Türkiye yatırımda ilk sırada

Türkiye yatırımda ilk sırada

Büyüyen İslami Pazarlar Yatırım Görünümü Raporu'na göre yatırım açısından Türkiye ilk sırada. Önemli sektörler ise enerji, tarım, gıda, elektronik, turizm, ulaştırma ve metal.

Türkiye'nin ilk su ürünleri organize sanayi bölgesi İzmir'de kurulacak!

Türkiye'de ilk kurulacak Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesinde balık işleme, paketleme tesisleri, soğuk hava depoları, ağ bakım ve yıkama tesisleri, strafor tesisleri, yem tesisleri gibi sektörle ilgili tüm tesisler, bir arada olacak...

Türkiye'nin ilk su ürünleri organize bölgesi İzmir'de kuruluyor!

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye'nin ilk su ürünleri organize bölgesini kurmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Türkiye'nin ilk su ürünleri organize bölgesi İzmir'de kurulacak.

Tosyalı Holding Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili özel çelik tesisini kuruyor!

Tosyalı Holding, şimdi de Japon ortağı ile birlikte Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili çelik tesisinin temelini atmaya hazırlanıyor. Tesiste Apple gibi teknoloji devlerinin telefonlarda ve tabletlerde kullandığı hassas çelik plakalar da üretilecek,

Hassas Çelik Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili çelik tesisinin temelini atıyor!

Yassı çelik üretiminde ilk yerli özel sektör üreticisi Tosyalı Holding, şimdi de Japon ortağı ile birlikte Türkiye’nin ilk yüksek teknolojili çelik tesisinin temelini atmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin ilk hokey sahası Osmaniye’ye yapılıyor!

Türkiye’nin ilk hokey sahası Osmaniye’ye yapılıyor. Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı'nın yaptırdığı sahanın yıl sonuna tamamlanması hedefleniyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir konu ile ilgili açıklama yaptı.

Assa Abloy, Türkiye’deki ilk showroomunu açtı!

Kapı açma çözümlerinde dünya lideri konumunda bulunan ASSA ABLOY, Türkiye’ deki ilk showroomunu İstanbul’da açtı. Merkezin açılışına ASSA ABLOY EMEA Başkanı Tzachi Wiesenfeld de katıldı.

Vodafone Arena Türkiye’nin ilk çevreci stadı!

Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, Türkiye’nin ilk yeşil stadyumu Vodafone Arena Stadı ve Beşiktaş’ın sürdürülebilirlik öyküsünü anlattı.Vodafone Arena Türkiye’nin ilk çevreci stadı olacak.

İzmir Kent Konseyi, Türkiye’de ilk kez Otomobilsiz Kentler Gününü kutladı!

İzmir Kent Konseyi, Türkiye’ de ilk kez ‘ Otomobilsiz Kentler Günü ’ kutladı. Etkinlik çerçevesinde Alsancak’ taki Plevne Bulvarı bir günlüğüne motorlu araç trafiğine kapatıldı...

Türkiye'nin ilk gıda organize sanayi bölgesi Kandıra'da kuruluyor!

Uzun süredir üzerinde çalışılan gıda merkezi için düğmeye basıldı. 7 bin kişilik yeni istihdam sağlayacak Türkiye'nin ilk gıda organize sanayi bölgesinde (OSB) altyapı çalışmaları süreci başlıyor...

Recep Altepe, Türkiye’nin ilk metro vagonlarını inceledi!

Türkiye’nin ilk yerli tramvayını üreterek tarihe geçen Bursa, metro vagonlarını da sürece dahil etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin ilk metro vagonlarını inceledi.

Topaloğlu İnşaat Türkiye'nin ilk sağlık binasını yaptı!

Bölgedeki ihtiyaçları gören Topaloğlu İnşaat, Sağlık Bakanlığı ' nın istediği kriterlere uygun olarak doktor muayenehaneleri ve diğer sağlık sektörü için Türkiye'nin ilk sağlık binasını yaptı...

Türkiye'nin ilk sağlıklı binası: Vital Fulya!

Nişantaşı bölgesinde 40 yıla yakın bir zamandır çok sayıda konut, iş hanı, otel gibi projeler yapan Topaloğlu İnşaat, Beşiktaş Fulya’da Türkiye Vital Fulya adıyla Türkiye’nin ilk sağlık binasını hayata geçirdi.

Vital Fulya Türkiye'nin ilk sağlıklı binası olma özelliğini taşıyor!

Nişantaşı bölgesinde 40 yıla yakın bir zamandır çok sayıda konut, iş hanı, otel gibi projeler yapan Topaloğlu İnşaat, Beşiktaş Fulya’da Türkiye Vital Fulya adıyla Türkiye’nin ilk sağlık binasını hayata geçirdi.

Türkiye yatırımda ilk sırada Haberi

Türkiye yatırımda ilk sırada

Türkiye, İslami pazarların en cazip yatırım merkezlerinden İslam ülkeleri içinde yatırım çekme potansiyeli en yüksek olan ülkelerden biri olarak Türkiye gösterildi. 2013'te 820 milyar dolarlık milli gelire ulaşarak, 870 milyar dolarlık Endonezya'nın ardından İslam dünyasının ikinci büyük ekonomisi olan Türkiye 2013'te 13 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım çekerek İslam ülkeleri arasında 2. sıraya yerleşti ve Büyüyen İslami Pazarlar Yatırım Endeksi'nde ilk 10 içerisinde yer aldı.   Veri sağlayıcısı Thomson Reuters ve İslami Pazarlar odaklı araştırma ve danışmanlık firması Dinar Standard ortaklığında hazırlanan, "Büyüyen İslami Pazarlar Yatırım Görünüm Raporu 2015", Bahreyn'de düzenlenen "Küresel İslami Yatırım Yolları 2015" konferansında açıklandı. Rapora göre Türkiye, 2013'te 820 milyar dolarlık milli gelire ulaşarak, 870 milyar dolarlık Endonezya'nın ardından İslam dünyasının ikinci büyük ekonomisi oldu. Türkiye 2013'te 13...