06 / 07 / 2022

toki konut haber

toki konut haber

TOKİ, 10 bin konutluk yatırım fırsatını açıkladı. TOKİ’den yapılan duyuruya göre açık artırma usulüyle satılacak arsalar hem ev yapmaya hem toplu konut inşaatına hem de sanayicilerin yatırım yapmasına olanak sağlayacak.

TOKİ'den bedava ev ve aylık bin 200 lira iddiası! Bakanlık açıklama yaptı

TOKİ'den Suriyelilere ev ve ayda bin 200 lira yardım yapılıyor iddiası Türkiye'de gündem oldu. Bakanlık söz konusu iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Sıfır konut almak isteyenlere yüzde 50'lik teklif! Eğer sizin de niyetiniz varsa tarih belli oldu

Hükümetin konut sektöründeki durgunluğa hız kazandırmak için açıkladığı 3'lü konut finasmanı paketinin detayları belli olmaya başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul'da konut sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.

TOKİ'den yüzde 30 indirimli sıfır ev fırsatı! İl il başvurular başlıyor

TOKİ 81 ilde indirimli konut projeleri için düğmeye bastı. TOKİ, yapacağı konut projeleri için büyükşehir belediyeleri ile temasa geçmeye başladı. İlk olarak Adana'nın Yüreğir ilçesinde belediye arsası 1 TL iz bedeli ile TOKİ Başkanlığına devredildi.

TOKİ'den 1,5 milyon liraya 3+1 525 bin liraya 2+1 konut satışları başladı! İhale tarihleri açıklandı

Toplu Konut İdaresi TOKi, konut sahibi olmak isteyen orta ve alt gelir grubuna yönelik yeni konut projelerini peş peşe hayata geçirmeye başladı. TOKİ ayrıca bitmiş 3+1 sıfır daireleri azami 1 milyon 500 bin liraya kadar bedelle satışa çıkardı. İşte detaylar..

TOKİ Konya projeleri için start verdi! Konya'ya yüzlerce ucuz konut geliyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Konya projesi için start verdi. Peki TOKİ Konya projeleri hangi ilçelerde inşa edilecek? Konya TOKi projelerinin ihaleleri ne zaman gerçekleştirilecek? İşte merak edilen o soruların yanıtları...

TOKİ'den ucuz konut almak için hesap yapanlara kötü haber geldi! Fiyatlara büyük zam geldi

TOKİ'nin 81 ilde konut projelerine başlayacağının açıklandığı bugünlerde gelen son dakika haberi moralleri bozdu. Geçen ay 8 bin 656 TL olan konutların metrekare fiyatlarında bu ay yüzde yüzün üzerinde artışlar oldu. Bu artışların TOKİ projelerine de yansıyacağı öğrenildi.

TOKİ'den 81 ile yeni konut müjdesi! Bakan Kurum resmen açıkladı! TOKİ başvuruları ne zaman?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum milyonlarca kişinin beklediği müjdeyi vererek, "TOKi ile yakın zamanda yine bir sosyal konut hamlesini 81 ilimizde yapacağız" dedi.

Sancaktepe TOKİ konut başvurusu ne zaman? 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 30 peşinat, 120 ay vade…

Türkiye’de özellikle düşük gelirli ailelere sağladığı ucuz konut imkânı ile dikkat çeken TOKİ, İstanbul’un Sancaktepe ilçesine 2+1 ve 3+1 konut yapacak. 420 konutluk Sancaktepe projesi için başvuru tarihleri açıklandı.

Ofisleri konut şeklinde satanlara Danıştay'dan kötü haber!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Abdullah Tolu, bugünkü köşesinde ofislerin konut olarak satılmasını kaleme aldı. İşte Abdullah Tolu'nun 'Danıştay'dan ofisi konut olarak satanlara kötü haber' başlıklı yazısı...

TOKİ’den ucuz konut ve dükkan fırsatı!

Konut ya da dükkan almak isteyen kişiler için TOKİ’den müjdeli haber ard arda gelmeye başladı. TOKİ alt kazanç grubu aileler için ev ve dükkan satışlarına başladı...

Giresun TOKİ konut inşaatı başladı!

TOKİ; Giresun Dereli'de sel felaketinden büyük zarar gören vatandaşlar için konut inşaat çalışmalarına başladı.

TOKİ'den çekilişsiz kurasız ucuz konut fırsatı!

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Açık satış usulüyle satışa çıkan 400 konut için fiyatlar 120 bin TL'den başlıyor...

TOKİ konut taksitleri ne kadar ertelendi?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, TOKİ’den taksitleri devam eden vatandaşlar için borç erteleme uygulandığını açıkladı. Peki konut taksitleri ne kadar ertelendi?

TOKİ 100 bin konut kuraları nasıl sorgulanır?

Toki 100 bin sosyal konut projesinde binlerce vatandaşın meraklı bekleyişi devam ediyor. 2019 Aralık ayında başlayan başvurular geçtiğimiz ocak ayında bitti. Sonuçların şubat ayında açıklanacağı bilgisi, TOKİ 100 bin konut kuraları nasıl sorgulanır sorusunu gündeme getirdi...

TOKİ 100 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ sosyal konut projesi için başvurular 16 Aralık 2019'da başladı, 15 Ocak 2020'de sona erecek… Toki 100 bin konut projesi kuraları ne zaman çekilecek...

Aynı evde ikamet edenler TOKİ konut satışları için başvuru yapabilir mi?

TOKİ alt ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmaya devam ediyor. Kurum bu kapsamda bu ay 1.697 konutu hak sahiplerine teslim edecek. Peki aynı evde ikamet edenler TOKİ konut satışları için başvuru yapabilir mi?

toki konut haber Haberi

toki konut haber

Türkiye’de konut piyasasında görülen yüksek konut fiyatlarına çözüm planları TOKİ’den geliyor.

Kiracıların ev sahibi olabilmesi için ucuz konut üretilmesi gerekiyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, bu ihtiyaca cevap verebilmek için hazine arazilerinin uygun fiyatla halka ve yatırımcıya satılacağını duyurmuştu.

TOKİ tarafından 29-30 Haziran’da gerçekleştirilecek arazi satışlarında ÜFE oranı altı aylık dönem için en yüksek yüzde 12,5 olarak belirlendi.

Açık artırmadan elde edilecek gelirler Kentsel Dönüşüm ve Konut Projelerine kaynak olarak aktarılacak.

Açık artırma ihalesi Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi, İstanbul’da TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Açık artırmaya online olarak da katılmak mümkün olacak.

27 İLDE 349 ARSA SATIŞA ÇIKIYOR

TOKİ’nin gerçekleştireceği açık artırmada; İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir, Uşak'taki arsaların satışı 29 Haziran'da; Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa,...