05 / 07 / 2022

Yenilenebilir enerji nedir

Yenilenebilir enerji nedir

GEÇEN yıl kamu özel işbirliğinde 1.1 milyar dolarlık petrol arama yatın mı yapıldığını belirten Bakan Yıldız, Türkiye Petrolleri'nin Shell ile Batı Karadeniz'deki yeni sondaja bu yılın ilk aylarında başlayacağını aktardı.

Enerji ihtiyacımızın yüzde 100'ü yenilenebilir enerjiden karşılanabilir!

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu - Türkiye Bölümü Başkanı Bayraktar: "Türkiye her yıl 2.5-3 bin megawatlık güç kurabilir. 8 yılda 24 bin megawat olabilir. Nereden bakarsanız bakın 2023'e 23 bin megawat ile ilerleyebiliriz" dedi.

Yenilenebilir enerji üretimi katlanacak!

AA muhabirinin Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) "2014 Dünya Enerji Görünümü" raporundan derlediği bilgilere göre, Yenilenebilir enerjide dünya genelinde 4 bin 810 teravatsaat olan elektrik üretimi, 2040'a kadar 13 bin 230 teravatsaati bulacak.

Türkiye Termik santrallerle yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelecek!

İnşaat ve enerji sektörü için sigorta çözümlerinde uzmanlaşmış, yıllık 3.5 milyar euroluk prim üreten Alman sigorta şirketi VHV, tecrübelerini Türk sigorta sektörüne aktarmayı hedefliyor.

Halil Mazıcıoğlu: Yenilenebilir enerji için babayiğit aranıyor!

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı olan Halil Mazıcıoğlu: "Yenilenebilir enerji için kimin ne yatırımı varsa 24 saat emirlerindeyiz" dedi.

Osman Özberk: Cari açık, yenilenebilir enerjiyle kapatılabilir!

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) Başkan Yardımcısı Özberk: "Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması hem cari açığın azalmasını hem de enerji bağımsızlığımızı elde etmemizi sağlayacaktır"

Enerji Verimliliği Proje Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde, ortaöğretim ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen resim, öykü ve proje yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı

Hüseyin Erkanlı: Tasarruf aidatı yüzde 40 düşürüyor!

Erkanlı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı yenilenebilir enerjiyi ortak alanlarda kullanarak aidatların en az yüzde 40 düşürülebileceğini belirtti. "Sadece aidat değil, cari açık da düşecek" dedi...

Yenilenebilir enerjiye yönelik yatırım artacak!

Elektrik üretiminde kurulu kapasitesini ikiye katlamak isteyen Enerji Bakanlığı yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımların artacağını ifade etti...

Dizel Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Dizel Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sanayi Ticaret Limited Şirketi Pendik'te Necdet Elmas tarafından kuruldu.

Klaus Miller Yenilenebilir Enerji Sistemleri Anonim Şirketi kuruldu!

Klaus Miller Yenilenebilir Enerji Sistemleri Anonim Şirketi Maltepe'de Alirıza Arslan tarafından kuruldu.

Kafkas Yenilenebilir Enerji Mühendislik İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kafkas Yenilenebilir Enerji Mühendislik İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Kartal'da 250 bin TL sermaye bedeli ile Sıtkı Uğurlu tarafından kuruldu.

Mepa Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi kuruldu!

Mepa Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi Ümraniye’de  1 milyon TL sermaye bedeli ile Mehmet Bülbül tarafından kuruldu.

Marınergy Yenilenebilir Enerji İnşaat Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Marınergy Yenilenebilir Enerji İnşaat Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Tuzla'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Mahmut Sami Serin, Tamer Özkan, Aras Marrine Yatırım Holding Anonim Şirketi ve YEO Elektrik Otomasyon Anonim Şirketi ortaklığında kuruldu.

Ortak Yenilenebilir Enerji Sistemleri Mühendislik İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Ltd.Şti. kuruldu!

Ortak Yenilenebilir Enerji Sistemleri Mühendislik İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Ltd.Şti. Maltepe'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Aysun Aksoy tarafından kuruldu.

Yenilenebilir enerjinin kurulu güçteki payı 2019'da yüzde 45,2’ye yükseldi!

Yenilenebilir enerji kaynaklarının 2018'de yüzde 44,7 olan toplam kurulu güçteki payı, 2019'da yüzde 45,2’ye yükseldi.

Yenilenebilir enerjiye nisanda 5 milyar liralık destek!

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere nisanda yaklaşık 5 milyar liralık destek sağlandı.

Soyak Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi kuruldu! 

Soyak Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Can Soyak ve Erkut Soyak ortaklığında kuruldu. 

Yenilenebilir enerjideki artış ekonomiye 100 milyon dolarlık katkı sağladı!

Bakan Yardımcısı Bayraktar, Türkiye'de yenilenebilir enerji kurulu gücü 45 bin megavat olduğunu belirterek, "Yerli ve yenilenebilir kaynaklardaki her bir puanlık yükselmenin ekonomimize katkısı yaklaşık 100 milyon dolar seviyesinde." dedi.

Toyota idari binalarında 'Yenilenebilir Enerji' kullanacak!

Toyota, yenilenebilir kaynaklar kullanımında araştırma ve geliştirme faaliyetlerini hızla sürdürüyor. Orhanlı’da bulunan Yedek Parça ve Eğitim Merkezi’nde yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılacak.

Solar Tekno Yenilenebilir Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Solar Tekno Yenilenebilir Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin merkez nakli bugün Esenler'de 50 bin TL'ye yapıldı.

'AVM'lerde yenilenebilir enerji kullanılsın' önerisi!

Antalya Kent Konseyi tarafından hazırlanan "2019 Yerel Seçimlerinde Kentin Öncelikleri" raporu yayımlandı. Raporda, AVM'lere yapı izni verilirken kullanacakları enerjinin bir kısmının yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanması zorunluluğu getirilmesi önerisi sunuldu.

Yenilenebilir enerji nedir Haberi

Yenilenebilir enerji nedir

GEÇEN yıl kamu özel işbirliğinde 1.1 milyar dolarlık petrol arama yatın mı yapıldığını belirten Bakan Yıldız, Türkiye Petrolleri'nin Shell ile Batı Karadeniz'deki yeni sondaja bu yılın ilk aylarında başlayacağını aktardı. Yıldız, "Türkiye Petrolleri ve Halliburton şirketi Türkiye'deki kaynakların değerlendirilmesine yönelik iyi niyet anlaşması imzaladı. 


MTA'nın üç boyutlu sismik araştırma yapacak gemisini yeni yılın ilk aylarında denize indireceğiz" dedi. 

Rüzgâr enerjisinin 2014'te zirve yaptığını belirten Enerji Bakanı Yıldız, "Böylece 850 milyon dolar daha az doğalgaz ithal ettik" dedi. Yıldız, 2015'te yenilenebilir enerjinin payının artacağını vurguladı 


ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir yılda 5 bin 800 MW gücünde 203 adet santralı devreye aldıklarını ve 17 milyar TL'lik yatırım yaptıklarını söyledi. Böylece kurulu gücün 69 bin 803 MW'a çıktığını aktaran Bakan Yıldız, devreye...