06 / 07 / 2022

toki konut projesi

toki konut projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki, vatandaşların konut ihtiyacını karşılamaya yönelik projeler gerçekleştiren KİPTAŞ, şehirdeki kiralık ve satılık konut sorununu kökten çözecek bir projeyi açıkladı. İşte 'İstanbul için en çılgın proje'nin detayları...

Konutta fiyat indirimi için düğmeye basıldı! O projenin tarihi belli oldu Cumhurbaşkanı açıklayacak

Hükümet konut piyasasında aşırı artan fiyatları yakından incelediğini açıklamıştı. Yüksek kiraların önüne geçmek için çalışma başlatıldı. Çalışmanın son düzenlemeleri yapıldı. Konutta yüksek kira artışlarını düzenleyen proje Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

TOKİ'den yüzde 30 indirimli sıfır ev fırsatı! İl il başvurular başlıyor

TOKİ 81 ilde indirimli konut projeleri için düğmeye bastı. TOKİ, yapacağı konut projeleri için büyükşehir belediyeleri ile temasa geçmeye başladı. İlk olarak Adana'nın Yüreğir ilçesinde belediye arsası 1 TL iz bedeli ile TOKİ Başkanlığına devredildi.

Evi olmayanlara müjde! Devlet 20 bin TL peşinat, 988 TL taksitle 3+1 sıfır daire satıyor…

Dar gelirli vatandaşlara müjde. Devlet, TOKİ aracılığıyla dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. 998 TL taksit ve 20 bin TL peşinat ile 3+1 sıfır daire almak mümkün! İşte detaylar…

TOKİ, Şırnak'ta 11 bin 111 konutun inşaatını tamamladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak Valiliği önünde düzenlenen Toplu Açılışı Töreni'nde yaptığı konuşmada, TOKİ aracılığıyla Şırnak'ta bugüne kadar 11 bin 111 konut inşaatının tamamlandığını açıkladı.

Vatandaşlar 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi için TOKİ'yi soru yağmuruna tuttu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın sosyal medya hesaplarına geçen yıl gelen sorulardan en çok merak edilen konu 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi oldu.

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuruları başladı mı?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi 2021 yılında vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki herkesi ev sahibi yapacak TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde başvurular başladı mı? İşte tüm merak edilenler...

TOKİ'nin '100 bin Sosyal Konut Projesi'nde hak sahipleri belirlendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nin kura çekimleri tamamanarak projedeki hak sahipleri belirlendi.

TOKİ'nin 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'nde kuralar ertelendi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'nde kura çekilişlerini erteledi.

TOKİ Kocaeli Gebze 100 bin konut projesi sahiplerini buldu!

TOKİ tarafından 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Kocaeli Gebze'de hayata geçirilecek olan 250 konutun hak sahipleri belirlendi.

TOKİ'den Elazığ'a 10 bin kalıcı konut projesi!

Elazığ'da depremin yaraları siliniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ 10 bin kalıcı konut projesi için çalışmalara başladı.

Diyanet'ten TOKİ Sosyal Konut Projesi'yle ilgili faiz açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) sosyal konut projesi ile ilgili görüşünün ardından bazı medya organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı...

TOKİ 100 Bin Konut Projesi'nde ödemeler katılım bankaları aracılığıyla da yapılabilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) "100 Bin Sosyal Konut Projesi"nde ödemeler katılım bankaları aracılığıyla da yapılabilecek.

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kuraları ne zaman çekilecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 2020 yılında inşa edeceği 100 bin sosyal konut projesi için başvuru süresi yarın sona eriyor... Peki TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

İlahiyatçılar yüzde 0.49 faizli TOKİ 100 bin konut projesi için ne diyor?

İlahiyatçılar, yüzde 49 faiz oranı uygulanacak TOKİ'nin 100 bin konut projesi için değerlendirmelerde bulundu.

TOKİ 100 bin konut projesi kuraları ne zaman çekilecek?

Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan uygun ödeme koşullarına sahip ve fiyatlarına sahip TOKİ 100 bin konut projesinin kura çekilişinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Peki TOKİ 100 bin konut projesi kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ sosyal konut projesi 2019-2020!

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları 16 Aralık'ta başlıyor. 2+1 ve 3+1 dairelerin yer alacağı projeler Türkiye'nin 81 ilinde inşa edilecek. Peki başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte tüm detaylarıyla TOKİ sosyal konut projesi 2019-2020...

TOKİ Ankara ucuz konut projesi 2020!

TOKİ Ankara ucuz konut 2020 başvuruları ne zaman? TOKİ Ankara ucuz konut 2020 başvuru şartları neler? TOKİ 2020 Ankara ucuz konut fiyatları ne kadar? İşte TOKİ Ankara ucuz konut projesi 2020 detayları...

toki konut projesi Haberi

toki konut projesi

Konut kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan düzenleme resmen yasalaşarak yürürlüğe girdi.

Düzenlemeye göre; 1 Temmuz 2023'e kadar yenilenecek konut kira sözleşmelerinde artış bir önceki kiranın yüzde 25'ini geçemeyecek. 

Okulların sonbaharda yeniden açılacak olmasıyla İstanbul başta şehirlerdeki nüfus hareketlerinin daha da yoğunlaşacağı öğrencilerin de piyasada konut talebi oluşturmasıyla yetersiz arzın konut fiyatlarını iyice artıracağı öngörülüyor.

Konut krizinin en çok hissedildiği illerin başında İstanbul geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt şehirdeki konut sorununa çare olabilecek bir öneriyi gündeme getirdi.

Gelin Ali Kurt'un önerisine geçmeen önce İstanbul ve Türkiye genelinde konut sektöründe neler oluyor ona bir bakalım.

Yılın ilk çeyreğinde konut satışları, bir önceki çeyreğe göre yaklaşık yüzde 21,6 oranında bir artışla 320 bin 63’ e ulaştı. Aylara bakıldığında Mart ayı 134...