Çukurova Balkon

Hazine taşınmazları bitki yetiştirmek için kiralanabilecek!

Hazine taşınmazları bitki yetiştirmek için kiralanabilecek! Hazine taşınmazları bitki yetiştirmek için kiralanabilecek!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliği gereğince Hazine taşınmazları, tıbbi ve aromatik bitkiler ile süs bitkileri yetiştirmek amacıyla kiralanabilecek...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Hazine taşınmazları bitki yetiştirmek için kiralanabilecek. Hazine taşınmazlarının tıbbi ve aromatik bitkiler ile süs bitkileri yetiştirmek amacıyla kiraya verilmesine ilişkin usul ve esaslar Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

 

Tebliğ gereğince, Hazinenin özel mülkiyetindeki taşınmazlar ile Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerler, üzerinde tıbbi ve aromatik bitkiler ile süs bitkileri yetiştirmek amacıyla kiralanabilecek.

 

Üzerinde tıbbi ve aromatik bitkiler ile süs bitkileri yetiştirmek amacıyla Hazine taşınmazlarını kullanmak isteyen kimseler, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile sözleşme imzalayabilecek. Ancak bazı taşınmazlar kiralanamayacak. 

 

İdarece ilan edilen Hazine taşınmazları üzerinde tıbbi ve aromatik bitkiler ile süs bitkileri yetiştirmek isteyen gerçek veya tüzel kişiler, başvuru formu ve ekleriyle birlikte, ilan süresi içerisinde İdareye başvurabilecek. Başvuru süresi sona başvurular kabul edilmeyecek.

 

Tarım İdaresi onaylayacak

İdarece alınan başvuru formları Tarım İdaresine gönderilecek. Tarım İdaresi başvuruları değerlendirdikten sonra uygun bulunması halinde kira sözleşmesi düzenleyecek.

 


Milli Emlak Genel Tebliği sıra no: 379!
 

Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com