Gürsel Baran kimdir?

Gürsel Baran kimdir?Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran kimdir? Gürsel Baran daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Gürsel Baran'ın biyografisi...


Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran kimdir? Gürsel Baran daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Gürsel Baran'ın biyografisi...

Gürsel Baran kimdir?

1960 yılında Siirt'de doğan Gürsel Baran, 1962 yılında ailesiyle Ankara'ya göç etti. Eğitimini tamamladığı Ankara'da ticaret hayatına başlayan Baran, 1981 yılında boya ve vernik başta olmak üzere inşaat malzemeleri üzerine faaliyet gösteren Dost Boya şirketini kurdu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan Gürsel Baran, 1999 yılında  Ankara  Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği görevine seçildi. 

2016 yılında Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Baran, ATO çatısı altında farklı dönemlerde Bütçe ve Hesapları İnceleme ile İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Özel İhtisas Komisyonlarında Başkan, Fiyat Tahmin Komisyonu, Yerel Yönetimler Özel İhtisas Komisyonu ile Gayrimenkul Özel İhtisas Komisyonlarında üye olarak çalıştı.

Kredi Garanti Fonu'nda 2017-2018 döneminde yönetim kurulu üyesi olarak seçilen  Baran, 2017'den beri Ankara Kalkınma Ajansı ile Ankara Fuarcılık Anonim Şirketinin yönetim kurulu üyeliği, 2018'den bu yana DEİK Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Timkoder-Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği ve Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nda aktif olarak görev yapan Baran, evli ve 3 çocuk babası.