yıldıray gökkaya

yıldıray gökkaya

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırma; yeşil evlerin enerji tüketiminde % 24-50, karbondioksit % 33su tüketiminde % 40 ve atıklarda % 70 düşüş sağladığını ortaya koydu...

Koronavirüs gayrimenkulde 4 sınıfı etkilemedi!

EY Türkiye Kurumsal Finansman Bölümü Kıdemli Direktörü Gün Gökkaya, koronavirüsün gayrimenkulde 4 sınıfı deviremediğini ifade etti. Gökkaya, koronavirüse daha dayanıklı gayrimenkul sınıflarını açıkladı...

Voya Mühendislik İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Voya Mühendislik İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Kartal'da 500 bin TL sermaye bedeli ile Volkan Yalçınkaya ve Yıldıray Koçer ortaklığında kuruldu.

Yıldıray Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yıldıray Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 10 bin TL sermaye bedeli ile Yıldıray Tutpınar tarafından kuruldu.

Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi Çanakkale'de yapılıyor!

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek bayram tatilini bir kenara bırakıp bölgede devam eden yatırım çalışmalarını inceledi.

Maltepe'de imar ve planlama sorunları çözülecek!

Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı CHP'li Hasan Gökkaya, “Maltepe’de değişim şart” diye konuştu. Bölgede imar planı sorunlarının çözüleceğini söyleyen Gökkaya, ada bazlı dönüşüm yapılacağını vurguladı.

İkel Mühendislik İnşaat Ve Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

İkel Mühendislik İnşaat Ve Sanayi Limited Şirketi bugün Üsküdar'da 20 bin TL sermaye bedeli ile Yıldıray Korkmaz tarafından kuruldu.

Corendon en büyük otelini açacak!

2018 hedeflerini açıklayan Corendon Turizm Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Corendon Hotels and Resorts ismi altındaki otel zincirine de 2018'de iddialı bir otel daha ekleyeceklerini ifade etti.

Kasımoğulları Arı Yapı İnşaat Dekorasyon Emlak Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kasımoğulları Arı Yapı İnşaat Dekorasyon Emlak Otomotiv Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün 10 bin TL sermaye bedeli ile Yıldıray Arı tarafından Ümraniye'de kuruldu.

Işık Gökkaya, Yeşil Yatırım'dan ayrıldı!

Işık Gökkaya, Yeşil Yatırım Holding'in yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliğinden istifa ederek ayrıldı...

1+1 dairelerin yıldızı yeniden parlayacak!

YeniBirlik Gazetesi yazarlarından Yıldıray Gökkaya bugün köşesinde "1+1'ler yeniden tahta mı oturuyor?" başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları...

Zamsız konut almak isteyenler dikkat!

YeniBirlik Gazetesi yazarlarından Yıldıray Gökkaya bugün köşesinde "İndirim bitti kulaklar Ankara'da" başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları..

Alt gelir grubuna indirimli konut satılacak mı?

YeniBirlik Gazetesi yazarlarından Yıldıray Gökkaya bugün köşesinde "Alt gelir grubuna indirimli konut dönemi kapıda mı?" başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları...

Metropol Yol Yapım İnşaat Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Metropol Yol Yapım İnşaat Otomotiv Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Yıldıray Candan tarafından 10 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

yıldıray gökkaya

yıldıray gökkaya yıldıray gökkaya

Satın aldığımız ürünler için nasıl bir eko etiket varsa aynı yöntem artık konut üreticileri için hayata geçti. Binaların teşviki ve yaygınlaşması için projelere birer "yeşil etiket" veriliyor.


Günümüzde ekolojik, yeşil, çevre dostu gibi farklı tanımlamalarla karşımıza çıkan, çevresine zarar vermeyen, doğayla daha uyumlu yapılar ve bu anlayışla hizmet veren devlet, belediye gibi kamu kurumlan ile bütün bu organizmayı oluşturan akıllı şehirleri "Akıllı yaşam formları" olarak adlandırmak mümkün. 


Son yıllarda hızla artan yeni konut projeleri çevre dostu akıllı bina olabilmek için sıraya girmiş durumdalar. Akıllı olarak adlandırılan yapılar, yapının arazi seçiminden başlayarak, tasarımlarındaki insan odaklı dokunuşlarıyla, iklim verilerine ve o yere özgü koşullara uygun, ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiş, doğal ve atık üretmeyen malzemelerin kullanıldığı katılımı teşvik eden, ekosistemlere duyarlı...