08 / 08 / 2022

Halk GYO, İFM Halk Ofis Kuleleri A Bloğu Halk Bankası'na kiraya verdi!

Halk GYO, İFM Halk Ofis Kuleleri A Bloğu Halk Bankası'na kiraya verdi!

Halk GYO, İFM Halk Ofis Kuleleri A Bloğu Halk Bankası'na kiraya verdi ve 2 senelik kira bedeli peşin olarak alındı. Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) IFM Halk Ofis Kuleleri A Blok Kira Sözleşmesi Akdi hakkında açıklama yaptı.

Halk GYO portföyünde yer alan ve Halk Bankası ve bağlı ortaklıklarının kullanacağı İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi Halk Ofis Kuleleri A Blok için Halk Bankası'yla kira sözleşmesi 1 Haziran'da imzalandı. 2 senelik kira bedeli peşin olarak alındı. 

Halk GYO'nun KAP açıklaması:
Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 12 Mayıs 2022 tarihinde aldığı ve kamuoyu ile paylaştığı kararı doğrultusunda; Şirketimiz portföyünde yer alan ve Halk Bankası ve bağlı ortaklıkları tarafından kullanılacak olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi Halk Ofis Kuleleri A Blok için Türkiye Halk Bankası A.Ş. ile daha önce şartları belirlenen kira sözleşmesi, 01 Haziran 2022 tarihinde akdedilmiş ve 2 yıllık kira bedeli peşin olarak tahsil edilmiştir. Sözleşme kapsamında, kira başlangıç tarihi, fiili taşınma tarihi olarak belirlenmiş olup, fiili taşınma gerçekleştiğinde ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır.