türkmenistan polimeks havaalanı açılış

türkmenistan polimeks havaalanı açılış

Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı. 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı...

Polimeks'ten Türkmenistan'a havaalanı ve kompleks projesi!

Türkmenistan’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek Asya Kapalı Salon Dövüş Sanatları Oyunları'na Türk müteahhitlik firması Polimeks adını yazdırdı. Türkiye’nin birinci inşaat şirketi olan Polimeks, hem Aşkabat Havaalanı hem de Olimpiyat kompleksine imza attı.

Aşkabat Uluslararası Havaalanı'nda şilte gabion ve geotekstil kullanıldı!

Türkmenistan’ın hızla artan yerli ve yabancı yolcu trafiğine cevap verebilmek için mevcut havaalanı tesislerinin yerine inşa edilen Aşkabat Uluslararası Havaalanı’nın drenaj kanallarında çok özel bir proje gerçekleştirildi.

Polimeks, Awaza Kongre Merkezi’ni açtı!

Yurtiçi ve yurtdışında önemli projelere imza atan, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Polimeks, 2012’de Türkmenistan’ın Awaza Bölgesi’nde inşaatına başladığı Awaza Kongre Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. İşte ayrıntılar...

Türkmenistan Awaza Kongre Merkezi'nin inşaatı tamamlandı!

Polimeks, Kasım 2012'de Türkmenistan'ın Awaza Bölgesi'nde inşaatına başladığı Awaza Kongre Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Hazar Denizi'nin dalgalarından ilham alarak inşa edilen Awaza Kongre Merkezi 197 milyon dolar proje değerine sahip.

Polimeks, Awaza Kongre Merkezi'nin inşaatını tamamladı!

Polimeks, Awaza Kongre Merkezi’nin inşaatını tamamladı. 197 milyon dolar yatırım değerine sahip yapıya Türkmenistan Devlet Başkanı’nın fikri doğrultusunda 5.25 metre eninde ve 31.5 metre uzunluğunda zemin akvaryumu da yapıldı.

Polimeks'ten Türkmenistan'a dev spor kompleksi!

Aşkabat'ta Türk firması Polimeks'in inşaa ettiği dev Olimpiyat Parkı için Türkmenistan 5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Olimpiyat için planlanan tesisler, 2017 Asya Salon ve Savaş Sanatları Oyunları'nın ev sahibi olacak.

Polimeks Türkmenistan'da dev spor kompleksi inşa ediyor!

2017 Asya Salon ve Savaş Sanatları Oyunları’na ev sahipliği yapacak Türkmenistan’da dev bir spor kompleksi yükseliyor. 5 milyar dolar bütçe ayrılan tesisleri, Türk şirketi Polimeks inşaa ediyor.

Polimeks'ten Aşkabat'a 5 milyar dolarlık olimpik köy!

2017 Asya Salon ve Savaş Sanatları Oyunları’na ev sahipliği yapacak Türkmenistan’da dev bir spor kompleksi yükseliyor. 5 milyar dolar bütçe ayrılan tesisleri, Türk şirketi Polimeks inşaa ediyor.

Türkmenistan Olimpiyat Kompleksi'ni Polimeks inşa edecek!

Gelişen Türkmenistan’ın gurur projesi olan Olimpiyat Kompleksi, 8 bini Türk, toplam 24 bin çalışanının alın teriyle 2016 yılında tamamlanacak. Kompleksi Türk İnşaat firması Polimeks inşa edecek...

Yadigarlık Parkı Türkmenistan'ın tarihi anıtlarına ev sahipliği yapacak!

Türkiye’nin en büyük yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks tarafından inşaatı gerçekleştirilen ve Türkmenistan tarihine iz bırakmış olayları simgeleyen, kültürel değerlerini ortaya koyan anıtların sergilendiği “Yadigarlık Parkı” açıldı.

Hazar kıyısındaki Yelken Otel Polimeks imzası taşıyor!

Şelale Kadak Sabah Gazetesi ' ndeki bugün ki köşesinde Türkmenistan'da yapılan yatırımlara yer verdi. Yelken Oteli ' ni yapan da yine bir Türk şirketi olan Polimeks...

Polimeks butik otel işini dünyaya açacak!

Türkmenistan'daki işlerinin büyüklüğü 8 milyar doları aşan Polimeks , yatırımcısı olduğu Rixos Eskişehir'i hizmete soktu.Şirket Alaçatı'daki Alavya markalı butik oteli ise zincir haline getirerek yurtdışına da açacak.

Türkmenistan'da en büyük havaalanı hizmete açıldı!

Türkmenistan'da en büyük hava alanı hizmete açıldı. Toplam 2 milyar 253 milyon dolara mal olan hava alanı Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangııli Berdimuhamedov tarafından hizmete açıldı.

türkmenistan polimeks havaalanı açılış

türkmenistan polimeks havaalanı açılış türkmenistan polimeks havaalanı açılış


Türk şirketi Polimeks tarafından başkent Aşkabat'ta inşaa edilen Türkmenistan'ın en büyük havaalanı törenle hizmete açıldı.Toplam 2 milyar 253 milyon dolara mal olan havaalanı, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından açıldı. 14 bin metrekare alana inşa edilen 2. yolcu terminali saatte bin 200 yolcuya hizmet verecek. Söz konusu terminalde iç hat, CIP, dış hat seferleri yapılacak. Törende kısa bir konuşma yapan Devlet Başkanı Berdimuhamedov, yürüttükleri açık kapılar siyaseti çerçevesinde ticari ve ekonomik ilişkilere daha fazla önem verdiklerini söyledi. Ülkesinde sivil havacılık sektörünün kalkınması için 2012-2030 yılları kapsayan bir kalkınma programının hazırlandığını söyleyen Berdimuhamedov, bu kapsamda yapımına başlanan Aşkabat Uluslararası Havaalanı projesinin iki etapta inşa edileceğini kaydetti. Türkmen lider, yeni havaalanının ana terminalinin yapımına kadar 2. terminalin yolculara hizmet edeceğini belirtti....