Hüseyin Avni Sipahi'den kira yardımı vaadi!

Hüseyin Avni Sipahi'den kira yardımı vaadi! Hüseyin Avni Sipahi'den kira yardımı vaadi!

DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, seçildiğinde kirada oturan Çekmeköy sakinlerine kira yardımı yapacağını açıkladı.Ayrıca Sipahi, projelerini notere onaylattırdığını da söyledi.


DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, eğer seçimlerde kazanırsa kirada oturan Çekmeköy sakinlerine kira yardımı yapacağını açıkladı. Sipahi belediye başkanı olduğunda kiranın yarısını belediye bütçesinden ödeyeceklerini vurgulayarak tüm projelerini onaylattığını da söyledi.

"Kiracıya Hayat Ev Sahibi Rahat" ismini verdiği proje dışında tüm projelerini başkanlığı döneminde yapacağına dair notere taahhütte de bulunan Sipahi düşüncelerini şu şekilde ifade etti: "Başkanlığımız döneminde mutlu bir Çekmeköy oluşturacağız. Kiracı ay sonunda kirayı düşünmeyecek. Ev sahibi içinde bu bir rahatlık olacak. İnsanlara hem kira yardımında bulunurken ev hanımlarına da evlerinde çocuklarına bakarken iş imkanı sağlayacağız."

NOTERE PROJELERİ BİLDİRDİ

Yeni Akit gazetesinin haberine göre; vaat ettiği projelerini seçildikten sonra yapacağını notere bildiren Sipahi sözlerine şu şekilde devam etti: "Vatandaşın nefes almasını sağlayacağız. Belediyenin yıllık 280 milyon TL bütçesinden yapacağım 3 milyon TL’lik kira yardımı bizleri batırmaz. Bu bütçe zaten Çekmeköy halkına ait." 

İnsanlara yardımda bulunurken aynı zamanda çalışmayan kadınlara da evlerinde iş imkanı sağlayacağını söyleyen Sipahi, "Atölye Evimde, Para Cebimde’ projemizle de ev hanımlarını iş sahibi yapacağız. Ev hanımları bu sayede ev bütçesine katkıda bulunacak. Evlerine; gıda ve giyim gibi ürünler bırakıp işlemelerini isteyeceğiz. Karşılığında da ev hanımları para kazanacak" dedi.