19 / 08 / 2022

Hatay'a doğal gaz ne zaman gelecek?

Hatay'a doğal gaz ne zaman gelecek?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Akasya Mahallesi'nde mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, en önemli istekleri olan doğal gazın bölgeye getirilmesi konusunda elinden geleni yapacağını söyledi.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Akasya Mahallesi'nde mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, en önemli istekleri olan doğal gazın bölgeye getirilmesi konusunda elinden geleni yapacağını söyledi. 


Başkan Savaş, mahalle sakinlerinin en çok yakındığı doğal gaz konusunun bir an önce çözüme kavuşturulması için elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti. 


Başkan Savaş, mahalle halkının yaşadığı adres karmaşasına da dikkat çekerken, mahalledeki hane kapılarında numaralandırma sistemi kullanarak karmaşayı ortadan kaldıracaklarını kaydetti. Savaş, mahalle sakinleriyle buluşmasında, Akasya Mahallesi'nde de yaşanan içme suyu problemlerinin çözüleceğini ve bölgenin temiz içme suyuyla birlikte altyapı sistemi ile kanalizasyon şebekesine de kavuşacağını belirtti. 


İl genelinde kentin estetiğine de oldukça önem verdiklerini Akasya sakinlerine anlatan Başkan Savaş, çizilen imar planları doğrultusunda, hemşerilerinin estetik anlamda göze hitap eden olan bir mahalleye kavuşacaklarının altını çizdi. Antakya Gazetesi