yerinde dönüşüm nedir

yerinde dönüşüm nedir

Kentsel dönüşüm projelerini ve dönüşüm alanlarını inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 1 milyon 273 bin konutun dönüşümünü başlattıklarını belirtti....

Murat Kurum: Kentsel dönüşümde 3 temel kriterimiz var!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "3 temel kriterimiz var. Birincisi yerinde dönüşüm. İkincisi de rızaya dayalı ve gönüllü dönüşüm yapacağız. Üçüncüsü de süratli dönüşüm" dedi...

İzmir'de kentsel dönüşüm uzlaşıyla yapılacak!

Kentsel dönüşümü uzlaşıyla yapmak istediklerinin altını çizen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Bölgede bizim yetki alanımızda Aktepe ve Emrez var. Kentsel dönüşümü rızayla, uzlaşıyla yapacağız." dedi.

Belediyeler yerinde dönüşüm ilkesini benimsemeli!

Antalya Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt, "Antalya için oluşturulan kent planlama ve projelerinin temelinde rant anlayışı olmamalı. Projelerde öncelik can güvenliğinin sağlanması ve yaşam düzeyinin yükseltilmesi amacı taşımalı" dedi.

Yerinde dönüşüm nedir?

Kentsel dönüşümde, afetler sonucu bir daha can kaybı yaşanmaması için, afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıları, sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerine dönüştürülüyor. Peki, yerinde dönüşüm nedir?

Kentsel dönüşüm nedir?

Kentsel dönüşüm nedir? Riskli alan, riskli yapı, rezerv alan, bina güçlendirme nedir? Kentsel dönüşümle hayatımıza giren tüm bu kavramları işin uzmanından öğrendik. Prof. Dr. Gürsel Öngören kentsel dönüşüme dair merak edilenleri sizler için yanıtladı...

Çapa’da yerinde dönüşüm eylemi!

İstanbul Üniversitesi’nin Çapa’daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanan öğretim üyeleri, hastanenin bir an önce yerinde dönüşmesi için eylem yaptı.

Murat Kurum: Kentsel dönüşümde 3 temel kriterimiz var!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "3 temel kriterimiz var. Birincisi yerinde dönüşüm. İkincisi de rızaya dayalı ve gönüllü dönüşüm yapacağız. Üçüncüsü de süratli dönüşüm" dedi...

Beyoğlu'na kentsel dönüşüm sözü!

CHP Beyoğlu Belediyesi başkan adayı Alper Taş, Beyoğlu ilçesi Hasköy Kalaycıbahçe’de seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Taş, “Yerinde dönüşüm yapacağız'' dedi.

İzmirliler'in konut ihtiyacı karşılanacak!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, gelecek dönemde hayata geçirmeyi planladığı projelerini anlattı. Zeybekci, İzmirliler'e yerinde dönüşüm sözü verdi.

Büyükçekmece'de yerinde dönüşüm yıkımı!

İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde depremde yıkılma riski taşıyan eski binaların yıkımı başladı. Yerinde dönüşüm kapsamında yıkılan binalar havadan görüntülendi.

Kentsel dönüşümde Kartal modeli!

Kartal Belediyesi tarafından, 'Dönüşümde Kartal Modeli' ile yerinde dönüşüm çalışmaları başladı. Yıkım töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, dönüşüm konusunda bakanlığın kendilerini örnek gösterdiğini ifade etti.

Kartal Eczacıbaşı Sitesi dönüşüyor!

Kentsel dönüşüm çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi, “Deprem ve Yerinde Dönüşüm” çalışmaları kapsamında bu kez; 4 bina ve toplam 80 bağımsız bölümden oluşan Eczacıbaşı Sitesi'ni dönüştürüyor.

Kartal Eczacıbaşı Sitesi'nin yıkım töreni 26 Aralık'ta!

Kartal'da “Deprem ve Yerinde Dönüşüm” çalışmaları kapsamında bu kez de Eczacıbaşı Sitesi'nin yıkımı yapılacak.

Uzundere 1. Etap kentsel dönüşümde evler teslim edildi!

Türkiye’deki ilk uzlaşmalı ve yerinde dönüşüm projesinde evler teslim edildi. Uzundere 1. Etap'taki yeni evlere taşınan aileler mutluluklarını dile getirdi.

Cerrahpaşa yerinde dönüşüyor!

İstanbul'un en eski ve önemli tıp fakültelerinden olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde 'Yerinde dönüşüm" çalışmaları başlıyor. Yıkılacak alanda modern, depreme dayanıklı binalar inşa edilecek.

Muharrem İnce: Kentsel dönüşümde hedef yerinde dönüşüm!

Üsküdar'da düzenlenen mitingde halka seslenen CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, İstanbul gibi büyük kentlerde, kentsel dönüşüm hedefinin yerinde dönüşüm olduğunu söyledi.

Kentsel dönüşümü, yerinde dönüşüm şeklinde yapacağız!

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kağıthane'de halkla buluştu. İnce, kentsel dönüşümü, yerinde dönüşüm şeklinde yapacaklarını söyledi...

İmar artışı yapmadan yerinde dönüşüm yapılacak!

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Meclisi'nin Nisan ayı toplantılarının 4. birleşiminde yaptığı konuşmasında, "İmar artışı yapmadan yerinde dönüşüm yapacağız. Kimseden para almayacağız. 100 metrekare daire sahibine 80 metrekare daire vereceğiz. " dedi.

yerinde dönüşüm nedir

yerinde dönüşüm nedir yerinde dönüşüm nedir

Artvin'de Yusufeli Barajı projesi kapsamındaki kamulaştırma çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendiren Bakan Kurum, şehir merkezinin daha güvenli bir alana taşınma sürecinde hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini vurguladı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile yeni yerleşim alanında TOKİ tarafından inşa edilen konutları inceleyen Bakan Kurum, yeni Yusufeli'nin, depreme dayanıklı, sağlıklı evlerin inşa edildiği, altyapısı, sosyal ve ticari alanlarıyla yeni istihdam imkânı bulunan örnek bir yerleşim olacağını belirtti.

TOKİ Dergi'de yer alan habere göre; Kentsel dönüşümü hızlı ve kararlı bir şekilde gerçekleştireceklerini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dönüşümde üç kritere dikkat çekti: Yerinde, gönüllü ve süratli dönüşüm.

Bölgede 334 konutun ihalesinin gerçekleştirildiğini ve gelecek aylarda 800 konutun daha ihale edileceğini aktaran Kurum, "2020'ye kadar tüm ihaleleri yaparak inşaatlara başlamayı hedefliyoruz" diye konuştu. Barajın ülke...