türkiye yabancı turist

türkiye yabancı turist

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre, Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turist sayısı yılın ilk 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.57 artışla 33 milyon 528 bin kişiye yükseldi.

Yabancı turist sayısı yüzde 10,68 arttı!

Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı ocak-temmuz döneminde, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 10,68 artarak, 19 milyon 143 bin 152 oldu. 10,25 milyon turist Avrupa’dan, 4,79 milyon turistin Bağımsız Devlet Topluluğu ülkelerinden geldi...

Yabancı turistler Türkiye'de paket turlarını tercih etti!

Geçen yıl ile bu yılın ilk çeyreğinde ferdi seyahatler küçülürken, paket tur satışları arttı.Turizmde geçen yıl sağlanan artışın yüzde 68'i paket turlardan elde edilirken, bu yılın ilk çeyreğinde paket turlarla Türkiye'ye girişte yüzde 11,2 artış görüldü.

Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısı arttı!

Türkiye'ye geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,93 artarak 4 milyon 74 bin 26 kişi giriş yaptı.Yılın ilk altı ayında yüzde 14,35 artışla 14 milyon 549 bin 641 yabancı turist ziyarete geldi...

Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısı yüzde 14,35 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumunca hazırlanan "Giriş-Çıkış Yapan Yabancı ve Vatandaşlar" istatistikine göre, Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısı hem haziran hem de ocak-haziran döneminde yüzde 14,35 arttı...

Bodrum sahilleri yabancı turistlere kaldı!

Ramazan ayının başlamasıyla Bodrum'da sahillerde genellikle yabancı turistler görülüyor...

Yabancı turistin erken rezervasyon talebinde artış yaşandı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özaslan: Kapasitenin yüzde 60'lık kısmı,erken rezervasyon sistemiyle dolu durumda. Önümüzdeki dönem içinde yüzde 30-40'lık bölümün son dakika satışları, diğer olağan satışlarla doldurulması bekleniyor" dedi...

Türkiye yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi oldu! 

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye'de yabancı yatırımcıların gayrimenkul almaları hakkında açıklamalarda bulundu. Nebati, Türkiye'nin yabancı yatırımcıların gözdesi olduğunu belirtti...

Türkiye yabancı yatırımcılar için güvenli liman! 

Küresel güçler tarafından Türkiye’ye yapılan ekonomik saldırılara rağmen Türkiye yabancı yatırımcılar için güvenli liman oldu.

Türkiye yabancı gayrimenkul yatırımları için gözde ülke!

TÜİK 2019 Mart konut satış istatistiklerini değerlendiren Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasanoğlu, "Türkiye yabancı yatırımcılar için gözde bir ülke olmaya devam ediyor. Yabancılar hem oturmak hem de yatırım için ülkemizden ev almaya devam ediyor." dedi...

Oteller doldu, yabancı turist kiralık eve yöneldi!

Bu yıl içerisinde 50 milyon yabancı turist hedefleyen Türkiye’de oteller neredeyse doldu. Yabancı turist fiyat avantajı ve kolay ulaşımıyla öne çıkan kiralık dairelere yöneldi.

Yabancı konut alıcıları Türkiye'ye akıyor!

Kur ve faizle ekonomik darbe yapmaya çalışanlara karşı dimdik ayakta duran Türkiye, yabancı yatırımcıların gözdesi oldu..

Türkiye neden yabancı yatırımcı için cazip bir ülke?

MIPIM Fuarı’nda “Neden Türkiye Yabancı Yatırımcı İçin Cazip Bir Ülke?” panelinde konuşan EVA Gayrimenkul Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, yaptığı sunumda verilerle Türkiye gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.

Türkiye, yabancı gayrimenkul yatırımcıları için cazibe merkezi!

Ortadoğu, Körfez ve AB ülkelerinden gelen yatırımcılar, Evkalade tarafından Türkiye’nin önde gelen iş ve yaşam projelerinin sergilendiği CNR Expo Emlak Fuarı’nda ağırlandı. Yabancı yatırımcılar, ağırlıklı olarak rezidans ve ticari projelere ilgi gösterdi.

Türkiye yabancı yatırımcı için cazibesini kaybetmedi!

TABA AmCham Başkanı Bora Gürçay, yabancı yatırımcı için Türkiye'de tüm koşulların uygun olduğunu ve ülkenin cazibesini kaybetmediğini bildirdi.

Türkiye'ye Eylül ayında 2 milyon 855 bin turist geldi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, Eylül ayında Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 33 düşüşle 2 milyon 855 bin kişiye geriledi.

Nisan ayında yabancı turist sayısı azaldı!

Türkiye'yi nisanda ziyaret eden yabancı sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 28,07 düşüşle 1 milyon 753 bin 45 olarak gerçekleşti.

Türkiye'de 2 bin 111 otel satışa çıkarıldı!

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin araştırmasına göre Türkiye'ye turist göndermeyen Rusya'nın bu hamlesinin yanı sıra yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle 2 bin 111 turizm işletmesi satışa çıkarıldı

Türkiye yabancı yatırımcı için tanıtılacak!

Yabancı sermayenin Türkiye'ye çekilmesi için büyük bir tanıtım hamlesi başlatılacak. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yurtdışına ekipler gönderileceğini söyledi.

Muğla'da yabancı turist sayısı düştü!

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları, Muğla'nın bu yılki turizm sezonunu yabancı ziyaretçide yüzde 6 düşüş, yerli turistte ise yüzde 17'lik artışla kapattığını bildirdi.

türkiye yabancı turist

türkiye yabancı turist türkiye yabancı turist
Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turist sayısı yılın ilk 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.57 artışla 33 milyon 528 bin kişiye yükseldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre, yabancı ziyaretçi sayısı ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1.09 artışla 3 milyon 440 bin kişi oldu. İlk sırada Almanya yer alırken bunu Rusya ve İngiltere takip etti. Ukrayna pazarında yaşanan yüzde 20'lik kaybı ise yüzde 150 oranında artan İran pazarı ikame etti. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, 2014 yılı başında yüzde 5 ile 8 arası bir büyüme öngördüklerini belirterek, "Eğer Rusya- Ukrayna arasında gerginlik olmasaydı bu oran yüzde 8'i bulurdu" dedi. İran pazarında çok ciddi bir büyüme yakalandığını vurgulayan Ayık, Ukrayna'daki kaybın İran'la kapatıldığını sözlerine...