türkmenistan aşkabat havaalanı

türkmenistan aşkabat havaalanı

Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı. 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı...

Altınyıldız Classics Türkmenistan'daki ilk mağazasını hizmete açtı!

Altınyıldız Classics, Türkmenistan'ın Başkenti Aşkabat'ta ilk mağazasını hizmete açtı.

Türkmenistan Türk müteahhitler için dünyadaki en büyük pazar!

Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu yaptığı açıklamada Türkmenistan'ın Türk müteahhitleri için dünyadaki en büyük pazar olduğunu söyledi.

Türkmenistan Milli Cam Kompleksi açıldı!

Endüstriyel tesis inşaatında dünya sıralamasında 22. olan Tepe İnşaat’ın Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta anahtar teslim olarak inşaatını tamamladığı Türkmenistan Milli Cam Kompleksi açıldı.

Polimeks'ten Türkmenistan'a havaalanı ve kompleks projesi!

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek Asya Kapalı Salon Dövüş Sanatları Oyunları'na Türk müteahhitlik firması Polimeks adını yazdırdı. Türkiye’nin birinci inşaat şirketi olan Polimeks, hem Aşkabat Havaalanı hem de Olimpiyat kompleksine imza attı.

Aşkabat Havalimanı açıldı!

Uygulama projesi ve iç mekan tasarımı Tekeli-Sisa Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Aşkabat Uluslararası Havalimanı, Türkmenistan’ın hızla artan yerli ve yabancı yolcu trafiğini karşılamak üzere inşa edildi.

Aşkabat Uluslararası Havalimanı 2.2 milyar dolara mal oldu!

Türkiye’nin en büyük yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden biri olan Polimeks’in, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yapımını üstlendiği Aşkabat Uluslararası Havalimanı 2.250 milyar dolara mal oldu.

Türkmenistan Aşkabat Uluslararası Havalimanı açıldı!

Türkmenistan Aşkabat Uluslararası Havalimanı, başkentte Berdimuhamedov'un ev sahipliğinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Aşkabat Uluslararası Havalimanı hizmete açıldı!

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yapımını üstlendiği Aşkabat Uluslararası Havalimanı, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedow’un ev sahipliğinde düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Aşkabat Uluslararası Havaalanı'nda şilte gabion ve geotekstil kullanıldı!

Türkmenistan’ın hızla artan yerli ve yabancı yolcu trafiğine cevap verebilmek için mevcut havaalanı tesislerinin yerine inşa edilen Aşkabat Uluslararası Havaalanı’nın drenaj kanallarında çok özel bir proje gerçekleştirildi.

Yataş'a Aşkabat Türk İhraç Ürünleri Fuarı'ndan ödül!

Yataş Grup, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta gerçekleştirilen "Türk İhraç Ürünleri Fuarı"nda yeni tasarımlardan oluşan ürünlerini tanıttı. Fuar kapsamında Yataş standı "En Güzel Stant" kategorisinde ödüle layık bulundu.

Mustafa Elitaş Türkmenistan'daki projeleri inceleyecek!

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, yarın Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ı ziyaret edecek. Elitaş, Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türkmenistan'da faaliyet gösteren Türk müteahhit ve yatırımcılarının tesis ve projelerini inceleyecek.

Pakpen, Türkmenistan'da Expobuild fuarına katıldı!

Yapı malzemeleri sektörünün lider şirketlerinden Pakpen 17-19 Haziran tarihlerinde Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenen altıncı kez katıldıkları Türk inşaat malzemeleri fuarı Expobuild’e katıldı.

Esenboğa'dan Aşkabat seferleri başladı!

Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkmenistan Havayolları'nın Aşkabat seferlerine ev sahipliği yapmaya başladı. Türkmenistan Havayolları'nın Aşkabat'a düzenlediği ilk sefer gerçekleşti. Türkmenistan'da öğrenim gören öğrenciler için büyük önem arz ediyor.

türkmenistan aşkabat havaalanı

türkmenistan aşkabat havaalanı türkmenistan aşkabat havaalanı


Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı.Toplam 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı. 14 bin metrekare alana inşa edilen 2. yolcu terminali saatte bin 200 yolcuya hizmet verecek. Söz konusu terminalde iç hat, CIP, dış hat seferleri yapılacak. Törende kısa bir konuşma yapan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, yürüttükleri açık kapılar siyaseti çerçevesinde ticari ve ekonomik ilişkilere daha fazla önem verdiklerini söyledi. Ülkesinde sivil havacılık sektörünün kalkınması için 2012-2030 yılları kapsayan bir kalkınma programının hazırlandığını söyleyen Berdimuhamedov, bu kapsamda yapımına başlanan Aşkabat Uluslararası Havaalanı projesinin iki etapta inşa edileceğini kaydetti. Türkmen lider, yeni havaalanının ana terminalinin yapımına kadar 2. terminalin yolculara hizmet edeceğini belirtti....