yeni imar alanları

yeni imar alanları

Deprem konusunda, daha doğrusu yapı stoğumuzun yeniden elden geçirilmesi ve binaların dayanıklı hale getirilmesi, kentsel dönüşümlerin bir an önce yapılması gerekiyor.

Bursa'da deprem ve yeni imar alanları!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Mustafa Bozbey, bugünkü yazısında 'Deprem ve yeni imar alanları' konulu yazısını kaleme aldı...

Hüseyin Sözlü: Adana'da yeni imar alanları açmadık!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Yeni imar yoğunlukları vermeden, yeni kooperatifler açmadan, rüşvet dağıtmadan seçime giden yegane belediye başkanıyım" diye açıklama yaptı. 

Isparta'da yeni imar alanları oluşturuldu!

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Yine Emre, Sülübey, Gülcü ve Karaağaç Mahalleleri gibi eski yerleşim yerlerinde yeni imar alanları oluşturuldu.

Isparta'da yeni imar alanları açılıyor!

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yeni sanayi sitesindeki esnaflarla buluştu. Günaydın, ''Isparta’mız büyüdü, yeni imar alanları açılıyor, yeni şehirler kuruluyor'' diye konuştu.

Tokat'ta yeni imar alanları açılacak!

Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, şehrin en önemli probleminin arsa olduğunu vurgulayarak, "Bir çok proje arsa yüzünden gecikebiliyor. Yeni imar alanlarının açılması için yeni dönemde çalışma yapacağız" diye konuştu. 

Yeni imar yönetmeliği yapılara ilişkin hükümler!

Yeni İmar Yönetmeliği kapsamında yapılara ilişkin yeni düzenlemeler yapıldı. Yapılan değişikliklere göre stüdyo dairelerin yapımı yasaklandı. İşte yeni imar yönetmeliği yapılara ilişkin diğer hükümler..

Yeni imar yönetmeliği arsalara ilişkin hükümler!

Yeni imar yönetmeliği ile arsalara ilişkin hükümlerde de düzenlemeler yapılıyor. İşte yeni imar yönetmeliği arsalara ilişkin hükümler..

Yeni imar yönetmeliğinin getirdikleri!

3 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanan Yeni İmar Yönetmeliği 1 Ekim itibari ile yürürlüğe giriyor. Peki, yeni imar yönetmeliğinin getirdikleri neler?

Yeni imar yönetmeliğinde pasaj ve alışveriş merkezleri!

Yeni İmar Yönetmeliği kapsamında pasajlar ve alışveriş merkezleri yeniden düzenleniyor. İşte ticaret bölgelerinde yapılacak pasajlarda uyulması gereken esaslar..

Yeni imar yönetmeliğinde asansör maddeleri!

1 Ekim 2017 itibari ile yürürlüğe girecek Yeni imar yönetmeliği ile binalardaki asansör zorunluluğu değişti mi? Kaç katlı binalarda asansör yapılması zorunlu olacak?

Yeni imar yönetmeliğinde otopark hükümleri!

1 Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe girecek Yeni İmar Yönetmeliği ile otopark alanları yeniden düzenlendi. İşte yeni imar yönetmeliğinde otopark hükümleri..

Yeni imar yönetmeliği ne zaman yürürlüğe girecek?

3 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanan ancak o tarihte yürürlüğe girmeyen Yeni imar yönetmeliği ne zaman yürürlüğe girecek?

Yeni İmar Yönetmeliği 1 ay sonra yürürlükte!

Yeni İmar Yönetmeliği 1 Ekim itibari ile yürürlükte olacak. Peki, bu süreçte mevcut yapı ruhsatı başvuruları ne olacak? Mevcut teşekkül ne olacak? İşte yanıtı..

yeni imar alanları

yeni imar alanları yeni imar alanları

Tuna Gazetesi köşe yazarlarından Hasan Bozbey, bugünkü köşesinde "Deprem ve yeni imar alanları" başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları…

Elazığ’da 6,8 şiddetinde meydana gelen ve 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem hepimizin yüreğini bir kez daha yaktı.

Elazığ depremi ve sonrasında özellikle uzmanların ortaya koyduğu tablo deprem gerçeğini ve şehirlerimizin depreme yeteri kadar hazır olup olmadığı da yeniden tartışılmaya başladı.

Ve önceki gün Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, Bursa, Gemlik, Orhangazi ve İznik’i ürküten açıklamasını yaptı.

Silivri ve Marmara denizinden geçen Güney Marmara fay hattı ve uzantısı olan İznik-Gemlik fay hattı ile ilgili durup düşünmemiz gereken bilgiler veren Engin Er, bu depremin de er yada geç geleceğini ifade etti.

Deprem konusu Türkiye’de her bölgeyi ilgilendiren bir husus.

Çünkü deprem kuşağı ülkesiyiz.

Dolayısıyla deprem...