07 / 07 / 2022

vitra mimarlık dizisi sergisi

vitra mimarlık dizisi sergisi

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (TSMD) işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin 4. sergisi “Dikkat! Kaygan Zemin” , İstanbul’un ardından Ankara’daki izleyicilerle buluşacak.

İstanbul Mimarlık Festivali başladı!  

The Circle ve Binat İletişim Danışmanlık'ın ortaklığında, Vitra'nın ana sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Mimarlık Festivali önceki gün başladı. Festival 11 Aralık'a kadar devam edecek. 

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin bu yılki teması konut!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Esin Tümer bugünkü yazısında Cem Sorguç'un üstlendiği VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'ni üstlendi. Tümer, VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin bu yılki temasının konut olduğunu belirtti.

VitrA Ankara'da 'Dikkat! Kaygan Zemin' sergisi açtı!

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) iş birliğiyle gerçekleştirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin 4. sergisi "Dikkat! Kaygan Zemin" İstanbul'un ardından Ankara'daki ziyaretçileriyle buluştu.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi 4. sergisi 13 Kasım'da Ankara'da!

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (TSMD) işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin 4. sergisi “Dikkat! Kaygan Zemin” , İstanbul’un ardından Ankara’daki izleyicilerle buluşacak.

VitrA kültür yapıları için tasarlanan mimari projeleri inceliyor!

Son yıllarda yapılan çok amaçlı kongre merkezleri kültürel yapı sayılabilir mi? VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin dördüncü kitabı ‘Kültür Yapıları’ sayıyor..

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin Kültür Yapıları kitabı yayınlandı!

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin 4 yıl önce başlattığı “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi” kapsamında yayınlanan “Kültür Yapıları” başlıklı 4. kitap, kültür yapıları için tasarlanmış mimari projelerin dikkat çeken örneklerini bir araya getiriyor.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi 4. sergisi İstanbul Modern’de açıldı!

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin iş birliğiyle gerçekleştirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin 4. sergisi, 26 Mart’ta İstanbul Modern’de açıldı. Sergi 31 Mayıs’a kadar izlenebilecek.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin 4. kitabı için başvurular başladı!

Farklı yapı türlerini eksen alarak, Türkiye çağdaş mimarlık ortamını belgelemeyi, tartışmayı ve yeni çalışmalar için zemin oluşturmayı hedefleyen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin 4. kitabı için çalışmalar başladı...

Venedik Mimarlık Sergisi 7 Haziran-23 Kasım 2014'te!

Arkitera.com yayın ekibi VitrA Türkiye 'nin sponsorluğuyla 14. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali 'ne katılacak. Venedik Mimarlık sergisi 7 Haziran-23 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek...

VitrA Çağdaş Mimarlık sergisi Hayallerden Gerçekler 12 Mart'ta açılıyor!

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin üçüncü sergisi Hayallerden Gerçekler İstanbul Modern'de açılacak. Serginin açılış kokteyli 12 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek...

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi’nin 3. kitabı Eğitim Yapıları yayımlandı!

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin 3 yıl önce başlattığı “ VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi ” kapsamında hazırlanan “ Eğitim Yapıları ” başlıklı 3. kitap yayımlandı.

Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin üçüncü kitabı 22 Ocak'ta tanıtılacak!

Vitra ve Türk Serbest Mimarlar Derneği, Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin üçüncü kitabı Eğitim Yapıları'nın tanıtım gecesi kapsamında, Mimar Dorte Mandrup Mimarlık ve Öğrenmenin Yeni Yolları başlıklı konuşma yapacak...

Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin 2.sergisi 5 Kasım'da başlıyor!

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’ nin işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi” nin ikinci sergisi, 5 Kasım’ da Ankara’daki TSMD Mimarlık Merkezi’nde ziyarete açılıyor...

vitra mimarlık dizisi sergisi Haberi

vitra mimarlık dizisi sergisi

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (TSMD) işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin 4. sergisi “Dikkat! Kaygan Zemin” , İstanbul’un ardından Ankara’daki izleyicilerle buluşacak. TSMD Mimarlık Merkezi’nde 13 Kasım’da açılacak ve küratörlüğünü Yelta Köm’ün yaptığı serginin dikkatkayganzemin.vcmd.com.tr adresindeki blogunda, konuyla ilgili yazılar yayınlanacak. Blogda yer alan küratör Yelta Köm’ün Uğur Tanyeli’yle söyleşisi, Yağmur Yıldırım, Elif Çiğdem Artan ve Gökhan Kodalak’ın yazılarının dışında; Uğur Tanyeli röportajının ikinci bölümü, Selin Biçer ve Görkem Şarkan’ın görüşleri de yer alacak. 


“Dikkat! Kaygan Zemin” sergisinin blogu, sergide ele alınan konuları farklı açılardan tartışmaya açarak, internet ortamında derinleştirmeyi amaçlıyor. Serginin konusu üzerinde tartışma ortamı sağlamak ve sergi sürecini herkesin görebileceği şekilde ortaya koymak amacıyla kurulan blog, etkinliğin sosyal medyada görünen kısmını oluşturuyor. Blogda; videolar, görseller, serginin...