın isminin ‘Asef’ olarak yazılacağı yerde ‘Asif’ olarak yazıldığını gördüm. Bu yanlışlık ileride bir problem doğurur mu? Nasıl düzeltebilirim?' sorusunu cevapladı.

Atatürk Havalimanı nasıl dönüştürülebilir?

ULI Türkiye tarafından düzenlenen ve konusunda uzman kişilerin katıldığı forumda, ‘Atatürk Havalimanı Nasıl Dönüştürülebilir?’ sorusu konuşuldu.

Elbirliği mülkiyeti paylı mülkiyete nasıl dönüştürülür?

Gayrimenkullerde birden fazla sahip bulunması halinde mülkiyet türü elbirliği veya paylı mülkiyet olabiliyor. Peki, elbirliği mülkiyeti paylı mülkiyete nasıl dönüştürülür?

Taşınmaz gösterme belgesi nedir?

Emlakçılık yönetmeliği olan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı'na göre taşınmaz ticaretinde, taşınmaz gösterme belgesinin düzenlenmesi gerekiyor. Peki, taşınmaz gösterme belgesi nasıl düzenlenir?

teras nasıl düzenlenir Haberi

teras nasıl düzenlenir

Gayrimenkuller için açık hava sahaları!

Gayrimenkuller için açık hava sahaları teras, balkon, sundurma, veranda ve kameriye olarak sıralanıyor. Bu alanlardan gayrimenkule en uygun olanın seçilip, düzenlenmesi konuta doğal bir yaşam alanı havasını getiriyor. Örneğin bir apartman dairesinin orta katlarında otursanız bile, balkonunuz için yapacağınız düzenleme, evinizdeki açık alanın daha modern görünmesini sağlayacaktır.


Peki, hangi konut tiplerinde hangi açık hava sahaları kullanılır? Nasıl kullanılır, diye soruyorsanız yanıtlayalım.


Teras nedir?

Taraça olarak da ifade edilen teras, bir yapının yer seviyesinden yüksek, kullanılabilir dış alanına deniyor. Teraslar bir evin balkonundan daha geniş olma özelliğine sahip, üstü açık olan bölümleri ifade ediyor.


Terasların kullanım alanları oldukça çeşitli bir yelpazeye sahip. Örneğin teraslar, küçük çapta bahçecilik yapmak için değerlendirilebilirken; özel kullanımlar için de tasarlanıyor. Teras tasarlanma aşamasında Peyzaj...