uzay enerji santral

uzay enerji santral

Uzay Enerji, Kanal İstanbul ve çevresindeki 500 bin konutluk yeni şehrin elektrik ihtiyacını karşılamak için 1 milyar dolarlık doğalgaz elektrik santrali kuracak...

KTÜ projesiyle evler santral haline dönüştürülecek!

KTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünce yürütülen TÜBİTAK destekli "Güneş Enerjisinden Beslenen Ev ve Şebekelerde Enerji Verimliliğinin Arttırılması" konulu AR-GE projesiyle evlerin elektrik üreten küçük birer santral haline dönüştürülmesi hedefleniyor.

Amasra Termik Santral projesi 11 bin kişiyi iş sahibi yapacak!

Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra'ya ilk termik santral projesini yapmaya hazırlanan şirketten yapılan açıklamada, çevreye, doğaya ve insan sağlığına duyarlı bir enerji santrali inşa edileceği belirtildi.

İran'da nükleer santral inşaatı başlıyor!

İRAN, Rusya'nın işbirliği ile ikinci nükleer enerji santrali yapacak. Yapılacak santral inşaatına 2018'de başlanılması ve 10 yıl içinde aktif olmasının bekleniyor.

Türkiye 3. santral için Çin ile işbirliğine gidiyor!

Nükleer santralde ağı genişletmeyi hedefleyen Türkiye, üçüncü santral için adım adım Çin’le işbirliğine gidiyor. Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın haziran sonunda Çin’de imzaladığı işbirliği anlaşması TBMM’de kabul edildi.

5 ilde santral ve enerji nakil hatları için acele kamulaştırma!

Sakarya, Siirt, Trabzon ve İzmir illerinde tesis edilecek Santraller ile Antalya ilinde tesis edilecek Trafo Merkezi ve Enerji Nakil Hattının yapımı amacıyla bazı taşınmazların acele kamulaştırılması hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Çeşme’de rüzgar enerji santrali kuruluyor!

İzmir Çeşme’de sit alanı içerisinde kurulmak istenen rüzgar enerji santrali için mahkemenin verdiği “yürütmeyi durdurma” kararı ve alınan “ÇED gerekli değildir” raporunu iptal etmesine rağmen, santral kurulumu için bölgedeki ağaçlar söküldü. Bu duruma bölge halkı ve ekolojistler tepki gösterdi.

Türk enerji şirketleri İran’da santral yapacak!

Huşeng Felahetiyan, İran’a yönelik ambargoların kaldırılmasının ardından Türk enerji sektöründen İran’a yoğun ilgi olduğunu söylerken, “Önümüzdeki günlerde İran’da 5 bin megavatlık santral yapılması için anlaşma imzalayacaklarını söyledi.

Çin, Türkiye'deki nükleer santral ihalesine katılacak mı?

Türkiye'nin 3. santral ihalesine Çin şirketinin de katılacağı konuşuluyor. Çin Devlet Nükleer Enerji Teknolojisi ve ABD merkezli Westinghouse Electric, Türkiye'nin 3. nükleer santralini kurmak için açılacak ihalede teklif verecek olası ülkeler arasında.

4 ilde enerji nakil hattı ve santral yapımı için acele kamulaştırma!

Kayseri, Bilecik ve Gümüşhane illerinde tesis edilecek santraller ile Sinop ilinde tesis edilecek enerji nakil hattının yapımı amacıyla bazı taşınmazların acele kamulaştırılması hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Çin, denize yüzer nükleer santral inşa edecek!

Çin açık denizde "yüzer" nükleer santral inşa edebileceğini duyurdu. Deniz kaynaklarından azami derecede faydalanmak istediğini açıklayan Çin, "güvenli ve barışçıl" yollardan nükleer enerji kapasitesini artırmak istediğini belirtiyor.

En büyük nükleer santral kapasitesi Çİn'den!

Çin Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Nur Bekri, ''Çin, inşa aşamasında olan nükleer santral kapasitesinde dünyada en büyük" dedi. Çin, Kurulu nükleer enerji kapasitesinde ise dünyada beşinci sırada bulunuyor.

Amasya'da santral alanı için hazırlanan imar planı kabul edildi!

Asmaya Merkez ilçe Keçili köyü sınırları içerisinde regülatör yapısının Albayrak ve Yeşildere köyleri arasında kalan alanlarda Enerji Üretim Alanı (Santral Alanı) amaçlı hazırlanan nazım ve uygulama imar planın kabulüne karar verildi.

İğneada bölgesine yapılacak nükleer santral tepki topladı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun’un, Türkiye’nin üçüncü nükleer santral için doğa harikası İğneada’yı işaret etmesi çevreciler arasında büyük tepkiye yol açtı.

uzay enerji santral

uzay enerji santral uzay enerji santral

Çılgın proje Kanal İstanbul için ilk yatırım Uzay Enerji'den geldi. Kanal İstanbul ve çevresinde inşa edilecek 500 bin konutluk yeni şehrin elektrik ihtiyacını karşılamak için kurulan Uzay Enerji şirketi, 1 milyar dolar yatırımlar doğalgaz elektrik santrali kuracak. 2014 yılında yatırım aşamasına geçilecek santralin yapımı 2 yıl içinde tamamlanacak. Santral yıllık 1,200 megavat elektrik...